Quasars Ensemble
Quasars Ensemble hrá diela Vladimíra Godára a Alfreda Schnittkeho. Koncert sa začína v nedeľu o 17.00 v bratislavskom Pálffyho paláci, súbor vedie Ivan Buffa. Vstup je voľný.
1726 a 9 Banalít
Vernisáž výstavy Monogramistu T.D Sedemnásť dvadsaťšesť a deväť Banalít (1975 – 1981) bude v pondelok o 17.00 h v bratislavskej Roman Fecik Gallery na Zámočníckej ulici 8. Kurátorkou je Beata Jablonská, výstava potrvá do 22. júna.
Kucbelová U červeného raka
V bratislavskej letnej čitárni U červeného raka otvoria sezónu v pondelok o 17.00 h stretnutím s poetkou a koordinátorkou projektu ceny Anasoft litera Katarínou Kucbelovou. Moderuje Zuzana Belková, hudobný hosť Miloš Železňák.
Predstavte si
Hosťami programu Milana Markoviča Predstavte si budú v pondelok o 19.09 v bratislavskej Kafé Scherz Iveta Radičová a Štefan Skrúcaný.
Začína sa festival Nová dráma 2012
Desiatka vybraných inscenácií súčasnej slovenskej a svetovej drámy sa od pondelka predstaví na festivale Nová Dráma / New Drama 2012. Prevažne slovenské inscenácie zabojujú spolu o tri festivalové ceny. Ôsmy ročník Novej drámy ponúkne v Bratislave do soboty 19. mája popri súťažnej prehliadke aj pestrný sprievodný program. Viac na www.novadrama.sk