Singel I Want To Hold Your Hand vyšiel 29. novembra 1963 a okrem britskej hitparády sa s ním mladá kapela dostala aj na čelo amerického rebríčka.
Išlo to šialenou rýchlosťou. Bol to len piaty singel štvorice z Liverpoolu, no obchodníci už mali milión objednávok ešte pred oficiálnym vydaním. S I Want To Hold Your Hand vypukla beatlemánia naplno – prvýkrát na oboch stranách Atlantiku.
Príbeh tejto pesničky sa začal v dome rodičov McCartneyho priateľky, kde bol klavír.
„Vtedy sme písali takmer všetko spolu, iba vo dvojici. Mali sme slová 'Oh you-u-u/ got that something' a keď Paul udrel akord E mol, pozrel som sa na neho a vravím: To je ono! Urob to ešte raz,“ spomínal John Lennon.
Chytľavosť nezvyčajnej melódie so silným refrénom ešte kapela umocnila tlieskaním. V rovnaký deň nahrala aj pesničku This Boy a ďalší singel bol na svete. Keď sa pred 50 rokmi objavil v obchodoch, kapela už viedla britský rebríček so She Loves You, predchádzajúcim singlom. I Want To Hold Your Hand ju však rýchlo vystriedala.
Pre veľký úspech obe pesničky Beatles naspievali aj v nemčine s názvami Sie liebt dich a Komm, gib mir deine Hand, no novinka dokázala dobyť aj ďalšiu krajinu.
Keď vyšli prvé nahrávky Beatles v Amerike, v porovnaní s Britániou to veru žiadny úspech nebol. Manažér Brian Epstein však teraz zapracoval naplno a sila novej pesničky zmietla všetko, čo jej stálo v ceste na čelo amerického rebríčka.
Práve I Want To Hold Your Hand tak naštartovala to, čomu sa v dejinách neskôr hovorilo Britská invázia. A táto pesnička bola aj témou prvého rozhovoru beatlesákov s Bobom Dylanom. Keď pred nimi vytiahol marihuanu a videl zarazené výrazy, odvolal sa na jej text. Zdalo sa mu totiž, že v medzihre nespievajú „I can’t hide“ (Neviem skryť), ale „I get high“ (Dostávam sa do nálady), čo bol slangový výraz pre stav po užití drogy.