Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako sa stať opernou divou? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Opravte už konečne, prosím, meno Helenky v titulke z "Besce" na správne Becse... Ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

helenky mavaju tazky zivot, ty si helenka alebo mas iny zaujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem, prečo zapáraš.... Takým istým prejavom úcty k menovanej, ako upozornenie na jej umelecký rast, je aj presné uvedenie jej mena....A takým istým prejavom úcty k čitateľom je uvádzanie oficiálnych textov v profesionálnej tlači bez chýb. Ako aj k celkovej kultúre jazyka, keď sme už v rubrike "kultúra"...To isté odporúčam preto aj tebe...Aby sme neskĺzli do praxe rubriky "politika" a nestali sme sa svojimi príspevkami jej zrkadlovým obrazom...Ale preto, že čítaš aj kultúru, ti neodpoviem strohým: Počuj kamoš, ani tebe by sa nepáčilo, keby ťa predstavili ako vysprievodovaný lampión... Toť vsjo...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bratislava

s VSMU = hlavne mesto vsetkeho a kazdeho. Este ze vas mame...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prosím tiež opraviť meno pána Bršlíka nevolá sa Peter,ale Pavol.Ďakujem !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Samozrejme vedľa fotky p. Livorovej .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...a aj p. Oskar Rózsa je kultúrnej verejnosti už dostatočne známy, aby sa pod fotografiou s A. Kučerovou správne uvádzalo jeho meno....
Mimochodom, súhlasím so slovami menovanej,že množstvo fantastických spevákov vystupuje len na lokálnych scénach, čím si znižujú šancu, že si ich vypočuje človek, ktorý ich môže v kariére posunúť... Samozrejme, prajem im to šťastie "objavenia", veď dôstojne reprezentujú slovenskú opernú kultúru vo svete. Len si zároveň kladiem otázku, prečo "ten človek,ktorý ich môže v kariére posunúť", už dávno nezavítal napr. do Košíc a neprejavil záujem o viac ako exportnú opernú spôsobilosť napr. takej Michaely Várady, prípadne iných... Kompetentní nás vlastne dlhé obdobie oberali o možnosť ponúkať okolitému svetu naše umelecké hodnoty vo významnom období, keď nebol vyplnený prezentačný priestor medzi staršou generáciou a touto najmladšou... Vypadla tým z uvádzaných šancí v podstate jedna široká spevácka generácia, u ktorých spôsobilosť umeleckého rastu a možného výraznejšieho medzinárodného uplatnenia znemožnilo doslova živorenie a útrpné prežívanie kultúry nielen v, ale najmä mimo hlavného mesta... Len aby to nepokračovalo a aby nezostalo len pri týchto menách... Aby sa úplne nezdeformovalo na Slovensku príslovie o tých pár lastovičkách, ktoré ešte, žiaľ, nerobia leto... !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V Kosiciach

sa divy nedeju. Kto by ich vlastne "vyrobil"?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

na SK je to tak

Ako bolo v článku spomínané, Slováci si nevážia skutočné hodnoty ako napr. Petra Dvorského, Editu Grúberovú, atď. Namiesto toho sú na titulkách časopisov naše "celebrity" a úbožiaci z reality show.

Rovnako za to môže aj rozhlas a televízia, ktoré namiesto skutočných hodnôt tiež ponúkajú lacnú, bezduchú zábavu a program typy - volajte, tvoríte nám program. Ráno tak počúvame výplody tých istých ľudí, ktorí sa vedia vyjadriť ku každej trápnej téme. Dnes česť výnimkám sa hovorí na SRo1 o knihách. Žial čakal by som príhovory spisovateľov a nie vypočítavanie koľko kníh majú doma poslucháči.


Držím palce všetkým mladým operným spevákom, aby dosiahli svoje ciele a nezabudli na našu krajinu, ktorá žiaľ na nich zabúda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Oprava

Poprosím autora aj o opravu textu pod fotom H. Becse - Szaboo fotografia je z operety "Cigánska láska" a nie z opery "Cosi fan tutte" ktoré sú obe uvádzané v Štátnej opere Banská Bystrica. Pre kultúru naozaj trošku viac chýb ako by sa čakalo. Všetko sa dá preveriť na webe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hups nie Cosi fan tutte ale Nápoj lásky
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME KultúraUž ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop