Bratislava 19. novembra (TASR) - Návštevníci 4. medzinárodného filmového festivalu Bratislava (MFF), ktorý potrvá od 29. novembra do 7. decembra, sa popri filmoch môžu tešiť aj na Kinematograf bratov Čadíků, filmové párty Cinématique, Živé sochy a v minulom roku obľúbenú Papučovú noc.
Spomínaný Kinematograf, ktorý slovenskí diváci poznajú napríklad z letného festivalu Pohoda, bude mať zimnú verziu na MFF na Hviezdoslavovom námestí. Počas festivalových podvečerov bude premietať krátke filmy zo svetovej kinematografie, ako napr. francúzsky Banka, mexický Ôsmy deň, holandský Joy Meal, austrálsky Harvey alebo americko-slovenský krátky film Šaman. Pásmo sa začne strihovým dokumentom z 3. ročníka MFF Bratislava a podávať sa tam bude špecialita - varené pivo.
Počas Papučovej noci 6. decembra premietnu tri najúspešnejšie filmy festivalu, ktoré hlasovaním vyberú diváci.
Návštevníci MFF Bratislava budú mať možnosť opäť rozhodnúť v Diváckej cene o víťaznom filme, ktorého autori získajú Zlatého Bažanta od akademického sochára Jána Kondáča.
Filmové párty Cinématique, venované jednému z festivalových filmov, filmovej hudbe a festivalovým hosťom, sa odohrajú 30. novembra a 7. decembra v bratislavskom Metro Music Clube.
Tento rok pribudnú v priestoroch Polus City Center umelecké tanečné predstavenia Živé sochy tanečníkov BDT. Známe filmové postavy ako Charlie Chaplin, Kleopatra, Fantomas alebo Mortishia budú vítať a pozývať verejnosť na MFF Bratislava.
Program a zľavnené akreditácie pre členov klubov a študentov VŠMU na MFF Bratislava sú už uzavreté, za nezľavnenú sumu sa však všetci záujemcovia môžu akreditovať až do konca festivalu. Pre verejnosť sú prístupné všetky projekcie, lístky budú v predaji v pokladniciach Ster Century Cinemas od rána 29. novembra.
Medzinárodný filmový festival Bratislava už po troch ročníkoch dosiahol stabilnú pozíciu v kontexte európskeho filmového povedomia. Naďalej ostáva jedinečným v stredoeurópskom priestore svojou medzinárodnou súťažou prvých a druhých hraných filmov, otvára sa čoraz väčšmi aj vzdialenejším, ale filmársky progresívnym teritóriám, ako boli v minulom roku napríklad Čína, Hongkong, Argentína alebo Thajsko.
TASR o tom informovala Katarína Ovečková z oddelenia Public Relation.
*him na