SME
Pondelok, 6. apríl, 2020 | Meniny má Irena

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Z poslednej fotografie Johna Lennona mrazí aj dnes (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

uffff...
 
Hodnoť

Tieto západo-východné vzťahy bývajú

niekedy osudové. Ja tú fotku čítam celkom inak ako autorka. Na Johna si o tomto čase vždy spomeniem, jeho plagát mi dlhé roky visel na stene. O tom, že bol jeho politický význam zanedbateľný, svedčí aj fakt, že chodil bez ochranky. Komu z mocných by prekážalo, že vyzýval ľudí na mier a lásku?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Dosť im prekážal, pretože bol proti vojne vo Vietname, čomu bola venovaná časť jeho tvorby. Imagine bola akousi hymnou ľudí bojujúcich proti tej nezmyselnej vojne. Preto ho chceli z New Yorku deportovať a s úradmi sa doťahoval niekoľko rokov, až kým neodišiel z funkcie Nixon.
 

Určite mal vplyv, veľký vplyv!

Určite mal vplyv, veľký vplyv! Keď sudca najvyššieho súdu zmenil svoj pôvodný rozsudok a pustil istého básnika (teraz si nespomínam na meno aj názov piesne môže byť, ale význam bol prenesený) na základe jeho piesne "Desať za desať." Vedel burcovať!
 
Hodnoť

 

Sorry, mne sa tá fotka nepáči. Otcovia sa už nemajú fotiť s holými zadnicami.
 

Otcovia

na tvojom poschodi mozno. Okrem toho hola prdel tvojho suseda alebo kolegu na nuda plazi je kapanek rozdiel s tym co je na fotogracii ktora ma vsetky parametre aktu a umeleckej fotografii vobec. Ty zadnica.
 

Neôžem si pomôcť,

ale táto fotka mi pripomína čosi ako pavúka (neuvádzam akého aby som nepopudil) prisatého k svojej koristi a celkový dojem je nemravný až odporný, ale čo narobím, keď je to vraj Umenie. Takto sa u nás čerstvý otýc nechová.
 
Hodnoť

 

Fotka je nedôstojná muža, ktorý niečo dokázal. Síce len v populárnej hudbe, ale predsa len niečo.
 

...

Niečo dokazal len v popularnej hudbe a co je potrebne dokazat v popularnej hudbe aby to bolo "až" pretoze byt spoluzakladatelom najslavnejsej hudobnej skupiny zjavne nestaci..
 
Hodnoť

...

tá fotka s tým chapmanom je mrazivá jak sviňa. Videl som ju už tisíckrát - proste celebrity priťahujú psychopatov
 

Prvým osudovým

psychopatom v živote Johna Lennona bola Yoko Ono, Chapman bol až druhý.
 
Hodnoť

John Lennon?

Dnes to už mnohým mladým veľa nehovorí.
 
Hodnoť

Ehm ...

... keď už teda ...

https://www.youtube.com/watch?...
 

Nuž, toto veľmi nevyšlo.

Z tej skladby príliš trčí, že bola napísaná tak akosi povinne. Queen dokázal oveľa viac.
 
Hodnoť

annie je najlepšia fotografka

legendárnych hudobníkov od čias "nášho" deža hofmanna.. ona elitu provokovala stále a jej priečenie sa tradíciám našťastie umožnilo aj túto úžasnú fotografiu.. je to veľkolepý dôkaz ich nekonečnej lásky.. tá bola násobne väčšia ako jeho vzťah k geniálnym beatles a ktorá bola odhodlaná po introspektívnych dlhých piatich rokoch ísť nazad s hudobnou radosťou do sveta..

toto je zároveň dôkaz multi - kulti, ktoré je už teraz večným civilizačným víťazom.. omamne vnadná deva z ázie spoznala namakaného chalana z englandu, ktorého ešte predtým ako prvý v liverpoole objavil krehký žid epstein pôvodom z východnej európy.. yoko a john sa zoznámili v goldene medine, čiže v amerike.. biely geniálny rocker a na aziatku neskutočne duševne i fyzicky obdarená deva z nipponu..

oh my love for the first time..
 

Veľkolepé

táraniny.
:-(
 

 

láska hranice nepozná a ja verím, že to raz spoznáš aj ty.. na stoprvej nohe..
 
Hodnoť

 

Otrasna fotografia. Slnieckarska.
 


Najčítanejšie na SME Kultúra