"Dostávam zaujímavé ponuky, zúčastňujem sa na festivaloch, robím rozličné predstavenia a opäť sa vraciam k práci s mladými ľuďmi," rozpráva mím, ktorého prioritou je posúvať ďalej nadobudnuté skúsenosti. Ako tvrdí, práce má skutočne dosť. "Práve teraz sa podieľam na príprave oslavy 40. narodenín jednej nemeckej mládežníckej organizácie, ktoré sa uskutoční na budúci rok a ja som dostal česť pripraviť scenár celého podujatia," hovorí herec, ktorý počas svojej doterajšej kariéry precestoval veľký kus sveta.
Po desaťročnom pôsobení na Slovensku nebol podľa jeho slov veľký problém vrátiť sa do Nemecka. "Skutočnosť, že som v roku 1970 začal žiť v nemeckom Kolíne nad Rýnom, kde som si za vyše 20 rokov vybudoval určitú pozíciu, čo sa týka práce, mojej rodiny i okruhu priateľov, mi pomohla po 10 rokoch intenzívnej práce tu doma vrátiť sa," hovorí na margo svojho opätovného odchodu do Nemecka.
Jeho bežný deň života v krajine sa v podstate nelíši od toho na Slovensku. "Keď sú nejaké konkrétne projekty, tak samozrejme ráno vstanem, po raňajkách nacvičujem, oddýchnem si a pokračujem v tréningu. Popoludní sa venujem svojej rodine alebo veľmi rád maľujem," tvrdí Sládek, ktorý skúša denne 4 až 5 hodín.
Na otázku TASR, či mu niekedy pantomíma v cudzej krajine pomohla, aby sa dorozumel odpovedal: "V európskych krajinách to nie je veľký problém, pretože máme podobné pohybové a výrazové možnosti. Horšie to bolo napríklad v Japonsku, kedy mi v civilnom živote nepomohlo nič z mojej profesie, takže som tam bol úplne bezradný," spomína s úsmevom herec, ktorého však v krajine vychádzajúceho slnka bezradnosť zrejme "nepostihla" úplne, pretože napriek "dorozumievacim ťažkostiam" si medzi Japonkami našiel manželku.