SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ladislav Snopko: Najlepšie zakázané diela boli na svetovom kongrese mäsa (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

tento všeumelec sa veru potĺka, kde sa len dá, celkom solídnych štátnych a komunálnych pozícií vystriedal habadej. Udivuje, ako dokola točí tých niekoľko mien "slovenskej moderny". Napokon, že ju vystavujú akurát v regionálnej galérii Česka, je dosť veľavravné. To máte, ako by robil výstavu v Senci.
 

 

a ty napriek tomu Sencu zavidis
 

Presne tak

manželský páreček na pohľadanie. Jeden zasmradil na čas MK SR a druhá NG a SAV.
 
Hodnoť

Pán Snopko,

Možno si Vaša pani manželka Zuzana Bartošová ako kunsthistorička spomenie aký obrovský úspech začiatkom 70.rokov mala výstava Slovenská moderna v Paríži.Alebo výstava slovenskej medaile tiež v Paríži za pomoci Vila Schiffera cez riaditeĺa parížskej mincovne pána Dehaye.Ale to sa už dnes nespomína.Válek vtedy pozval na týždenný pobyt šéfov kultúrnych rubrík najväčších francúzskych denníkov a poskytol im rozhovor.Mal tým zadarmo reklamu týchto podujatí.Dnešná garnitúra má omnoho väčšie možnosti,ale ich nevyužíva na propagáciu slovenského umenia.
 
Hodnoť

szlovenszké umenyié

Joj, Agnes môj zlatý, moja láska tak som rada, že Ťa znovu vidím, zase si zachránil Slovensko! Taká svetová výstava mäsa, to by bolo aj dnes, čo? To by lietali mäsiarky, ako voľakedy za totáča okolo mamičky na Ministerstve... Však Brüsszeli by mohli už vidieť, že kto v stredoeurópskom kontexte je najlepší a najkrajší, že by Ti dali zas nejakú tú traffic – to bola taká kapela, pane disdžokeje - niečo, aspoň ako fígeľ borový, nejaké drobáky, keď už Tvoja láska tak toľko nezarobí, jak v tej revolučnej nemzeti galérijájában s tým docentom Picassom. Hľa tí nešikovní umelci môžu Ti len ruky líbať, že si vybavil takú epochálnu výstava, aj kniha a ochutnávka bor, veď ten Ondák čo by robil bez Teba v tom Tate galéria, keď už Beatles vystúpil z EU! Môj zlatý opatruj sa a neboj sa my Ťa máme stále radi a dejiny ukážu Hú és Hu, budeš Ty ešte väčším riaditeľom, ako Petrezslenke a hlavne, že si u mňa zostal stále krásnym, mladým Ministrom na veky! Posielam bozček aj na doma.
 


Najčítanejšie na SME Kultúra