SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vlajkou na zemi urazil Čechov aj Slovákov. Je to problém za štátne? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Budeme čakať

že československú (českú) zástavu nahradí maďarská.... A budeme sa tešiť keď dostanú masívne forintové dotácie od Viktora O., Pála Cs., Gyulu B...... Csemadoku,
 
Hodnoť

Více vlajek

Doporučuji někde v Komárne dát na zem, Českou, Slovenskou a Maďarskou vlajku a pak zkoumat, která bude nejvíce pošlapána.
 

 

úlohou štátu by malo byť poskytovanie servisu svojim občanom...dnes je štát nástrojom ovládania občanov a preto nemám problém pošľapať vlajku akéhokoľvek štátu...
 
Hodnoť

Nejde o vlajku Českej republiky...

...ani Československa. Modrý klin je prikrátky. Je to len kus látky vo farbách pripomínajúcich vlajku Československa. I keď niekedy v úvode Prvej republiky bol klin i kratší,ale nie až takto. Podobne nie je vlajkou USA to, čo mala oblečené moderátorka Lajčáková. Len ju to pripomína. Ani každý červený kruh na bielej látke nie je vlajkou Japonska. To by inak bolo protestov :)
 
Hodnoť

Čechoslovakista rozčúli Čechov :-D

- to je úplný vrchol umenia.

Niekedy v roku 1997 alebo 1998 urobil jeden študent na VŠVU semestrálnu prácu, že dvojkríž vytvorený z falusov. Dostal 5 bodov - najvyššie hodnotenie. Normálka.

Neberte, prosím vás, Čechom modrú farbu! Modrá je dobrá. Pôvodná česká vlajka je ,,poľská", ale modrý klin je teď symbolem Moravy, tak proč vopruzuje ten Báčo, ty vole, čobolák jeden vymydlenej!
 

 

ináč ľudia (najmä tí na internetoch) sú na tie falusy nejako zaťažení - drvivú väčšinu súčasného umenia úplne ignorujú, a ich pozornosť to vzbudí iba a len v prípade, že sa tam vyskytuje falus, vagína alebo fekálie, a potom o tom musia furt vypisovať na internetoch ("nebudeš mi veriť, na tej výstave sa nachádzala vagína, vieš si to predstaviť?") predpokladám, že takto fungujú aj v bežnom živote, a to asi musí vyzerať dosť bizarne.
 

 

Taketo umenie si nezasluzi obdiv. Chrapunstvo a neslusnost sa tu vydavaju za umelecke vyjadrovanie.
 

otázka znie,prečo je Slovač tak promitív

Dehonestovať

slovenskú vlajku - cool
iné vlajky - hnusné hanobenie
prečo je to tak?
 
Hodnoť

 

umelec vyprovokoval konflikt-diskusiu, a myslím že to bol zámer jeho "inštalácie" ... doteraz som sa o "našu" bývalú vlajku nejako moc neinteresoval, ale toto ma naštartovalo ...
niečo na wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/V...
alternatívy: 1, http://fc07.deviantart.net/fs7...
2, http://fc02.deviantart.net/fs7...
 

 

Umelec nevyprovokoval konflikt. To umelec nedokáže. Umelec môže podnietiť diskusiu o svojom diele. Toto ale v poslednej dobe je nejako inak. Kotia sa pseudoumelci, ktorí produkujú pseudoumenie a pseudokonzumenti si rochnia ako prasiatka v blatíčku, čim ukazujú ,aký majú vycibrený vkus. A ešte za peniaze nás všetkých. Nech si "tvoria" čo chcú , ale nech žijú z tržieb za svoje predané projekty a diela . To by bolo fér. A samostatnou kapitolkou sú tí akože Kurátori. Zvedavý by som bol, ak by podobnú stupiditu vymyslel čech a dal na zem slovenskú vlajku, alebo nebodaj dal vyrobiť toaletný papier s potlačou slovenskej vlajky ( pozor toto je môj kopyrajt) a každý na koho to príde by mohol porozmýšľať, či ho použije alebo nie . To by bol škandál, že?
 
Hodnoť

účel umenia

ak ma pamať neklame , účelom umenia bolo vzbudzovať v ľudoch pekné pocity a učiť ich ako vyzerá "krásno"... to iba v súčasnosti vyrábame za štátne peniaze z našich daní "umelcov" po ktorých by zrejme ani pes nebrechol ak by nedostali dotáciu, čo za umenie označujú rozloženie bežných predmetov v priestore opeprené tým, že kde tu zdehonestujú nejaký symbol... ale diať sa to môže len z toho dôvodu, že za svoje vlastné peniaze by takéto krávoviny nerobil a má mu to kto platiť.... v prípade takýchto výstav je zrejmé, že dotácie sú asi cielené na bezcenné projekty... umelec ktorý vie svoje práce predať aj bez pokútnych príspevkov , nepotrebuje takýto cirkus...
 

 

"účelom umenia bolo vzbudzovať v ľudoch pekné pocity a učiť ich ako vyzerá krásno" - to je riadna hlupost.
 

Umenie a krásno.

Nesúhlasím s tvojim tvrdením, že účelom umenia má byť citujem: "Vzbudzovať v ľuďoch pekné pocity a učiť ich ako vyzerá krásno". Podľa tvojej definície umením nie je ani román Dracula, filmy ako Sin City, Pal fiction, mnohé obrazy ako napr. Výkrik, všetky drámy, horory atď.
Myslím si, že autorovi jeho zámer vyšiel nad očakávanie. Privátni nacionalisti zagágali!
 

 

pamäť ťa klame teda riadne, keď už sme pri tom.
 

 

umenie ako také môže mať a aj má, mnoho významov, dobré umenie by malo v ľuďoch vyvolať emóciu, môžete to nazvať pocit krásna, ale takisto to môže byť krásny pocit "hnusu" (príklad: tá socha je taká škaredá, až je krásna), pocit zdesenia, zamyslenie... jedným z hlavných účelov umenia je aj "provokácia", vytvorenie otázok alebo otvorenie diskusie na kontroverznú tému... v neposlednom rade, umenie nemusí mať ani žiaden účel... umenie je jednoducho umenie... namaľovať 5 obrazov oleji a všetky predať po 5.000 € môže byť takisto umenie, môže to byť remeslo ale môže to byť aj gýč... všetko je vec vkusu... ale učiť niekoho, čo je krásne a čo nie je krásne, je trošku zvrhlé... to nie je cieľom umenia
 
Hodnoť

Už je to

vyčpělé téma, "umělec" chtěl být slavný a do jisté míry se mu to povedlo. Škoda, že se v dnešní době slavnými stávají provokatéři (viz. Černý a Entropa) a nikoliv skuteční umělci. Osobně, kdybych se vyskytnul na "výstavě", kde by ležela vlajka jakéhokoliv státu na zemi, zaniklého či existujícího, ani náhodou bych na tu vlajku nevstoupil. Je to spíš věc výchovy a sociální inteligence každého z nás.
 

Máš pravdu.

Ja by som sa asi otočil a išiel niekam na pivo. Ak to takto vyzerá pri vchode, čo bude asi vnútri?
 

 

napríklad vlajka Líbye je celá zelená bez akéhokoľvek motívu - čiže keď uvidíš pred dverami zelenú rohožku, otočíš sa a upaľuješ preč, je to vecou výchovy a sociálnej inteligencie. aj keď netuším, či onania nad symbolmi je zrovna symbolom sociálnej inteligencie.
 

Jako příklad

uvádíš extrém, tedy jednobarevnou vlajku, u které nejde poznat, že je vlajkou, pouze snad podle materiálu nebo způsobu použití. U vlajky ČSR (ČR) těžko může být sporu o tom, že je to skutečně vlajka a nikoliv koberec. Symboly nás obklopují všude a neúcta k symbolům obvykle vede k neúctě všeobecné a k rozkladu.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Kultúra