Aj keď to nezvykne robiť, dánsky metalový spevák pred koncertom viac ako hodinu debatoval s fanúšikmi. Potom odohral zábavný koncert.
Prestáva byť klišé to, čo sa dnes považuje za klišé, keď je v rukách toho, kto s tým prišiel ako jeden z prvých? Dánsky heavymetalový spevák King Diamond si jednoducho môže dovoliť prísť na pódium s pomaľovanou tvárou a s držiakom na mikrofón z kostí.
Na scéne imitujúcej stredoveký hrad s veľkým pentagramom nad hlavou skrátka pôsobí elegantne.
FOTO - ZDENKO HANOUT
Silná komunita
Aj keď si päťdesiatšesťročný umelec určite zaslúžil väčšie publikum, ako sa naňho v piatok večer prišlo pozrieť, koncert dýchal skutočne srdečnou atmosférou.
V NTC sa stretlo mnoho metalistov, ktorí metali vlasmi v predných radoch, ale aj, azda sa dotyční neurazia, bývalých metalistov. Tí stáli obďaleč a aj keď im na hlavách svietili plešiny, podobnú hudbu už dnes asi nepočúvajú a dopredu sa nemali chuť tlačiť, poctivo si spievali všetky texty.
V dave sa našli aj budúci metalisti, ktorí stáli pri svojich nadšených otcoch a s otvorenými ústami zízali na pódium.
FOTO - ZDENKO HANOUT
Zaslúžený štatút legendy
Členovia skupiny vyše hodiny pred koncertom debatovali s ôsmimi fanúšikmi a podpisovali škatuľu plnú platní, obrovskú vlajku, ale aj gitaru. Aj keď podobné akcie nezvyknú robiť, s manažérom ich vybrali na základe fotiek, ktoré posielali do súťaže.
King Diamond v Bratislave potvrdil status legendy. Nielenže najmä svojou tvorbou s kapelou Mercyful Fate začiatkom osemdesiatych rokov inšpiroval zástupy kapiel (menovite napríklad Metallicu, ktorá prespievala ich eponymnú skladbu), ale koncert mal šancu osloviť aj človeka, ktorý odohrané skladby až tak dobre nepoznal.
Najobdivuhodnejšie však popri virtuóznych muzikantských výkonoch členov kapely, najmä gitaristu Andyho LaRocquea, bolo nadšenie frontmana, vlastným menom Kim Petersen.
Ten napriek trojitému bypassu zvládal všetky svoje povestné výšky a postaral sa o príjemný zážitok zrejme nielen pre divákov.