Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako sa stať opernou divou? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Opravte už konečne, prosím, meno Helenky v titulke z "Besce" na správne Becse... Ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

helenky mavaju tazky zivot, ty si helenka alebo mas iny zaujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem, prečo zapáraš.... Takým istým prejavom úcty k menovanej, ako upozornenie na jej umelecký rast, je aj presné uvedenie jej mena....A takým istým prejavom úcty k čitateľom je uvádzanie oficiálnych textov v profesionálnej tlači bez chýb. Ako aj k celkovej kultúre jazyka, keď sme už v rubrike "kultúra"...To isté odporúčam preto aj tebe...Aby sme neskĺzli do praxe rubriky "politika" a nestali sme sa svojimi príspevkami jej zrkadlovým obrazom...Ale preto, že čítaš aj kultúru, ti neodpoviem strohým: Počuj kamoš, ani tebe by sa nepáčilo, keby ťa predstavili ako vysprievodovaný lampión... Toť vsjo...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bratislava

s VSMU = hlavne mesto vsetkeho a kazdeho. Este ze vas mame...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prosím tiež opraviť meno pána Bršlíka nevolá sa Peter,ale Pavol.Ďakujem !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Samozrejme vedľa fotky p. Livorovej .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...a aj p. Oskar Rózsa je kultúrnej verejnosti už dostatočne známy, aby sa pod fotografiou s A. Kučerovou správne uvádzalo jeho meno....
Mimochodom, súhlasím so slovami menovanej,že množstvo fantastických spevákov vystupuje len na lokálnych scénach, čím si znižujú šancu, že si ich vypočuje človek, ktorý ich môže v kariére posunúť... Samozrejme, prajem im to šťastie "objavenia", veď dôstojne reprezentujú slovenskú opernú kultúru vo svete. Len si zároveň kladiem otázku, prečo "ten človek,ktorý ich môže v kariére posunúť", už dávno nezavítal napr. do Košíc a neprejavil záujem o viac ako exportnú opernú spôsobilosť napr. takej Michaely Várady, prípadne iných... Kompetentní nás vlastne dlhé obdobie oberali o možnosť ponúkať okolitému svetu naše umelecké hodnoty vo významnom období, keď nebol vyplnený prezentačný priestor medzi staršou generáciou a touto najmladšou... Vypadla tým z uvádzaných šancí v podstate jedna široká spevácka generácia, u ktorých spôsobilosť umeleckého rastu a možného výraznejšieho medzinárodného uplatnenia znemožnilo doslova živorenie a útrpné prežívanie kultúry nielen v, ale najmä mimo hlavného mesta... Len aby to nepokračovalo a aby nezostalo len pri týchto menách... Aby sa úplne nezdeformovalo na Slovensku príslovie o tých pár lastovičkách, ktoré ešte, žiaľ, nerobia leto... !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V Kosiciach

sa divy nedeju. Kto by ich vlastne "vyrobil"?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

na SK je to tak

Ako bolo v článku spomínané, Slováci si nevážia skutočné hodnoty ako napr. Petra Dvorského, Editu Grúberovú, atď. Namiesto toho sú na titulkách časopisov naše "celebrity" a úbožiaci z reality show.

Rovnako za to môže aj rozhlas a televízia, ktoré namiesto skutočných hodnôt tiež ponúkajú lacnú, bezduchú zábavu a program typy - volajte, tvoríte nám program. Ráno tak počúvame výplody tých istých ľudí, ktorí sa vedia vyjadriť ku každej trápnej téme. Dnes česť výnimkám sa hovorí na SRo1 o knihách. Žial čakal by som príhovory spisovateľov a nie vypočítavanie koľko kníh majú doma poslucháči.


Držím palce všetkým mladým operným spevákom, aby dosiahli svoje ciele a nezabudli na našu krajinu, ktorá žiaľ na nich zabúda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Oprava

Poprosím autora aj o opravu textu pod fotom H. Becse - Szaboo fotografia je z operety "Cigánska láska" a nie z opery "Cosi fan tutte" ktoré sú obe uvádzané v Štátnej opere Banská Bystrica. Pre kultúru naozaj trošku viac chýb ako by sa čakalo. Všetko sa dá preveriť na webe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hups nie Cosi fan tutte ale Nápoj lásky
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Kultúra