Program tohto ročníka BHS tvorí dvadsaťpäť koncertov. Festival trvá dva týždne, všetky akcie stihne absolvovať asi len málokto. Tieto sú podľa nás najzaujímavejšie.
1.Slovenská filharmónia (27. 9.)
Otvárací koncert spojí dve dôležité výročia (20 rokov od úmrtia Eugena Suchoňa a storočnicu Stravinského Svätenia jari) so slovenskou premiérou koncertu pre violončelo a orchester súčasného autora Pétera Eötvösa.
2.Oslava starej hudby (29. 9.)
Súbor Musica Aeterna pripravil veľkú koncertnú oslavu svojich štyridsiatin s hosťami, ako francúzsky čembalista Pascal Dubreuil či talianska speváčka Romina Basso.
3.Neznámy Hummel (1. 10.)
Štátny komorný orchester Žilina naštudoval aj skladbu Poutporri Johanna Nepomuka Hummela z roku 1820. „De facto môžeme hovoriť o ’prvom slovenskom’ koncerte pre violončelo a orchester, u nás ešte nikdy nezaznel,“ vraví sólista Eugen Prochác. Zmes melódií z Mozartových vrcholných diel zaznie na nástroji nemeckého výrobcu Carla Grimma z roku 1851.
4.Magnum Mysterium (2. 10.)
Netradičný samostatný koncert Slovenského filharmonického zboru, ktorého dramaturgia spojí diela od renesancie až po súčasnosť.
5.Juraj Valčuha (3. a 6. 10.)
Úspešný mladý dirigent pôsobiaci v Taliansku, ktorý už spolupracoval aj s Berlínskou filharmóniou, potvrdí svoj široký záber. Najskôr s Orchestra dell’ Academia di Santa Cecilia uvedie diela Ravela a Respighiho, potom ho čaká Verdiho Requiem so Slovenskou filharmóniou a zborom.
6.Made by Great Britten (4. 10.)
Prečo sa Angličan Benjamin Britten zaradil medzi najväčších skladateľov 20. storočia a čím jeho hudba očarila napríklad aj Šostakoviča, ukáže v Bratislave renomovaný britský súbor Britten Sinfonia, ktorý sa od roku 1992 venuje najmä jeho tvorbe.
7.Vadim Repin (5. 10.)
Ruský husľový virtuóz patriaci do absolútnej svetovej špičky prichádza s komorným večerom a pianistom Andreiom Korobeinikovom. Zahrajú sonáty Debussyho, Prokofieva aj populárnu „Kreutzerovu“, ktorú skomponoval Beethoven.
8.New Talent (4. a 7. 10.)
Koho zaujíma, v akej forme je nastupujúca generácia hudobníkov a má rád súťaže, môže si pozrieť tradičnú Medzinárodnú tribúnu mladých interpretov. Slovensko v osmičke finalistov zastúpi klaviristka Magdaléna Ondičová.
9.Večer ruskej hudby (11. 10.)
Festival BHS ukazuje rusofilstvo v tom najlepšom svetle – cez exportnú hudbu aj exportných hudobníkov. Najlepšou ukážkou je večer, kde zaznejú klavírne koncerty Šostakoviča a Prokofieva. Sólistu Borisa Berezovského bude sprevádzať Deutsches Symfonie–Orchester Berlin, ktorý okrem toho ešte uvedie aj suitu zo Šostakovičovho baletu Zlatý vek a Prokofievovu Skýtsku suitu.
10.Domáce premiéry (12. 10.)
Že Bratislavské hudobné slávnosti nie sú len festivalom, interpretov, dokazuje koncert zoskupenia Soozvuk v ktorom sú aj premiéry. Marián Lejava sa predvedie nielen ako dirigent, zložil koncert s názvom Vertigo pre exotický nástroj milanolo a komorný orchester, druhou novinkou bude Strong for Strings autora Boška Milakoviča.