Meky Žbirka nahráva v Abbey Road, Rolling Stones majú päťdesiatku a Spike Lee dokončuje dokument o Michaelovi Jacksonovi.
Na Slovensku asi nie je väčší fanúšik Beatles ako Meky Žbirka . Nedávno začal snívať o tom, že nahrá novú pieseň Love Shines v najprestížnejšom nahrávacom štúdiu na svete, teda tam, kde pracovali jeho The Beatles, Radiohead, Pink Floyd, U2, Oasis a mnohí ďalší. Nahrávanie v legendárnom londýnskom Studio 2 na Abbey Road v týchto dňoch je jedným zo snov, ktoré si Žbirka splnil. V lete ho čaká koncert v Londýne s Cappelou Istropolitana a jedným slávnym speváckym hosťom a vyvrcholením roka bude veľký narodeninový koncert v pražskej O2 aréne, ktorý sa chystá 8. novembra.
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou
Uplynulo päťdesiat rokov od prvého koncertu Rolling Stones. Slávna britská kapela sa prvýkrát postavila na pódium 12. júla 1962 v Londýne. K okrúhlemu jubileu sa najskôr stavala vlažne, no gitarista Keith Richards prezradil BBC, že si dali niekoľko skúšok a „čoskoro“ budú koncerty.
Americký režisér Spike Lee finišuje s dokumentom o Michaelovi Jacksonovi. Nakrúca ho pri príležitosti blížiaceho sa 25. výročia vydania spevákovho albumu Bad. Filmár mal neobmedzený prístup k jeho archívom. „Dostali sme sa ku truhlici plnej pokladov. Náš film bude obsahovať zábery, ktoré ešte nikto predtým nevidel. Zábery, ktoré nakrútil sám Michael, a zábery zo zákulisia,“ tvrdí Spike Lee.
Autor: kul