SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kuriozitou môže byť aj klasika (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

kuriozitou pre mna bol Vasilkov obraz (na prvy pohlad najmladsie dielo zaradene do vystavy), potom ho ale tromfla brosna od Bety Majernikovej...
 
Hodnoť

Kuriozity SNG

Najväčšiou kuriozitou SNG je, že vystavuje a kupuje také baumaxovo-ikeacko- hornbachovské diela ako je napr. ,,Kvetinková hra,, od Pavla Majstra z Košíc - americkou pištolkou vystriekaná ružička, ktorú by si nedal na kapotu svojho ťahača ani homosexuálny kamionista.
Ďalšiou kuriozitou SNG je že zbiera diela od slovenských umelcov, ktorí im dávajú názvy v angličtine, t.j. vo svojej podstate sú určené pre zahraničnú pospolitosť a kupcov - a nie pre uprdené Slovensko a jeho Národnú galériu (no lepší vrabec v hrsti ako holub na streche).
Keď už si SNG dáva tú námahu, že dielo ,,Verkundigung,, od nemeckého autora preloží ako ,,Zvestovanie,,, tak by mohla preložiť aj angl. názvy diel slov. autorov, nech sa ešte viac obnaží duševná hĺbka týchto diel, pôvodne určených pre zahraničných a mimozemských záujemcov.
Prečo nejaký slovenský umelec/umelkyňa nedáva názvy svojich diel npr. v mongolčine? Lebo Mongoli nemajú veľa peňazí a vystavovať v Mongolsku je o ničom. Lebo je to okaté ako je okatá prostitútka, ktorá chce vidieť tie farebné papieriky.
 


Najčítanejšie na SME Kultúra