SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

To nie je pápež, ale Slečna Kitty (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť

 

z takehoto "umenia" sa mi grce zvracat, je to nechutne nezavisle na tom koho a co to zobrazuje
 

 

Predpokladám, že to bolo aj cieľom toho človeka, takže môžeme povedať, že je naozaj úspešný v tom, čo robí:)
 

ak je ucelom umenia vyvolat grcanie,

tak je naozaj uspesny.
 

dovolím si ne/súhlasit

len pred par hodinami som si pozrel posledne epizody z colbert show a the daily show, v ktorych sa pretriasala likvidacia o.bin.l., a padali tam skutocne ostre slova/vtipy, ktore si zobrali na paskal prave obamu a cely cirkus okolo toho - vysledkom bola obrovska katarzia - obaja zabavaci si stale pytali napr. nejaky skutocny dokaz jeho existencie/smrti, a spochybnovali vsetko oficialne naservirovane - cim ale paradoxne uvolnili atmosferu a donutili ludi premyslat a podnietili zamysliet sa nad ocividnymi nejasnostami vsetkych dolezitych udalosti dna - ano, toto je umenie par excellance, pretoze skutocne umenie nema ludi ucicikavat, ale burcovat ku kritike a k prehodnocovaniu toho co vidime - aby bola vysledkom katarzia, navodzujuca akysi rovnovazny stav v nasej mysli a balansujuca vsetko pokrytectvo a klamstva okolo nas, v tomto zmysle je taketo umenie prinosom, pretoze odhaluje aj skrytu stranku veci, ktore berieme dogmaticky, samozrejme a povrchne, a akosi niekde pritom stracame zdravy rozum, pretoze prestavame mimovolne veci spochybnovat... a potom zostavaju len dogmy, dogmy su nebezpecne, staci sa pozriet do historie
 

 

problemom je len to, ze tato tema zobrazenia aj snahy o sok je uz stokrat prevarena..
cize slabota a mizeria..
dalsi bulvarny umelcek..
 

kakafun

keby len bulvárny, pretože taký "umelec" je morálne aj mentálne vyšinutý. Chyba je v tom, že ľudia podobnej mentality týchto tiež umelcov podporujú.
 

 

súhlasím
 

hladac pravdy a suvislosti

ja som ti vzdy hovoril ze raz bude benedikta sesnasta "slavna" !
 

Treťotriedny umelec, ktorého by si nikto

inak nevšimol. Hanba aj tým, ktorí jeho diela vystavujú - nič iné už nám nechýba - len takýto grc?
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

Ó, aké prekvapujúce, ďalší "kontroverzný" a "šokujúci" umelec. Kolká "odvaha", kolká "genialita". Každý z tohto typu umelcov je tak "invenčný" a "famózny" . A pritom je takýchto bezvýznamných provokatérov plná pr.del každého väčšieho západoeuropskeho mesta, pripravených šokovať čímkolvek, čo im ale nehrozí ani najmenšou fyzickou ujmou. Dehonestovať anglickú královnú, pápeža, Madonu, či Krista? Pche, nech ctený umelec skúsi takto zobraziť Mohammeda, či niektorého zo Saudov.
 

 

slabota, Mohameda už kreslil kdekto http://en.wikipedia.org/wiki/E...
dobre, namiesto "šokujúce" by som tu už v prípade tejto výstavy dosadil skôr "otrepané", ale i tak výstava myslím splnila svoj cieľ, pretože napriek svojej otrepanosti to kupodivu stále a stále zaberá:D
 

Julius Kankula,

ako by ste mi z duše vyjadrili i môj názor. Postupný rozpad morálnych hodnôt ktoré tu prinieslo len kresťanstvo a nie pohanskí bohovia a ich kmene. V našom 21.storočí vidíme totálnu devastáciu hodnôt ktoré umožnili slobodu i takým blasfemikom ako uvededený autor a v istom výnimočnom prípade i populárny Shooty. Nástup nihilzmu, morálneho anarchizmu, pseudoumenia nedoukov,ikonizácia homosexuálov, drvivé útoky na kresťanstvo nielen v civilizovaných krajinách a ľahostajnosť voči všetkému len ego seba samého. Toto sú príčiny postupnej degenerácie hodnotových systémov a najmä démoni v nás, ktoré môžeme odpudiť ale mnohí to nechcú. Extrémny islám trpezlivo čaká na takéto samoničenie judaisticko kresťanskej civilizácie a potom..........
 

úlohou umenia nie je svet skrášľovať,

ale že je to spôsob jeho odkrývania a porozumenia. Decadence Now! ukazuje skutočnosť vo vyhrotenej podobe, ako bolesť, sexualitu, šialenstvo alebo smrť, čím nás upozorňuje na to, že tieto aspekty sveta z každodennosti vytesňujeme.
Záhada umenia ako ľudskej kultúrnej činnosti spočíva v tom, že pri nazeraní na neho nevedomky miešame dve úrovne, v ktorých pôsobí - individuálnu a sociálnu.
Z hľadiska individuálneho je základným kritériom umenia (umelecká hodnota) jeho estetický účinok. Estetický účinok je však závislý na doterajšej osobnej skúsenosti a teda individuálnej. Z tohto hľadiska nie je možné požadovať, aby ostatní považovali za umenie to isté, čo my sami.
Z hľadiska sociálneho je umenie (umelecký proces) potrebným nástrojom k tvorbe nových či k inovácii doterajších znakov, k overovaniu ich účinnosti (umelec ich overuje napred na sebe, ďalej na svojich adresátoch)a neskôr k vzájomnej dohode o ich význame (tu sa uplatňuje presadzovanie jednotlivých osobných účinkov). Pôvodný umelecký znak tak po istej dobe prechádza do znakového systému sa svojom všeobecnom oznamovaním a opakovateľne vyvolávateľným významom a posilňuje tak užívaný komunikačný systém. Z tohto hľadiska platí, že každý znak bol pôvodne metaforou, v ktorej nový znak nejakým spôsobom inovoval vzťahy k znakom na ktorých nadväzuje.
Aby sme umelecký (metaforický) účinok dokázali rozpoznať, musíme sa vedome nebo nevedomky naučiť doterajším znakovým systémom, voči nim sa umelecký znak vymedzuje. K porozumeniu umenia je teda potrebná výchova k umeniu.
Okrem tohto sémantického popisu umenia je možné je ďalej popisovať a triediť napr. z hľadiska umeleckých systémov (hudba, výtvarné umenie, ďalej na maliarstvo, sochárstvo...), umeleckých slohov, štýlov a smerov (gotika, baroko, impresionizmus, kubizmus...), hľadiska zmyslov, na ktoré pôsobí, z hľadiska sociálnych skupín, v ktorých sú účinné, a pod.
 
Hodnoť

keby tam miesto

britskej panovníčky dal sochu svojej ženy a miesto pápeža svoj ksicht, tak asi ani pes po ňom neštekne ...
 

 

Veď preto to urobil práve takto.
Je to grc a stupidita, ale keď mu to všade uverejňujú, tak asi mal pravdu, keď tieto "umelecké diela" vytvoril...
 
Hodnoť

odkiaľ vedia slovenskí biskupi

že B16 nosí ženské pančuchy?
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie na SME Kultúra