Hudobníka, ktorý sa narodil 16. apríla 1947 v Bratislave, robí šťastným vraj skutočnosť, že sa v živote venuje tomu, čo ho baví. Je to podľa jeho slov síce taká otrepaná fráza, ale nie je to bežné, aby sa podarilo každému robiť to, čo cíti a navyše dosiahnuť, aby sa jeho práca páčila ostatným ľuďom. "Myslím, že je to viac, ako keby sme vyhrali v troch športkách," dodáva. V živote si vymyslel jedno veľké a mnoho malých kréd. Na veľkom je úžasné podľa jeho slov to, že sa s ním prebojoval do ďalšieho tisícročia, hoci "také plánovanie nemá".
Lehotský si k narodeninám podľa vlastných slov želá pokoj, niekedy i nepokoj. Keď sa totiž budú oba životné póly vyskytovať v jeho živote v správnom pomere, bude všetko vychádzať tak ako má. K tomuto životnému kokteilu treba podľa jeho slov primiešať ešte presnú dávku žalúdočnej šťavy, aby to človeku fungovalo nielen navonok, ale aj vnútri. Vtedy môže nadobudnúť pocit spokojnosti. "Ja mám pocit, že som spokojný, deti mám veľké a ani tá torta už nemusí byť so sviečkami, hlavne keď sú v nej dobré vajcia, aby bola hodnotná," zažartoval hudobník.
Lehotský patrí k najúspešnejším skladateľom slovenskej modernej populárnej hudby. Začínal v skupinách Ľubo Belák sextet, New Blues Five a Gentlemeni. Jeho umelecká dráha je spojená s rôznymi zostavami skupiny Modus, do ktorej nastúpil v roku 1972 a o dva roky sa stal jej kapelníkom. Najväčšie úspechy dosiahla skupina v druhej polovici 70. rokov, keď sa jej členmi stali Marika Gombitová a Miro Žbirka. Prostredníctvom skupiny Modus, najmä jej činnosti v uvedenom období Lehotský široko uplatnil svoj výrazný kompozičný talent a podieľal sa na formovaní a širokom spoločenskom presadení rockového modelu hlavného prúdu slovenskej modernej populárnej hudby. Jeho piesne získali v jednote so zachovaním základných umeleckých hodnôt popularitu v celom bývalom Československu. V skupine Modus sa uplatnil aj ako spevák. Vo svojom prejave vychádzal z rozvinutého bluesového a soulového cítenia a v spojení so zastretým, mierne chrapľavým hlasom vytvoril na slovenskej scéne osobitý farebno-výrazový register.
Popri Moduse a jeho sólistoch spolupracoval Lehotský ako skladateľ s celou plejádou československých interpretov. Príležitostne sa venoval aj tvorbe scénickej a filmovej hudby. Počas svojej kariéry získal množstvo cien.