Paríž 3. júna (TASR) - Francúzsky spevák Patrick Bruel do nového dvojalbumu s názvom "Medzi dvoma...", ktorý vychádza zajtra, zaradil obnovený repertoár z medzivojnového obdobia. Spolu s ďalším francúzskymi spevákmi a šansoniérmi vracia život melódiam, ktoré nezostarli, uvádza v dnešnom čísle denník Le Parisien.
Medzi piesňami a šansónmi z medzivojnového obdobia sú aj také, ktoré v tom čase nespravodlivo skončili v zásuvkách, povedal Patrick Bruel v rozhovore pre denník Le Parisien. Keď vybral niekoľko piesní, objavil v nich modernosť a kvalitu. Hudobné bohatstvo a významovo hlboký a pritom zároveň ľahký text piesní daného obdobia sa stali predchodcami toho, čo je dnes francúzska pieseň a šansón. Spočiatku bol aj Patrick Bruel skeptický pri "oprášení" starých piesní. Keď však pri svojom ostatnom turné vložil do repertoáru aj retro šansóny, bol prekvapený "nadšenou reakciou publika". Tento fakt ho viedol k rozhodnutiu, aby nahral nový album.
Mnohé šansóny v čase vzniku skončili rýchle v zabudnutí preto, podľa Patricka Bruela, lebo ich naspievali a nahrali spôsobom, ktorý rýchle vyšiel z módy. Potom, nastal "odpor" generácie, "vychovanej" na hudbe rock-and-rollu.
Na príprave dvojalbumu sa podieľali aj takí francúzski šansoniéri a speváci ako Charles Aznavour, Johny Hallyday, Laurent Voulzy, Jean-Jacques Goldmann alebo Alain Souchon. Týchto velikánov francúzskej piesne na nahrávanie presvedčila krása piesní, ktoré dnes už predstavujú, podľa vyjadrenia P. Bruela, súčasť francúzskeho kultúrneho dedičstva.
Väčšina piesní zaradených do dvojalbumu - až na Le Temps des cerises a La Complainte de la Butte - vznikla v rokoch 1936-38. Vo Francúzsku to bolo obdobie veľkej tvorivosti, ale aj laxnosti - krátko pred druhou svetovou vojnou. V tom čase bolo Francúzsko hrdé na svoju identitu, bolo v ňom veľa nežnosti a humoru. K niektorým hodnotám, zhmotneným aj v podobe šansónu, sa treba vrátiť. Dejiny sa opakujú, treba byť opatrný, zdôraznil P. Bruel v rozhovore pre Le Parisien.