Hamburg/New York 13. mája (TASR) -Dlhoročný člen svetoznámej kubánskej formácie Buena Vista Social Club, spevák Rudy Calzado, ktorý už od roku 1959 žil v USA, naposledy v New Yorku, zomrel na následky srdcového ochorenia vo veku 72 rokov.
O sobotňajšom úmrtí rodáka zo Santiaga de Cuba považovaného za jedného z "otcov" latinskoamerického tanca čača, informovala dnes v Hamburgu agentúra C and M.
Calzado, ktorého opusy zaraďujú znalci hudobnej scény medzi klasiku afrokubánskeho džezu, sa objaví ešte v tomto roku v novom filme nemeckého režiséra Wima Wendersa Celos de mi (Moja túžba). Spomínaný filmový tvorca dosiahol už v roku 1993 prenikavý úspech opusom Buena Vista Social Club o rovnomennej formácii.
Zosnulý sa naposledy predstavil na starom kontinente v Aténach na Silvestra 2001, keď v spoločnosti Big Bandu Cubarama nechýbal v tamojšom galaprograme pri príležitosti zavedenia eura.