SME
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obchod, ktorý preslávil Slovensko (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Vo Svidniku alebo v Sabinove?

?
 

 

sabinov
 

Obchod na korze

vždy keď vidím tento film, prepadá ma jediný pocit - hanba. Nie nad filmom, ten je výborný, ale nad niečím iným.
.
Kamarátka bola na exkurzii v Osvienčime. Bola tak aj skupina mladých Nemcov. Jeden skolaboval. Keď ho oživili, rozplakal sa a stále nechápavo krútil hlavou...
 

Deportacia Zidov je jedna z najvacsich t

Tragedii nie len pre zidov ale aj pre nas . Jednak preto ze sme ako narod ABSOLUTNE zlyhali ale aj preto ze tyto casto vzdelany a mudri ludia nam chybaju ako sol . Nehovoriac o tom ze ked ich Stat okradol ,potom prisiel Komunizmus a okradol Bohatych Slovakov a nasledne vsetkych Slovakov teda obcanov SR !
(ZNARODNENIE , ZMENKA)
 

 

"Tragedii nie len pre zidov ale aj pre nas."

Dúfam že hovoríš len za seba, prípadne za svoju rodinu, pretože ja tvoj názor nezdieľam. Pre mňa predstavujú deportácie Židov rovnakú tragédiu, akou boli pre Židov počas Uhorska násilné deportácie slovenských detí do vnútrozemia Uhorska, určené na maďarizáciu: http://upload.wikimedia.org/wi... .
K ich záujmom sa staviam rovnako, ako sa oni stavajú k soche Svätopluka na bratislavskom hrade, viď odporúčania Závackej a ďalších žltých aktivistov.
 

Tie deti neviezli do plynu

Nikto ich nezabil nemucil a netyra a nevyvrazdil celu rodinu ! Ked nevidis rozdiel tak mi je ta fakt luto .

Jedna tabula financovana Fasistai a byvalimi STBakmi nic nedokazuje pochybujem silne ze sa toto niekedy dialo a ked sa to dialo tak je mi to ludo ale neda sa to porovnat z utrpenim zidov a vyvrazdenim 60 000 ludi obcanov slovenska !
 

naopak, ak vidíš rozdiel

tak je nám ľuto Teba, maďaróska totalita v Uhorsku je tiež neospravedlniteľná, ba dokonca horšia. Lebo Slováci nezdierali Maďarov tak ako Židia Slovákov.
 

Zobud sa

Ako prosimta Zidia zdierali Slovakov ???
 

stáročia

v každej dedine boli dvaja židia krčmári a nerob si ilúzie o ich "dobrých úmysloch" pre ľud pospolitý
 

A teraz su v kazdej dedine

3 az 4 ria krcmary a co ? Kazdeho krcmara teraz treba vyviest do plynu aj z celou rodinou ??? Si ty normalny ? Ved do krcmy nikto nasilu nechodi nikto nikoho nenuti . Jak moze byt niekto tak tupy
 

zid v dedine

tak sa spytajte svojich starych rodicov ako si oni pamataju na zida v dedine. velmi dobre si pamataju pretoze ich konanie sa neda len tak zabudnut. bohuzial nespominaju v dobrom.

zene zomrel muz a ostalo jej 5 deti. majetky nemali a tak aby nepomreli od hladu musela ta mamka chodit sluzit. kedze bohaty boli iba zidia tak k nim. a co si myslis aku vyplatu jej ten zid dal. myslis ze jej nejako pomohol. ako clovek? hahahha, nie, zid jej dal almuznu pretoze si bol vedomy toho ze ona je na neho odkazana. napr. jej zaplatil kosikom zemiakov.

no, z isteho hladiska bol skutocne sikovny :-D
 

 

uz zase ta ista story...

...ty si myslis ze niekto tych slovakov nutil chodit do krcmy a slopat nad svoje pomery na sekeru?
 

spýtaj sa inaq:

kto a prečo udeľoval krčmárske koncesie?
a prečo práve im?
sku urvení Habsburgovci!
 

 

Podstata je v tom, že Slováci tu nemali vytvorené rovnaké podmienky na podnikanie ako Židia a Maďari. Podľa teba je normálne parazitovať na tých, ktorí sú pre svoju neochotu vzdať sa národnej identity diskriminovaní a perzekvovaní? Časť majetku ktorý bol neskôr arizovaný bol nadobudnutý nepoctivo - práve na základe zvýhodňovania jednej strany na úkor diskriminovanej inej strany. Rovnako aj dnes zákonodarca hľadá spôsoby ako občanom odňať nepoctivo nadobudnutý majetok a považuje sa to za správne a morálne.
 

a Maďari?

však židia pôsobili aj na Dolnej zemi, v Sedmohradsku aj v Haliči etc.
Nerob z toho protislovenskú akciu
 

 

Slovákom hrozilo vyhladenie, boli vystavení násilnej asimilácii, viď. http://upload.wikimedia.org/wi... , diskriminácia na národnostnom princípe bola len jedným z množstva opatrení namierených voči Slovákom. Išlo o súčasť etnických čistiek na ktorých sa preukázateľne podieľali aj Židia, to je nespochybniteľný fakt. Ja k židom nepociťujem nenávisť ani nie som voči nim zaujatý, len mi príde absurdná ich neustála štylizácia do role obetí, hnusí sa mi ich lživá propaganda.
 

MIEšAš HRUšKY S JABLKAMI

násilná asimilácia nie sú etnické čistky
 

 

Miešaš svoje mylné súdy a úsudky s realitou, "etnická čistka" je len iný názov pre genocídu, pozri si definíciu genocídy podľa súčasného Trestného zákona (§ 418). Na Slovákoch sa počas Uhorska do poslednej bodky páchali činy ktorých podstaty sa dajú nájsť v každom jednom bode tohto paragrafu. Skutočné obete na tomto území nie sú Židia, ale Slováci.
 

ak zo slovákov urobili

pomaďarčením maďarov, tak ich nezabili, ostali živí ľudia.
Kdežto ak zo židov urobili popol - tak ich zavraždili, ergo vo väčšom meradle - etnicky vyhladili
 

 

Podstata genocídneho počínania nemusí byť len vo vraždení, na naplnenie jej skutkovej podstaty v plnej miere postačuje toto: http://upload.wikimedia.org/wi... .
Ak ty nevieš o vraždení Slovákov neznamená že sa tak nedialo, chce to študovať seriózne zdroje (napríklad Slovenský prevrat od K.A. Medveckého) a nie propagandistické SME v ktorom sú Maďari a Židia nedotknuteľní. Za prihlásenie sa ku národnej identite Slovákov, ale napríklad aj Srbov nebolo nič výnimočné dostať v posledných rokoch pred a ešte krátko po rozpade Uhorska guľku do hlavy, vládnuce vrstvy pre nich nemali iného pomenovania ako "štvaví panslávi", na žitnom ostrove pri Čalove bol počas Uhorska zriadený dokonca prvý koncentračný tábor, ktorom zomrelo niekoľko tisíc Srbov a Slovákov, týmto by sme sa mali zaoberať a nie nejakým cudzím holokaustom. Je absurdné ak sa tu dnes aj z ľudí ktorí sa dávali do služieb nám nepriateľských robia obete, židovská komunita sa do dnešného dňa Slovákom ani len neospravedlnila za ich preukázateľný podiel na maďarizácii a perzekúciách, naproti tomu Slováci sa im ospravedlnili nielen za udalosti o ktorých sme nerozhodovali a nemali na ne vplyv, ale sme ich ešte aj odškodnili z verejných zdrojov, považujem to za nehoráznosť.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Kultúra