BRATISLAVA. V Banskej Štiavnici sa dnes začína populárna filmová akcia. Tento ročník bude špeciálny: „4 živly majú pätnásť rokov. Preto sme sa rozhodli dožičiť im veľa Lásky. Lásky naplnenej, nešťastnej, bláznivej, prvej, jedinej, bolestivej, krásnej... jednoducho lásky vo všetkých podobách, v akých ju filmári a filmárky zaznamenali, vymysleli a odpozorovali,“ uvádzajú organizátori.
Okrem piatich filmových sekcií, v ktorých uvidíte klasické filmy ako Annie Hall od Woodyho Allena alebo dokument Slepé lásky Juraja Lehotského sú v programe aj tradičné sprievodné akcie, workshopy či Detské 4 živly.
Oslava filmu a lásky vo filmoch na viacerých miestach v Banskej Štiavnici potrvá do nedele. Dnes o 21.00 h ju v amfiteátri odštartuje projekcia klasickej snímky Muž a žena, ktorú režisér Claude Lelouch nakrútil v roku 1966.
Autor: kul