Dominuje na nej vianočná a kresťanská tematika v podobe betlehemov, madon, jasličiek, anjelov či Svätej rodiny. Medzi takmer 50 dielami sú aj inšpirované hudbou a z iných oblastí, o čom svedčia názvy Husľová múza, Čelistka, Okrídlená viola, Husľová princezná, Na modrom Dunaji, Štyri orechové kone, Víla, Hudobná rotácia, Farebný klaun, Dievčatko s holubicou, Klaun s rohom.
"Jeho monumentálnu tvorbu sme tu nemohli inštalovať, tá je dokumentovaná fotografiami," uviedol pre TASR spolukurátor expozície Karol Ruisl.
Morávek je rodák v záhorskej obce Štefanov (1949). Po absolvovaní odboru fotografia na Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislave vyštudoval kameru na pražskej Filmovej akadémii múzických umení. Viac ako štvrťstoročie je kameramanom Slovenskej televízie a rezbárstvo je jeho veľkým koníčkom. Okrem slovenských miest vystavoval drevené sochy v Berlíne, Washingtone, Ríme a francúzskom Arles. S jeho monumentálnymi sochami sa možno stretnúť vo Východnej, Štrbe, Tatranskej Štrbe, Štrbskom Plese, Spišskom Podhradí a teraz už aj pred vchodom do spomínaného paláca, kde 3,6 metra vysoký dubový betlehem premiestnili z Prezidentskej záhrady.
Výstava potrvá do 10. januára 2003 a bude otvorená denne okrem pondelka od 13. do 18. hodiny.