SME
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

POVIEDKA: Jozef Frajkor ml. - Príhody a dobrodružstvá Karla Fishera a otca Wilhelma: Veselica pod pašovou šabľou (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nedokončená

Zatiaľ som túto poviedku čítal ako prvú, ale som sklamaný. Nepripadá mi to ako poviedka do finále CeFy. Možno som len zhýčkaný inými, kvalitnejšími textami z iných zdrojov, no myslím, že na finále to bolo slabé.
Dej nie je obzvlášť originálny, štylistika by tiež zniesla aj trošku vyšperkovania. Navyše za hlavnú chybu považujem neuzavretosť celého príbehu. Dokonca by som povedal, že ma to až pohoršuje a smerom k porotcom by som adresoval silnú výhradu voči nesprávnej voľbe finalistu. Takéto poviedky sa ďalej neposúvajú. To je amatérske.

Ale ak by to bola ucelená dlhá, dlhočizná poviedka, tak by som ju bol ochotný dočítať do konca. Ako príbeh to nie je zlé, len to nie je dostatočne dobrá poviedka na to znova omielané finále CF. A úprimne neverím, že sa nenašla nejaká podobne slušná poviedka, ktorá mala uzavretý príbeh.

Takže ešte raz - hanba porotcom!
 
Hodnoť

Sponzor poviedky :

Eurabia.cz ;-))))

Zakričí ako sestrička do čakárne : "Ďalší..."
 
Hodnoť

 

toto... je vtip, ze?
'tento pribeh sa odohrava v dalekej buducnosti' - uvody tohto typu pisu piataci na zaladnej skole a uz tam sa im za to spoluziaci vysmeju. Aj celkove bol styl na piatackej urovni, neohrabany, tazko sa to citalo.

ale naopak ocenujem neuzavretost pribehu.
 


Najčítanejšie na SME Kultúra