SME
Piatok, 10. apríl, 2020 | Meniny má Igor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slovenský umelec sa pýta, či je česká vlajka česká (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Veľmi dobre si pamätám

že pred rozdelením Československa viala nad Českou národní radou BIELOČERVENÁ zástava totožná s Poľskou vlajkou. Je evidentné že Česko muselo riešiť problém vlajky. Tak šlohli Československú zástavu hoci Zákon o zániku federácie hovorí, že žiadny nástupnícky štát si nemôže ponechať symboly Československa. Jasná bezzásadovosť. Pritom dodnes ľutujem rozpad ČS štátu ale pravda je pravda.
 

To je ok.

Nemam nic proti tomu, ze si Cesi ponechali staru vlajku. Je to len portvrdenie toho, ze Ceskoslovensko bol v skutocnosti cesky stat so Slovenskom ako koloniou. Tak to bolo a tak to vnimal i cely svet. Nelisilio sa to ostatne moc od Rusov vs. Sovietsky zvaz, ci Anglicanov vs. Velka Britania.
 

Je smutne, ze sa tak potvrdilo

,ze Cesko-Slovensko vymyslel p. Stefanik a Cesi sa k nam pridali neradi a nikdy spolocny stat nechceli.

Smutne._____________________
(2) Česká republika a Slovenská republika nesmějí po zániku České a Slovenské Federativní Republiky užívat státních symbolů České a Slovenské Federativní Republiky.

Zakon 542/1992
http://www.zakonyprolidi.cz/cs...
 

Vlajka je feudálny anachronizmus

- smiešna somarinkaa pre retardov, ochotných sa nechať zabiť za to aby nejaký zbohatlík mohol ešte viac zbohatnúť.
Tragickejšie, je, že nás rozdelnie stálo zhruba 270 miliárd vtedajších korún, čo je zhruba 130 miliárd dnešných Eur. Za to by mohlo byť aj komfortné metro v Bratislave, ktorá síce má údajne stále toľko obyvateľov, ako pred tridsiatimi rokmi - akurát neviem, kde boli zašití všetci tí, čo dnes zapĺňajú do posledného miesta rozľahlé parkoviská nákupných centier, ktoré ešte pred pár rokmi neexistovali. Asi všetci sedeli v knižnici Marx-Leninizmu.
Na druhej strane však buďme radi, že sme vyviazli tak lacno, lebo bratia Češi by iste neváhali na nás poštvať NATO s ktorým nemá zrovna najlepšie skúsenosti neďaleké Srbsko. takže to vôbec nie je planá hrozba, to sa naozaj mohlo stať a my sme dnes mohli byť bryndzovou odnožou Al Kajdy. Myslím, že humanista Havel by okom nemrkol, keby k nám boli došli moderné GPS navigátory na 200 kilových leteckých bobmbách, ktoré si už odskúšala Apolka (pre menej sčítaných - Rusi Bratislavu nebombardovali). 130 miliárd za krajinu je za babku :)
Keďže však Češi naozaj porušili Zákon 542/1992, ktorý si vymysleli - možno by sa predsa len dalo spojiť príjemné s užitočným. Konkrétne čierny Biely Otec práve zúfalo práve hľadá dôvod aby si mohol udrieť do Sýrie a to prekliate OSN, ako aj zvyšná svetová verejnosť mu hádžu polená pod nohy. Na druhej strane, naši českí bratia vždy túžili po US vojenskej technológii - konkrétne po radare. Takže teraz možno obom pomôcť. Za porušenie zmieneného Zákona, predsa môže OSN nariadiť trest (lebo inak načo by boli Zákony, no nie ?), takže Obamovi stačí zo svojho magického kufríka preprogramovať ciele nuklárnych hlavíc Tomahawkov a jeho zbrojní sponzori budú nažratí. Česká koza zase dostane demokratické technológie po ktorých tak túži - akurát v trocha fulminantnom balení, takže bude ako tá kinetická vlajka :)
Čomu však naozaj nerozumiem, že keď sa Cimrmani ulakomili na tú totalitnú vlajku - mimochodom symbol neslobody a porušovania ľudských práv - prečo sme si my slovenskí somári just vybrali Putinovsko RUSKÚ vlajku, ktorú si zhodou okolností vybralo ešte aj Slovinsko, od ktorého sa tak zúfalo sanžíme odlíšiť ???
 

tak k tej totalitnej

cimermanovskej vlajke.je asi tak totalitna,ze vznikla v roku 1920+-
a ten nas rusky bordel,tak to mas pravdu,ale pytat sa musis najsamsyna naroda L.Stura.
 

Ja mu rozumiem v 1920 totalita

zacala tak, ze Cesi v Bratislave zrusili univerzitu a odviezli vyrobu dynamitu do Pardubic.
Okrem ineho napriklad.

Alebo milostivo nam dodali spcifickych pracovnikov tak ako teraz Smeraci
http://www.pluska.sk/plus-7-dn...

A vraj ludia nechcu robit. Skoro sa pobili o vraj zle platenu robotu!
 

Ked zil

Stur bol v Rusku poriadok.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Na Československú vlajku Česi

mali dať český znak /leva / a Slováci slovenský znak /kríž / a bolo by to elegantné riešenie.
Takto česi majú československú vlajku /v rozpore s právom/ a slováci majú akúsi podobnú štátom po bývalej Juhoslávii. Neviem čo za idioti to takto spravili.
Ale ešte nič nie je stratené, nech Slováci si zavedú takúto vlajku - Československú so slovenským znakom a Čechov nech medzinárodne donútia spraviť to isté a je to.
 

Ja by som nechcel

aby sa moja vlajka podobala na cesku z dovodu, ze Cesi konaju protipravne.

Donutit ich netreba staci, ked sa to da na sud aj s nahradou skody.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

No to je mi ale dôvod

Náhrada škody a to ako by si chcel vyčísliť, netreba náhradu škody, ked už tak treba to čo som povedal, Česi nemôžu mať Československú vlajku, musia ju upraviť a Slovenská vlajka by mala byť tiež Českoslovenaká so slovenským znakom a nie nejaká juhoslovanská či ruská ako je teraz.
 

 

ta vlajka ktora je teraz, vychadza z prvej slovenskej vlajky. len bol na nu dodany znak, pretoze taku istu, len bez znaku medicasom zaviedli rusi po rozpade sajuza.
 

Nemali sme sa vracať ku akejsi

prvej slovenskej, tá sa teraz podobá na vlajky štátov bývalej Juhoslávie a Ruska, boli sme nástupníckym štátom Československa tak sme si mali ponechať československú vlajku so slovenským znakom a Česi takisto.
 

 

vlajka nie je feudálny anachronizmus, ale symbolické vyjadrenie jej používateľa, t.j. ak ide o štát, tak všetkých jeho občanov, vlasti, krajine, zákonov atď. Neviem, ako ináč by človek formálne vyjadril úctu vlasti, než cez štátne symboly. Každý inteligentnejší človek chápe, že mať úctu k vlajke neznamená vyjadriť úctu handre, ani jej výrobcovi, ale k tým, ktorých ako symbol reprezentuje.
Tak ako keď niekto napľuje na tvoju fotografiu, zrejme nebude hneď proti tomu papieru alebo značke výrobcu fotoaparátov :)))
 

***** ti ja

na tvoju uctu vlasti, tym co si tu vygrcal si len potvrdil aky anachronizmus to je
 

 

Rozumiem tomu dobre, ze chces, aby USA vybombardovali Cesko?

Fajny si ty chalan, taky dobroprajny.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME Kultúra