SME
Piatok, 23. august, 2019 | Meniny má Filip

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Filipova Cigaretka ide do Londýna (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujímavá formulácia v článku: "napísal veľa piesní, ktoré sa stali populárne – niektoré aj potom, čo zomrel."
Na prvé prečítanie nie je človeku jasné, či autor má na mysli "stali sa populárnymi až po jeho smrti" alebo "napísal veľa piesní aj potom, čo zomrel". (Aj keď sa asi dá uhádnuť, ktorú z týchto dvoch možností mal autor článku namysli.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

moc hulis ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mne sa najviac páči toto:

„Poznám Richarda dlho a v porovnaní s tým, kde sa nachádzal pred pár rokmi, vidím, že dnes sa cíti oveľa lepšie,“ hovorí."
(Možno bude mať význam toto pre niektorých "preložiť": Šeban tým zrejme myslí to, že keď R.M. prekonával nejaké choroby, viac psychické, nedalo sa s ním spolupracovať.
Môj dojem: R.M. zrejme prekonal v živote niekoľko období, keď si sypal popol na hlavu. Niektoré jeho texty to priamo hovoria. Dnes je ale špičkový.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak sa mi zdá, že Šeban trepe piate cez deviate, chce byť zaujímavý, robí nové aranžmány, ktoré nikto nepostrehne, tak načo ich robí? A s Müllerom si nemajú veľmi čo vyčítať, ale oni sú už také povahy, všetci sú zlí a ubližujú im, len oni sú správni. Muller mal slušného otca, ktorý ho miloval, ale on ho mučil a trápil celý život a vyčítal mu niečo, čo aj sám urobil svojim deťom, ba tým on urobil niečo oveľa horšie, takže sa ani nedivím, že má psychické problémy, s tými výčitkami svedomia sa nemôže dobre žiť. Ale možno sa aspoň raz zachovajú rozumne a urobia niečo pre toho makača Filipa, ten si to od nich zaslúži. Toho je vážne škoda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán V.M: bol nepochybne

skvelým hercom, ale odkiaľ ty prosím ťa vieš, že bol aj dobrým otcom? Pre V.M. boli chata, kamaráti a víno v čase voľna všetkým. Pil ako dúha!
Jaro Filip bol nepochybne skvelým muzikantom, ale preháňal to s workoholizmom a fajčením. Podľa toho aj dopadol.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Kultúra