v bývalom Charlieďs centre v Bratislave, sa stala snímka Petra Zelenku Rok diabla.
Filmový klub otvorili aj napriek pokračujúcej rekonštrukcii a samotný titul vybrala Asociácia slovenských filmových klubov. Ako pre TASR povedal Igor Ličko, konateľ spoločnosti Istropolis Cinema, s r. o., ktorá od 1. augusta priestory bývalého Charlieďs centra prevádzkuje, prostredníctvom filmu plného hudby môžu diváci oceniť aj novú zvukovú techniku, ktorú inštalovali zatiaľ do dvoch kinosál. Horné priestory by však mali dokončiť až v decembri. "Proces bude trvať oveľa dlhšie, ako sme predpokladali. Za posledných desať rokov tu nebola investovaná ani koruna," povedal na margo problémov Ličko.
Fiktívny príbeh založený na reálnych postavách Jaromíra Nohavicu, Karla Plíhala a členov skupiny Čechomor, ako aj na autentických situáciách, mal českú premiéru 7. marca. Do konca augusta ho videlo už 170 000 divákov a túto úspešnosť producent Pavel Strnad vysvetľuje s úsmevom tak, že "väčšina ľudí film pri prvom náhodnom zhliadnutí asi nepochopila, a preto prišli opäť". Sami tvorcovia priznávajú, že je veľmi ťažké jednoducho vysvetliť, o čom film je. V sprievodnom texte sa píše, že Rok diabla je o stretnutiach s určitými ľuďmi, zázrakom, anjelom či alkoholom, ktoré môžu zmeniť náš život.
Autobiograficky ladený príbeh sa začína príchodom vyliečeného alkoholika Jana Holmana do Čiech, kde chce nakrúcať film o alkoholickej liečebni. Stretáva sa tam s Jaromírom Nohavicom a jeho "strážnym anjelom" Karlom Plíhalom. Ten skúšobne inscenuje svoj vlastný pohreb, ktorý sprevádza hudba kapely Čechomor. Ich energia mu učaruje a po svojom "odmlčaní" vysloví jediné prianie - aby s nimi hral Nohavica. Ten, aby pomohol priateľovi v terapii, stretne sa s nimi. Predchádza tomu však ešte zoznámenie huslistu Karla Holasa z Čechomoru, zarábajúceho si hraním vo výťahoch hotelov, s bývalým spevákom britskej kapely Killing Joke a dirigentom opery v Sydney Jazom Colemanom. Coleman kapele ponúkne turné so symfonickým orchestrom, ale hudobníci sa rozhodnú pre Nohavicu. To, čo zo začiatku vyzerá ako obyčajné turné, vyústi nakoniec v sériu podivných zážitkov.
Do slovenskej distribúcie sa víťaz karlovarského filmového festivalu dostáva v siedmich kópiách, nasledovať by malo aj jeho uvedenie v Poľsku.