SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mel Gibson: Skutoční hrdinovia nenosia elasťáky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

klasika

dalsi film, ktory dobre hodnotenie ziskava iba vdaka naivnym divakom, cez citove vydieranie smutkom a utrepenim
 

klasika

ďalší "odborník", ktorí hodnotí niečo, čo nevidel
 

 

Ja súhlasím s názorom odborníka. Keď Mel Gibom dokázal zlátať takú neuveriteľnú gebuzinu ako Umučenie Krista, sotva možno ešte očakávať od neho normálny firm. Keby Krista tak úporne bičovali ešte aj bičom s hákmi, tak by zdechol už tam na rinku. Bič s hákmi používali na utečených otrokov. Stačili 3 údery a otroka už hádzali do spoločného hrobu. Pri bežnom ukrižovaní odsúdenec dostal len niekoľko lahších úderov bičom kvôli poníženiu. Žiaden masaker s kalužami krvi. A to bodnutie kópiou bol čin milosrdenstva, aby odsúdenec rýchlo umrel, lebo ináč umieral dlhé hodiny a príčina úmrtia bola bolesť. Nie udusenie, ako pri inovovanom spôsobe ukrižovania, ktorý vypracovali nemci v koncentrákoch.
 

čítal a videl som viacero dokumentov,

kde proces ukrižovania JK rozoberali viacerí odborníci (historici, lekári) a mali iné názory ako ty
 

 

Kto už dnes môže vedieť, ako to bolo s ukrižovávaním ľudí v čase Kriska. Aj ja som videl dokumentárky film, v ktorom tvrdili, v tom čase odsúdencov na ukrižovanie tak bičovali s hákmi, že sa im koža z chrbta olúpala až na kosť.

Podľa mňa je viac vieryhodné tvrdenie jedného odborníka na bičovanie (je to s podivom, ale takí odborníci sú), že bičovanie, aké podstúpil Kristus vo filme, by nemohol prežiť nikto. Doložil to príkladom so svojej praxe súdneho znalca, keď riešil prípad 18-ročného chlapca, ktorý zomrel na kolaps pľúc potom, čo mu otec vyťal 5 úderov remeňom z nohavíc.
 

 

Sorry, len čo som dopísal príspevok, mi zablokovali konto, čo robia pravidelne, v poslednom čase aj po jednom dni.
 

V čom je naivita?

Kde je vydieranie?
 

 

citove vydieranie je v tom, ze divak je tak velmi rozciteny a tak velmi je mu luto hlavneho hrdinu vo filme, ze neda zle hodnotenie, aj ked film bol inac sra*ka bez pribehu a viac scifi ako star trek
 


Najčítanejšie na SME Kultúra