SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Šoth v SND končí aj pokračuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

niekto iny

..kym bude v divadle sucasny riaditel umelecko-dekoracnych dielni, je uplne jedno, kto bude generalnym riaditelom..
 
Hodnoť

Pán Porubjak,

"masarykovské: „Neklamať a nekradnúť!“ " ste si zle zapamätali, bolo to "nebát se a nekrást!"
 
Hodnoť

Takže čo budete robiť, pán Šoth?

Nechápem, ako môže niekto potom čo dobrovoľne opustil vedúce miesto podniku vravieť, že ešte presne nevie v akej funkcii bude pokračovať....Mám skôr pocit, že keď jedného dňa odídete, budete chcieť tučné odstupné. Opusťte SND NAVŽDY!

Nechápem, ako môže niekto tvrdiť, že nepostupuje senzáciami a škandálmi, keď má na stole škandál ako čerstvý výkal a tvrdiť, že z akéhosi "presvedčenia" je to h o v n o na stole úplne v poriadku. (Dali ste si do nákladov aj vlnený toaletný papier?)

Nechápem, aký systém pán Šoth naštartoval. Máme sa tešiť, že budúci riaditeľ si už toľko nenakradne? Alebo majú byť zamestnanci SND hrdí na to, že sa tam kradne ako málokde?

Aby toto niekto pochopil, potreboval by poriadny SHOT do hlavy.
 
Hodnoť

Za posledných 20 rokov?

Ten čas plynie nejak rýchlo, 20 rokov od roku 1999...
 

vsak?

vsak? :)
 
Hodnoť

 

Veľmi ma pobavil názor pána Porubjaka na riaditeľa SND, že svedomie si majú spytovať členovia výberovej komisie. Vážení páni súdruhovia umelci v roku 1989 ste kričali, že ste boli do tohto roku vlastne cenzurovaní, nič ste vlastne nemohli a pod. Od roku 1989 keď už môžete písať, spievať, hrať ako chcete ste vytvorili leda tak veľké kopy hnoja a prepáčte veď veľkí herci SND sa aktívne zúčastňujú na žumpových seriáloch a tak im skutočne nezostáva čas na nejaké divadlo. SND je jedno zbytočne divadlo pre tento národ, veď je to len bratislavské divadlo pre prešpurákov platené z daní všetkých občanov Slovenska. Viac ako polovica hercov nemá v tom divadle čo hľadať, inde by mohli hrať leda tak na chodníku, alebo niekde v provinčnom divadle.
Keď pozerám program pražských a brnenských divadiel je to radosť a zvedavoť, keď bratislavských špeciálne SND je to slama trčiaca z čižiem a na tom sa podieľate všetci pána Porubjaka nevynímajúc. Nebyť STOKY a GUnaGU tak v Blave nie je divadlo.
 

Košice do Bratislavy

Keď sa príde na podvody, vinní sú všetci okrem ich iniciátora. To, že je to ďalší predstaviteľ východného Slovenska, ktorý prišiel vyučiť Bratislavu už ani neprekvapuje. Ešte šťastie, že kontrola prišla včas. To sme sa mohli čudovať ešte viac. Kontrolná skupina zo zákona porovnáva skutočný stav dokladov so zákonným stavom. Výsledkom je jej zistenie. A tu sa môžu dotknuté osoby naparovať a hrať sa na urazených ako chcú. Pokiaľ sa niekto donekonečna obklopuje múrom dôležitosti, spoločenským významom kultúry a štátnicky sa tváriacimi celebritami a pritom ignoruje elementárne zásady zákonného hospodárenia so zverenými peniazmi, tak tam nemá čo robiť. Má ísť pred vyšetrovateľa, alebo nech hrá na doskách, ktoré znamenajú svet svoje role a nehrá sa na manažéra. Naviac sa znovu potvrdilo opakujúce sa pravidlo: pri inštalácia akéhokoľvek predstaviteľa Východu do akejkoľvek pozície od kultúry po politiku, treba zbystriť pozornosť!
 
Hodnoť

Takze odvolali nekompetentneho

a menovali kompetentneho. Vyzera to tak, ze v sprave ministerstva mal na konte navacsi podiel z nehospodárneho nakladania s prostriedkami. Ministerstvo jedným rozhodnutím popiera svoju cinnost.
Byvaly riaditel, ktory mal pod sebou vyse 900 zamestnancov stihal robit aj predstavenia a mal uz rozrobene 2 projekty v zahranici. Ako to ten umelec stihal.
Z vyssie uvedeneho navrhujem: Zrusit oddelenie, kt vykonavalo kontrolu MK - presunut financie tohto oddelenia na kapitolu SND-verejne obstaravanie
Podla vzoru prokuratury je potrebne vytvorit miesto generalneho namestnika pre byv. riaditela.
 
Hodnoť

Alibizmus ministra

sám ako novinár musí vedieť, že nemožno na tlačovke čítať správu o XX stranách a až potom dávať otázky - to aby mohol včas zdrhnúť. Pre "západniarov" Šoth nie je východniar, hoci odtiaľ pochádza , najviac rokov strávil v pražskom balete, ale aj v Ba a inde vo svete. Správa, ktorú treba študovať a overovať je o ničom, nič sa nevysvetlilo, ono je totiž ťažké argumentovať, že umelecký počin mal byť spravený za 200 hodín a nie za 400, že výprava mala byť taká a nie taká... Doteraz všetci ministri pristupovali k umeniu ako k remeslu... Tým nechcem povedať, že treba robiť úspory - ale nie donekonečna. Lebo hrať, tancovať či spievať na prázdnej scéne už nie je umenie, nehovoriac o tvorbe...
 

...

"najviac rokov strávil v pražskom balete, ale aj v Ba a inde vo svete" - Ba nie je svet a nehladiac na orientaciu, je velmi pravdepodobne, ze najviac casu stravil v pr....
 
Hodnoť

Čo tam ešte hľadá!?

Nechápem ako po tom všetkom ho tam môžu nechať, už dávno mal byť preč a zodpovedať sa za činy. A ako mohli dať za dočasného riaditeľ šéfa technicko-prevádzkového úseku? On nemá nič spoločné s výrobnými dielňami, lebo práve tam sa najviac šafárilo nie??? Viete niekto ako to je?
 
Hodnoť

Krajcer

zeby napokon predsa len za nieco ako minister stal? drzim palce pri doslednom dotiahnuti tejto kauzy. chlapci zo snd sa nejako nadrapovali, ze ta kontrola nie je spravna. tak len dufam, ze ministerska komisia vie, co robi a nebude z toho ostuda na tri zimy...
 
Hodnoť

 

Ako sa pozrie do očí tých ľudi,ktorým nedal ani cent a teraz sa dozvedeli ,že sebe a svojím vyvoleným rozdal 20 000 eur.Ako bude chodiť do práce-kanálmi ? Znova prenesie svoju inscenáciu z Košíc,ktorá ani na premiére nebola vypredaná.Megaprojekt- Odysseus na predvádzanie sa do SND.Preto sa mu robia inscenácie ľahko.Vynyslieť niečo nové,mať nové invencie ,nápady,to je už horšie. Pred jeho nástupom do SND na poslednej premiére pán Radačovský už vedel ,že napriek ubezpečovaniam,že neurobi čistky,už viac pod jeho vedením nezatancuje v SND.Teraz Ondrík dostal krásný darček ku svojej premiére Malého princa-výsledky kontroly. Božie mlyny fungujú ! Pomaly ,ale predsa ! Nerobte iným to,čo by Ste nechceli ,aby robili Vám ! Dúfam, že to takto zafunguje aj v iných oblastiach napr.- aj v politike.
 

 

Takýchto amatérov by ani nemali vpúšťať do SND, od začiatku to bol samý amaterismus a bolo jasné, že to nezvládne, že je to chaotické a neprofesionálne, kvalitných ľudí ako Radačovský a ďalších povyhadzovali, zlikvidovali kvalitný repertoár a začal nahadzovať tie svoje bludy, narobili len škody, hlavne finančné nehovoriac po umeleckej stránke. Zrúda. A ešte by viacerých zaujímalo koľko zhrabla tá jeho škaredá dramaturgička mužatka veľká demokratka. Kedy vrátia tie štátne peniaze daňových poplatníkov??? Vyšetrujú to vôbec orgány činné v trestnom konaní a polícia? Ja by som už tieto osoby nevpustil do žiadného divadla a kultúrnej inštitúcie!!! A na tie jeho amatérske, predpotopné a “zatuchnuté“ inscenácie nie je fakt nikto zvedavý tak aké venovanie sa umeleckej tvorbe!?
 
Hodnoť

Každý to z bývalých čakal...

Prečítajte si vyjadrenia bývalej generálnej riaditeľky a riaditeľov SND:
http://m.hnonline.sk/c3-529232...
 
Hodnoť

 

Šoth potratový umelec ,patolízal a nula kvalita baletných predstavení nikdy nebola hodna SND.
 


Najčítanejšie na SME Kultúra