SME
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo to stvárajú pod Bratislavským hradom? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

arogancia moci

je to taky novodoby "vitezny unor". Pracujuci lud prevzal vladu a skoncoval s inteligenciou...
 
Hodnoť

Chcú asi zbúrať hrad.

No, však je to buržoázny prežitok. Nakoniec už dávno navrhujem, aby sa hlavné mesto presťahovalo do Prešova,alebo Košíc. Aspoň by sme toľko nemuseli platiť politikom,ktorí by mali bližšie k rodinám a teplému domovu.
 
Hodnoť

Pohľadnica z roku 1920

ukazuje hotel Devín a modernú loď propeleru... Naozaj pekná scenéria...
 

 

Ak by v dobe keď sa rozhodlo o obnove hradu bolo toľko „aktivistov“ a rôznych pamiatkárov a iných mudrlantov hovorilo do jeho opravy , tak neviem či by nevyzeral tak ako na tej pohľadnici a možno ešte horšie.
 

 

Ešte k datovaniu tej pohľadnice , nemôže byť z roku 1920 pretože je na nej hotel Devín a ten bol postavený v rokoch 1949-1954 .
 

vystavbu podzemnych garazi

zaradujes do kategorie "oprava hradu"?
 

 

Predstav si že aj to ako sa využíva areál , teda aj výstavba podzemných garáží patrí do prestavby hradu .
 

 

Len vďaka zapáleným "aktivistom", napr. Jankovi Alexymu, sa hrad dočkal obnovy. Dnes by plakal.
 

aha, tak

*prestavba*, tak preco najprv hovoris o oprave? preco zavadzas?
 
Hodnoť

Hrad treba rekonštruovať! A basta!

A rekonštruovať a rekonštruovať až dovtedy, kým sa niekto nevypasie tak, až nebude čo rekonštruovať. Potom ho necháme veľkoryso zchátrať, či ako sa moderne hovorí, vybývať Tak ako mnoho mnoho pamiatok na Slovensku a nielen v Bratislave. Už som sa bol raz k tejto téme vyjadril a dodnes ma nikto nepresvedčil, že ide o kultúrny počin. Ani páni architekti. Neviem či nie sú to aj tí, čo pomáhajú ničiť genius loci stredovekej Bratislavy už desaťročia. Skúste poradiť Pražanom, aby si na nádvorí Hradu vybudovali garáže, či iný nezmysel, aby sa "turisti" autami dostali až na nádvorie. Ani vám to dopovedať nedovolia a poženú vás kade ľahšie. Všade vo svete sa turisti k takýmto pamiatkam zvážajú výhliadkovými autokarmi, ak sa turistovi nechce vyjsť k hradu pešo (od dunajského nábrežia asi 300-400m). Blahej pamäti spisovateľ Janko Alexy sa asi v hrobe obracia, ak sa k nemu donášajú zvesti o tomto počine. Možno by si bol požil nejaký rôčik dlhšie, keby zbytočne nevyplýtval svoju energiu, ktorú venoval svojmu boju za opravu hradnej zrúcaniny. Síce by sme ešte stále chodili na prechádzky na hrad, posedieť si do hradnej kaviarne nad Bratislavou a na kultúrne podujatia do amfíku. Ale historické pamiatky by naďalej odpočívali v pokoji pod zemou a čakali na budúcich kultúrnejších potomkov.
 
Hodnoť

 

Čo tam po starých keltských pamiatkach, veď Fico tam postavil starého Slováka na koni a ešte ďalších takých tam môžu norlizační umelci postaviť aj stovku.
 


Najčítanejšie na SME Kultúra