Celý víkend sa ponesie v znamení slovenskej hudby. Súčasťou odovzdávanie cien Radio_Head Awards je aj festival.
V piatok môžete na tomto mieste naživo sledovať prenos z koncertu filmovej hudby.
V sobotu poobede vás očarí detská opera Mareka Piačeka o vesmíre, viac o ňom si môžete prečítať tu.
Večer vás čakajú aj koncerty mladých slovenských talentov Martiny Javor a kapely Saténové ruky.
Záver víkendu bude pochopiteľne patriť samotným oceneniam. Najviac šancí na výhru má projekt Fallgrapp, prečítajte si rozhovor s jeho lídrom Jurešom Líškom..
Počas ceremoniálu zažijete výnimočné vystúpenia skupín Korben Dallas alebo Monikino kino.
Siedmy ročník ankety poslucháčov Rádia_FM vyhodnotia v Starej tržnici.
Program prenosu:
Piatok
19.00: Slávnostné otvorenie festivalu, počas ktorého Symfonický orchester Slovenského rozhlasu zahrá diela k filmom od Vlada Godára, Lubice Čekovskej, Svetozára Stračinu, Martina Burlasa
Sobota
16.00: Opera Stručné dejiny vesmíru od Mareka Piačeka
20.00: Koncert Martiny Javor
22.00 Saténové ruky
Nedeľa
20.00 Slávnostný ceremoniál odovzdávania cien
Živý prenos z Radio_Head Awards nájdete na adrese sme.sk/rha.
Kompletný program festivalu Radio_head Awards
Piatok 13.marca 2015
19:00 - 21:15 Veľké koncertné štúdio (sála č.1)
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu a Spevácky zbor Lúčnica
Ľubica Čekovská Film suite I. (Hudba z filmov Rukojemník, Exponáty alebo príbehy z kaštieľa, Demitra 38 a Kruté radosti)
Vladimír Godár Emmeleia (Hudba z filmu Záhrada), Mohendžo – Daro (Hudba z filmu Krajinka)
Svetozár Stračina Suita z hudby k filmu Pacho, hybský zbojník, Suita z filmov Plavčík a Vratko, Zuzka Turanová a Alžbetin dvor
Martin Burlas Spam Symphony – Premiéra diela
21:30 – 22:30 Malé koncertné štúdio (sála č.2)
Veni Academy - víťaz kategórie Nahrávka roka 2013: Klasická hudba
Daniel Matej – umelecký vedúci, dirigent
Program:
Zygmunt Krauze Voices for ensemble, pre 15 ľubovoľných nástrojov
Milan Adamčiak Poonsoirée, pre ľubovoľné obsadenie
Earle Brown December 1952, pre ľubovoľné obsadenie
Daniel Matej Structures, Pages (…and Improvisations), pre ľubovoľné obsadenie
Andrej Urminský
20:00 – 21:00 Komorné štúdio (sála č.5)
The Ills
22:00 – 23:00 Komorné štúdio (sála č.5)
Čad
23:00 – 00:30 Veľké koncertné štúdio (sála č.1)
Zuzana homolová & Miloš Železňák
Talent Transport
Sobota 14.3.2015
16:00 – 17:00 Malé koncertné štúdio (sála č.2)
Marek Piaček - Stručné dejiny vesmíru (Rozhlasová opera pre dieťa, rozprávača, detský zbor a inštrumentálny súbor)
Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu Ansámbel Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu
Sólisti:
Štefan Bučko – rozprávač
Ema Mercová – členka Detskej dramatickej rozhlasovej družiny
Adrián Kokoš – dirigent
18:00 – 19:45 Veľké koncertné štúdio (sála č.1)
Miki Škuta – klavírny recitál
Program:
Frederyk Chopin: 4 Balady
Balada g mol op. 23
Balada F dur op. 38
Balada As dur op. 47
Balada f mol op. 52
Maurice Ravel: Gaspard de la Nuit
Ondine
Le Gibet
Scarbo
Maurice Ravel: La Valse
20:00 Malé koncertné štúdio (sála č.2)
Szidi Tobias
20:00 – 23:00 Komorné štúdio (sála č.5)
20:00 Martina Javor
22:00 Saténové ruky
21:30 – 22:30 Veľké koncertné štúdio (sála č.1)
Rezidenčný súbor Rádia Devín – Ensemble Ricercata
Program:
Philip Glass Similar Motion
Peter Machajdík Danubian Afterpoint, okteto pre 2 klavíry, sláčikové kvarteto a 2 dychové nástroje (slovenská premiéra)
Steve Reich Eight Lines, okteto pre 2 klavíry, sláčikové kvarteto a 2 dychové nástroje
23:00 – 00:30 Veľké koncertné štúdio (sála č.1)
Bratislava hot Serenaders – „Night in Blue“
Hudba Georga Gershwina a Paula Whitemana (G. Gershwin: Rapsódia v modrom)
Vstup voľný