Divadlo satiry? Kabaret? Estráda? Kritici, ale ani samotní iniciátori Tatra revue sa nevedeli dohodnúť, aký žáner by nové divadlo vlastne malo predstavovať.
Ako to vyjadril dramaturg divadla Ján Kalina, chceli budovať tradíciu žánru, ktorá nemala na Slovensku minulosť, ak nerátame študentské či frontové divadlo. A tak sa teda experimentovalo.
Dekrét o založení nového divadla prijali v roku 1958. Inšpirácia prichádzala hlavne z Francúzska, neskôr z Čiech. Prvý kabaret Hydropathes vznikol v parížskej Latinskej štvrti už v roku 1878, neskôr sa na Montmartri stali známymi značky ako Chat Noir, Lapin Agile či Cabaret des Assassins. Ako opisuje Ivan Szabó, autor knihy o Tatra revue, profesionálnemu kabaretu trvalo 80 rokov, aby dorazil na Slovensko.
Počas existencie tohto divadla vzniklo vyše 40 inscenácií, najviac - až dvesto repríz - malo predstavenie Rendez-vous. Tatra revue skončila Saltom mortale - teda doslovne.Produkcia, v ktorej hrala Magda Paveleková krotiteľku šeliem, bola jeho poslednou, v roku 1969 sa také niečo mohlo brať len ako narážka na okupačné vojská. Premiéra satiry Sex, sex, sex-tánska látka z dejepisu... sa už neuskutočnila.
Vo februári 1970 prišlo z ministerstva kultúry rozhodnutie, že scénu treba zrušiť pre nedostačujúcu umeleckú úroveň a závažné ideovo-obsahové nedostatky. Minister Miroslav Válek sa mal vraj vyjadriť, aby to tvorcovia nebrali osobne. Opora divadla Jozef Hanúsek sa vrátil k estrádam, ale zomrel náhle o rok neskôr. Poniektorí chvíľu pokračovali v zájazdoch, Ria Páldiová sa napríklad stala známou režisérkou v rozhlase. Iní vrátane Pavelekovej - sa uchytili na Novej scéne. Ján Kalina emigroval.
Z Tatra revue zostala len značka a niekoľko čarovných fotografií, ktoré kniha prináša vydaná vo vydavateľstvo PT Alberta Marenčina. Jej prezentácia je dnes o 17.00 h v Pálffyho paláci na Zámockej ulici v Bratislave.