SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rudolf Biermann: Komu vyhovovala Masarykova smrť? Táto záhada sa nedá obísť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Myslím,že autor tam má minimálne jeden

myslý predpoklad keď tvrdí,že komunisti sa ho asi zbaviť nechceli. Kto iný mohol mať na tom záujem.Treba sa na príbeh smrti J.Masaryka pozerať očami účastníkov a nie dnešnými. Masaryk vôbec neobľuboval Stalina a tam niekde bol základ vraždy J.Masaryka. O tom ,že to nebola samovražda ,ale vražda netreba pochybovať. Samovrah ešte nikdy /teda okrem J.Masaryka/ neskočil z okna otočený chrbtom k priestoru do ktorého padá. Na oknách /kade ho vyhodili/ sa našli stopy po tom,že sa bránil. A komu by sa bránil samovrah ?
 

Chyba hneď v prvom slove.

namiesto :mylný som napísal : myslý. ..............Prepáčte .
 
Hodnoť

Až doteraz som

si myslel, že ten naj naj u filmu (čo sa týka vlastného filmu, nie peňazí) je režisér a on je to vraj producent, nechápem potom tých režisérov čo sa chvália svojimi filmami, keď za to môžu predsa producenti a prečo Oskarov a levov a medveďov a palmy dostávajú režiséri a nie producenti. Ale nepopieram že bez peňeží by to nešlo! A ďalej si myslím, že scenár by sa mal držať faktov a nemalo by sa fantazírovať (autorská licencia) a robiť z historickej postavy zvrhlíka , drogistu a psychiatrického pacienta. Čosi podobné sa stalo napr. i hercovi Štěpánkovi v českom TV seriáli Bohéma a všetky polopravdy a lži sa skryjú pod toto heslo - autorská licencia, čo sú len idiotské snahy režiséra a scenáristu urobiť to tak, aby bolo o čom diskutovať, veď je to náš názor a stojíme si za tým, bez ohľadu na fakty.
 

a nebadane sa do filmu implantovala

(doteraz) konšpiračná téza, že Beneš sa v podstate dohodol s Angličanmi a Francúzmi, že až keď požiadavku na odstúpenie Sudet vo forme ultimáta dostane od nich (a nie výlučne od Hitlera), všetko bude o.k. A on to môže pred národom zahrať tak, že čo sa dá robiť, keď nás opustili naši spojenci, pokojne abdikovať a zdrhnúť do Anglicka. Tým, okrem sporného deja - na ktorom btw je celý film založený - že Masaryk trpel duševnou poruchou, prepisuje oficiálny výklad dejín. Ak by film masovo navštevovali jednoduchí ľudia, ľahko by sa to mohlo dostať do povedomia národa (Čechov a najmä Slovákov). Našťastie, to nehrozí - bol som na filme v Auparku a v celej sále nás bolo cca 7-8.
 


Najčítanejšie na SME Kultúra