SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zomrel žandár zo Saint Tropez, Michel Galabru (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

vite kde je ostrov kergelen?
nezapomenutelne filmy
a pritom funes je tam už 32rokov
 

Áno

Táto scénka lepšie ukazuje jeho komediálny talent.
https://www.youtube.com/watch?...

A prečo sa preloženia na Kergelen obávali, vidieť na mape :-)
https://www.google.sk/maps/pla...!4m2!3m1!1s0xb36b481ca16fd0e7:0xb99 64abcebd3657f
 
Hodnoť

 

Výborný herec so skvelou charizmou. R.I.P.
 

 

Úplne súhlasím, bol to herec s veľkým H .
 

 

vyborny herec suhlasim s vami
 
Hodnoť

 

Nemate to v tom clanku pomotane? Predsa sefom, velitelom bol on (Gerbere) a jeho podriadeny bol Funes (Cruchot).
 

 

Presne tak
 

 

Suhlas. Slecna alebo pani novinarka by si mala pozriet aspon prvy film tejto serie, i ked je pravda, ze nakratko si ulohy vymenili.
 
Hodnoť

 

Pokial sa nemylim, hral L. De Funesovi nadriadeneho. A hral v mnohych uspesnych komediach..napr trilogia o Siedmej rote..
 
Hodnoť

R.I.P.

monsieur Michel Galabru...vous, vous ouliez....
 

reparation

oublliez...excusez-moi
 
Hodnoť

minuly rok som cital s nim rozhovor, kde

si postazoval, ze je sam, pretoze vsetci jeho kamarati su uz na druhej strane... RIP
 

 

tiež si pamätám na podobný rozhovor. prvé čo ma napadlo keď som dnes čítal titulku bolo, že sa mu konečne splnilo prianie zomrieť, lebo už nebude sám. úprimnú sústrasť rodine a pozostalým...
 
Hodnoť

Áno, bolo to naopak. Teda že

Galabru bol šéfom, ale na krátky čas v jednej z epizód mu bol šéfom Funes. To bola ešte francúzska kinematografia na úrovni, potom do nej napchali nosatého spuchnutého Gepardieho, potom čudojudo Jeana Rena, černochov, Japoncov, Arabov a už bolo po všetkom. Kde sú tie časy s Delonom, Gabenom, Belmondom atď. Už sa na scéne nejako čoraz viac tými hercami stmieva. Veru, i cez filmové plátno sa dám multikulti obohacovať. Mňa napríklad však nie.
 

Ty asi nemáš veľký prehľad o filme.

Depardieu je totiž skvelý herec, odporúčam pozrieť si aspoň Cyrana z Bergeracu. A predstav si, že černosi získali aj Oscara.
 

Neberiem tebe ani tomu nižšie vaše

názory. Po prvé, vzhľadom k tomu, že som videl stovky, ba skôr nejakú tisícku filmov, tak prehľad mám. V 50. a 60. rokoch bolo mnoho dobrých filmov, ktoré mali hlavu a pätu a hlavne poslanie - charizmu. Dávali ľuďom rozlet, nádej, optimizmus, nútili k úvahám o zmysle života, o dobre. Vtedy aj americké filmy mali úroveň: E. Kazan - Na východ od raja (rež. E. Kazan), Trblietanie v tráve, Enyky-benyky, Easy Rider,, Modrá Elektra Glide, ešte predtým komédie bez slizu - Niekto to rád horúce> atď. Ale škoda tu rozprávať. Mám možno toľko rokov čo vy dvaja spolu, no nepozerám chazarské slizoviny a vulgárnosti - môj čas je už veľmi drahý. Mimochodom, sám som vydal niekoľko kníh, takže trochu viem, o čom píšem. A pokiaľ ide o Gepardieho, podľa teba je skvelý herec a podľa mňa neskvelý Francúz a daňový poplatník. Lebo čo viem, do socializmu emigroval iba spevák Dean Reed (do NDR), tamtiež emigrovala rodina Merkelbabyježibaby a potom tretí "hrdina" - Depardie, priam do Ruska. Len si ich, takýchto hrdinov. chlapci, pozerajte. A to som bol do novembra 89 a aj niekoľko rokov po novembri obrovský fanúšik USA. Už nie som. Howgh.
 

Písala som o hereckých schopnostiach,

nie o politických názoroch. A Depardieu je, alebo aspoň bol, skvelý herec. Z Tvojich rečí vyplynulo, že len belosi sú dobrí herci a len belosi vedia robiť dobré filmy, čo teda nesvedčí o znalosti filmov, ale skôr o rasizme. Aj ja mám radšej staršie filmy a filmy typu Avatar sa mi vôbec nepáčia. Takisto nemám rada ani vo filme násilie. Ja som nikdy nebola a ani nie som niečí slepý obdivovateľ a fanúšik. Ale ak by som si musela vybrať bývanie medzi Ruskom a USA, tak si určite vyberiem USA. To však neznamená, že tam chcem žiť. Ale neviem, prečo si zatiahol politiku do filmovej témy. Áno, Na východ od raja, Trblietanie v tráve, aj Niekto to rád horúce sú skvelé filmy. Takisto "Srdce je osamelý lovec", ´"Útek v reťaziach", "V žiari noci", "Forest Gump, či "Philadelphia". A čo to má spoločné so smrťou M. Galabru?
 

Už mám dosť tých

rasizmov, čo dookola melú takí ako ty. Asi si si nevšimla, že som spomenul film Enyky-benyky, kde hral jednu z hlavných úloh černoch S. Poitier. Podobne, ako vo filme Pánu učiteľovi z lásky. Na druhej strane, dnes mi pchajú do hlavy americké filmy, kde všetci herci do jedného sú černosi alebo židia. Tak to nie, také filmy ma nezaujímajú. Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá. Takže tak, milá Lalina. Ja ti nebránim také filmy pozerať, ani ťa neobviňujem z rasizmu naopak. V tom je rozdiel medzi nami. A tú poslednú otázku si si mohla odpustiť - sleduj celú moju diskusiu. Galabrého si vážim. A už mi neodpisuj, ty rasistka naopak.
 

Ale aká milá odpoveď.

Nabudúce ak niečo napíšeš, najprv si to 2x prečítaj než to pošleš. Politiku a rasu si sem zatiahol Ty. A ak niekto vypráva ešte aj o Židoch, tak je jasný.
 

Fero Zvedavý,

ďakujem za správu. Len si potvrdil môj názor na Teba.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Kultúra