SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Otázka je, či sa náhodou nezmením na Slovenku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

krasne

obrazky
velmi slovenske :)
 
Hodnoť

Žilina

Z fotografie nie je jasné, ako dvojica s kočíkom prekonala Váh. Prebrodili alebo preplávali?
Z centra mesta sa do Budatína dá dostať peši popod železicu smerom ku štadiiónu, ďalej po Kysuckej, na konci ktorej vedie chodník pre chodcov k mostu ponad Váh a ste tam. Okrem toho človek majetnejší a nie úplne tupý (aby si dokázal zaobstarať lístky a zistiť spoje) môže použiť aj verejnú dopravu.
 

 

tiež ma to zarazilo..umelecká "realita" :)
 
Hodnoť

 

V Žiline na vlakovej stanici som skoro dostal šok, keď tam mladý Poliak kričal na celú halu: "Šukam ťa!"
 
Hodnoť

smutná realita

Rožňavskú ulicu v Bratislave premenujme na Bilboardovú. Hlave pekné zelené pásy v strede cesty sú obstavané bilbordami. Bilboardy trčia všade. Každá prázdna stena, najnovšie aj hotel Park Inn (Danube) je pokrytý plachtou cez celú fasádu. Bilboardy sú na plotoch, na stojanoch, na fasádach, reklama je na lampách verejného osvetlenia. Je toho veľmi veľa. Slováci sa o verejný priestor nezaujímajú. To je smutná realita.
 

Výnimka: Zvolen

Výnimkou je Zvolen: tam vytvorili perfektné hlavné námestie v znamení Verejného Priestoru. Tam niekto rozmýšľal. Všade inde je to úbohé.
 
Hodnoť

Sebecky

si zelam, aby boli nazory tejto sympatickej Holandanky co najviac nakazlive.
Ukazuje nam, ze nas zivotny priestor nekonci za nasou branickou ci dverami.
Na prvy pohlad banalna sprava - ale prave preto, ze tento postoj nemame tak samozrejme zazity
ako napr. Holandania, to u nas vypada tak, ako to vypada.
Smetiska za dedinou, za-bilboardovane ulice, mesta, cela krajina, parky a detske ihriska plne psich exkrementov, najkrasie casti spolocnych verejnych priestranstiev/prirody zaberane "developermi", atd., atd. - toto je mozne len vdaka nasej lahostajnosti, ktoru tu povazujeme za prirodzeny postoj.
Zelam vela uspechov a aby to dopadlo prave naopak - aby co najviac nasincov z jej okolia zacalo rozmyslat a konat ako Holandania.
 

sťažnosť

V Lučenci som podal tisíc sťažností, najnovšie proti nelegálnej reklame na každom kroku. Oprel som sa o všeobecne záväzné nariadenie z roku 2003 o vylepovaní plagátov. Pomýlil som sa, lebo som mal poukázať na iné VZN: Zásady hospodárenia s majetkom Mesta Lučenec, ale Mesto Lučenec pochopilo signál a zareagovalo tak, že odstránili, resp. prikázali odstrániť rôzne reklamné panely a plachty a vypracovali Postup pri vybavovaní a umiestnení reklamy.
Treba sa teda len sťažovať. Pomôže to vždy.
P.S. Pre istotu som overil, či ma môžu vyhostiť, ale to sa nedá v rámci EÚ. Iste si to totiž už viacerí lučenskí úradní prajú...
 


Najčítanejšie na SME Kultúra