Prierezová výstava obrazov maliarky Tiny Gállovej zdobí steny Pálfiho paláca na Zámockej ulici v Bratislave.
Bratislava 8. mája (TASR) -
V dielach z rokov 1992 až 2008 umelecky spracovala staroegyptské zrkadlo a inú historickú tematiku, prírodne a kresťanské motívy. Na výstave nechýbajú ženské portréty ani akty. Podľa kurátora expozície Ľuboslava Mozu autorka vo fantazijných kompozíciách vyjadruje vieru, nádej a odmietanie akéhokoľvek násilia.
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
Gállová sa narodila v roku 1970. Absolvovala štúdium na Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislave, odbor keramika (1987). Nasledujúce dva roky pracovala ako animátorka v Slovenskej filmovej tvorbe Koliba. Potom bola na výtvarnej stáži v Paríži (1991). Po návrate sa ako umelec v slobodnom povolaní okrem animácie a úžitkovej grafiky začala intenzívne venovať olejomaľbe na plátno, drevo a kameň v kombinácii s kovmi.
Od roku 1999 mala samostatné výstavy v Rakúsku a mestách západného Slovenska. Jej obrazy a kamene sa nachádzajú v súkromných zbierkach v Česku, Austrálii, Nemecku, Rakúsku, Maďarsku a na Slovensku. Ilustrovala sedem kníh, navrhla niekoľko CD obalov a výtvarne spolupracovala na celovečerných hraných filmoch Cyklus povestí Za mestskými múrmi (réžia Ľuba Vančíková), Konečná stanica (Jiří Chlumský), Kruté radosti (Juraj Nôta), Voľnomyšlienkar (Peter Mikulík), Diaspóra (Petra Kolevská) a Braček jelenček (Ľuba Vančíková). Od roku 2008 je členkou česko-slovenského umeleckého združenia FreeTime.
Výstava potrvá do 1. júna.