SME

Filmové premiéry

Cesta do lesa, Hotel Transylvania.

Cesta do lesa

Česká republika 2012, 110 minút

Scenár: Tomáš Vorel, Bára Schlesinger. Réžia: Tomáš Vorel. Kamera: Tomáš Vorel. Strih: Šimon Hájek. Hudba: Michal Vích, Petr Piňos. Účinkujú: Tomáš Hanák, Anna Linhartová, Tomáš Vorel ml., Bolek Polívka, Eva Holubová, Jiří Schmitzer, Marie Štípková, Milan Šteindler, Bára Schlesinger, Vojta Vovesný, David Vávra a ďalší.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Premiéra 4. októbra 2012

Člen kedysi legendárneho divadla Sklep a spoluautor nemenej povestného filmu Pražská 5 s trápením hľadá svoje miesto v ponovembrovej kinematografii. Cesto do lesa voľne nadväzuje na svoju snímku Cesta z města (2000). V štýle naivnej ekologickej agitky s nádychom new age prináša nové osudy programátora Honzu (Tomáš Hanák), jeho družky Markéty (Bára Nimcová-Schlesinger), ale aj ich dcéry Anyny (Anna Linhartová) a syna Sayena (Vojta Vovesný). Prvé reakcie českej kritiky vôbec nie sú nadšené.

SkryťVypnúť reklamu

Načítavam video...

Hotel Transylvania

Hotel Transylvania, USA 2012, 91 minút

Scenár: Peter Baynham, Robert Smigel, Todd Durham, Dan Hageman, Kevin Hageman. Réžia: Genndy Tartakovsky. Výtvarník: Ron Lukas, Noelle Triaureau. Strih: Catherine Apple. Hudba: Mark Mothersbaugh. Účinkujú: Adam Sandler, Kevin James, Selena Gomez, Steve Buscemi, Andy Samberg, Jon Lovitz a ďalší. V slovenskom znení: V slovenskom znení: Peter Marcin, Dorota Nvotová, Ondrej Kaprálik, Peter Sklár, Gabriela Dzuríková, Marian Čekovský, Attanassio Massimo, Igor Krempaský, Lenka Košická, Peter Rúfus a ďalší.

Premiéra 4. októbra 2012

Pôvodom ruský filmár, pôsobiaci v Amerike pod menom Genndy Tartakovsky ako tvorca animovaných televíznych seriálov, debutuje celovečerným filmom o grófovi Draculovi, ktorý v Transylvánii vedie rekreačný rezort pre strašením unavených upírov, zombie, vlkolakov a inú háveď. No popri tom musí strážiť výmyselnú dospievajúcu 118-ročnú dcérku Mavis. Fanúšikov bláznivého humoru isto poteší, že scenár napísala partička autorov, ktorí sa podieľali na filmoch ako Borat, Brüno, Zohan či Arthur zachráni Vianoce.

SkryťVypnúť reklamu

Načítavam video...

Autor: aš

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Kultúra

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 041
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 010
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 826
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 938
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 614
  6. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 5 514
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 941
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 534
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu