SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mladý Madridčan sa pokúsil odhlásiť z cirkvi. Čo sa stalo? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

Chybný článok plný omylov.

Ňajväčší omyl hneď na začiatku: Ako môže niekto požiadať, aby bol vyškrtnutý zo zoznamu pokrstených? To nie je možné, lebo pokrstený skutočne bol, vymazanie by bolo klamstvom. Kto chce, môže vystúpiť z Cirkvi, o tom sa spraví záznam v cirkevnej matrike. Takže je tam dátum, kedy bol človek pokrstený, kedy sa napríklad oženil a kedy vystúpil z Cirkvi.
To by sme potom mohli žiadať, aby boli po smrti všetci ľudia vyškrtnutí v matrike zo zoznamu narodených, keďže už nie sú medzi živými. Nezmysel. Takže zostáva v matrike dátum, kedy sa človek narodil, kedy sa napríklad oženil a kedy zomrel.
V prípade zmien sa nič nevymazáva, iba sa dopíšu zmenené skutočnosti.
 

 

Myslim ze to vyskrtnutie je len metafora, Cim nechcem povedat, ze technicky nemas pravdu. Ten film si pozri.
 

Ja by som ten film

pre istotu nepozeral. Čo ak sa chlapec rozhodne, že film má byť vyškrtnutý ? Ten idiot mi potom bude chcieť vymazať pamäť...
 

Rímsky cisár Julián Apostata

(Odpadlík) zmyl zo svojho tela sviatosť krstu krvou obetného býka. Má to svoju logiku, jedna tekutina (voda) sa symbolicky zmyje inou tekutinou (krvou), čo zároveň predstavuje prechod od kresťanstva k pôvodným rímskym pohanským kultom.
 

dal sa aj

vyškrtnúť z matriky?
 
Hodnoť

ja povazujem

katolicku cirkev za zlocinecku organizaciu, ktora pod ruskom robenia dobra robi dobre len tym svojim a na inych kyda znevazuje a v minulosti robila aj kriziacke vypravy a zabijala v mene kriza, myslim, ze Kristus dal jasny priklad, nezabi, ale daj sa zabit, a budes moralny vitaz, nadovsetko neumrel, len bol zraneny a ako silny muz vydrzal zranenia. Pokial to vsak nebolo celkom inak a to tak, ze boli 2 Kristovia, jeden zomrel a druhy, ktory sa nan podobal ho zastupoval po smrti, cim vznikla bajka o nesmrtelnosti.
 

rozmyslal

som ako sa kosak islamskeho polmesiaca podoba na zahnuty kindzal. A ako sa kriz podoba na mec. Zabijuju aj krestani aj moslimovia. V mene viery a ucenia proroka.
 

 

Presne tak. Ortodoxne veriaci moslim nemoze vystat krestana a zasa opacne. Cim ludia menej presadzuju svoju vieru tym je lepsie tak preco neprestat stym presadzovanim viery uplne a bude uplne najlepsie?
 

treba

sa zamysliet, ci FAITH nie je FAHIT anagram teda FA.sista HIT.ler IT=S.ickelgruber, mozno by bolo dobre zaviest FAJTH, teda FAJ.cit T.abak H.avansky a bude fajka mieru ako indianska prirodna viera. Su totiz isti ludia, ktori potrebuju vzyvat vodcu, a ako kedysi vzyvali fuhrera tak dnes vzyvaju prorokov, vsak sa staci pozriet na tie prebudenecke cirkvi charizmaticke, dvihaju tam ruky ako prislusnici hitlerjugend
 

Načo sú nám tie kvačky

nad písmenami?

Vulgárny hejter: Ortodoxne veriaci moslim nemôže vyšťať krestana a zasa opačne.
Kultivovaný hejter: Ortodoxne veriaci moslim nemôže vystáť krestana a zasa opačne.
Bipolárny hejter: Ortodoxne veriaci moslim nemoze vystat krestana a zasa opacne.

;)
 

 

Pobavil chalanisko. K veci nemám nič.
 

 

Nie bipolarny, skor som iba klasicky internetovy hejter. Keby bolo na mne tak tie kvacky idu rychlo prec. ASCII rulez! :)
 

re:peter23_6_1972

Nič proti tvojmu názoru, presvedčeného vo "svoju" pravdu nepresvedčíš. Chcem poukázať na celosvetovo rozšírený blud o križiackych výpravách. Dnešná doba prináša veľké synonymum. Križiacke výpravy boli vojny vedené proti expanzívnemu moslimstvu na obranu a ochranu vtedajšieho židovského štátu a hlavného mesta Jaruzalema. Takže áno križiaci zabíjali hlavne moslimov, ktorí robili presne to čo dnes organizácia islamský štát, ktorá chce zriadiť moslimský kalifát a historicky jej vadí židovský štát a následne expanduje svoju vieru masívne do Európy. Ak náhodou v priebehu nasledujúceho storočia sa zopakuje to čo fašisti predviedli proti židom tak to bude repete čo ty tu teraz na cirkvi kritizuješ. To čo píšeš ďalej je konšpirácia, alebo román za čo nemožno odsudzovať, lebo tvoje presvedčenie proti kresťanským cirkvám je matkou a otcom tvojich postojov a myšlienok.
 

Mily clovek

Ale ako potom vysvetlis kriziacke vypravy v europe. Napr proti husitom.
 

 

Nevybral si si zrovna správny príklad. Husiti boli v mnohom len násilní zbojníci, tyranizovali a vraždili nielen radových členov cirkvi či svetskú moc, no aj prostých civilistov. Ich "spanilé jazdy" boli len o lúpení a vraždení, spálenej zemi. Nech Husova idea bola akokoľvek vznešená a správna, tak husiti ju sprznili, iste by sa samotný Hus hanbil za nich. Aké príznačné, že velebiť husitov začali zrovna komunisti.
 

 

a na Katarov v Juhozapadnom Francuzsku a krvavu kriziacku vypravu proti nim vyhlasenu papezom co povies?
 

 

To je boj proti kacírom, zrejme čisto náboženská otázka. Veľmi nepekné od katolíkov. Krížové výpravy v Anatolii sú v podstate boj o územie a o záchranu Konstantinopolu. V tomto prípade bolo náboženstvo len jeden z motivačných faktorov, aby donútili niekoho trepať sa do Jeruzalema až z Anglicka. Ale zaujímavé je, že Európanov pred Turkami takmer zachránili Mongoli. Mongoli mali Turkov už na kolenách a chystali sa smrtiaci úder, keď v Mongolsku zomrel panovník a Mongoli sa otočili a vrátili späť. To dalo Turkom šancu znovu sa pozbierať.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Kultúra