Významní sólisti ako Eugéne Indji† a Marián Lapšanský sa tu predstavia v dielach Roberta Schumanna, Bohuslava Martinů a Jana Václava Huga Voříška spolu s orchestrom Slovenskej filharmónie pod taktovkou Dirka Joeresa.
Počas Symfónie D dur interpreti poodhalia pohľad na Beethovenovho českého súčasníka Voříška, o ktorom sa málo vie aj kvôli jeho predčasnej smrti. Voříšek však v partitúrach klavírnej literatúry smelo načrtával tvary hudby budúcnosti a svojich slávnych kolegov ako Chopin, Liszt či Schumann. Toho posledného predčasná smrť o slávu nepripravila tak ako Voříška. V Schumannovej Rýnskej symfónii však zaznievajú aj tóny úzkosti, naznačujúce duševnú chorobu, ktorej podľahol tento uznávaný skladateľ, ale i pedagóg, publicista a estét. Bohuslava Martinů zdravie nezradilo, srdce tohto autora Koncertu pre dva klavíry a sláčikový orchester však zasiahlo vyštvanie z vlasti. Produktívny, úspešný a oslavovaný bol však tvorca množstva skladieb pre zoskupenia sólových nástrojov aj vo Francúzsku, Švajčiarsku, či USA.
Lapšanského i Indji†a spája okrem klavírneho umenia aj účasť v porote Medzinárodnej klavírnej súťaže Johanna Nepomuka Hummela, ktorej je Lapšanský iniciátorom a prezidentom. Indji† získal mnoho významných ocenení a účinkoval v najznámejších koncertných sálach na celom svete pod taktovkou dirigentov, akým je napríklad Leonard Bernstein, Marián Lapšanský bol naposledy v roku 2002 ocenený Európskou cenou Gustava Mahlera.