SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Už dávno som mohol byť mŕtvy, hovorí Alain Delon. Aj tak neznáša tento svet (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Idol niekoľkých generácií

Úžasný herec, krásny muž, elegán, gentleman, legenda.
Prišiel do Bratislavy ako hosť, krátko po revolúcii, do jedného programu, kde s ním urobili rozhovor. Bola som tam, videla som ho naživo, bol to pre mňa zážitok. Bol neuveriteľne šarmantný. Spomínam si, ako vtedy povedal, že je úžasné stať sa otcom po 50-ke. Zdal sa mi plný života. Pohodový chlapík. Ale odvtedy už ubehlo more času a dnes, pozerám, že sa mu už nechce žiť...
Každého raz život omrzí, keď dobe, v ktorej žije, prestáva rozumieť a zažil už všetko, čo zažiť chcel. Potom je to už len o čakaní...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

O ženách sa to hovorí bežne a má to aj svoju logiku. Každá žena hľadá samca, ktorý by dokázal uživiť ju aj jej deti. Neviem ale, čo sa tak vyzdvihuje krása mužov. Predurčenie muža je uloviť mamuta alebo padnúť v boji. Niekoľko Delonových filmov mám, ale stále mi v nich preráža jeho poživačná príživnícka povaha.
 

 

Absolútne súhlas.Muž ma loviť mamutov.žena sa má starať o oheň,uvariť, ušiť ,starať sa o deti a sem tam si dať kosť do vlasov aby bola trocha sexi.
 
Hodnoť

 

Nie celkom. Stále platí, že motiváciou k životu je láska. A bilancia koľko som dal a koľko som dostal.

Ale ako poznamenal Delon, ľudia si v súčasnej spoločnosti túto rovnicu transformovali na peniaze.

A aj preto to tak vypadá.
 

 

Ľudia sú takí istí ako pred 50 rokmi.Aj ta rovnica bola taká istá.Pohľad na svet sa ale rokmi mení.
 

 

V posledných desaťročiach sa urýchlil proces koncentrácie majetku. Čoraz viac majetku má v rukách čoraz menší počet oligarchov. Preto spejeme k spoločenskému výbuchu. Preto myšlienky Lenina a Marxa zďaleka nie sú bezpredmetné, ako sa nám aktuálna propaganda snaží nanútiť.
 

 

Ja idem streliť z AURORI
 

 

A ja skúsim z AURORY, uvidíme, komu sa to podarí.
Fakt ale je, že ani tá koncentrácia peňazí nie je väčšia ako kedysi. Toto sa asi opakuje v kapitalizme v cykloch. BTW, napríklad vo feudalizme bola koncentrácia majetku a moci väčšia ako dnes. A ako dlho vydržal.
 

 

Nechcel som byť sexistický a strieľať s tvrdým.Ale k tomu tvojmu príspevku.Všetko sa v dejinách opakuje.Absolútne nič sa nezmenilo iba dnes sa zabíjame sofistikovanejšie.Technologicky sme vpredu.duševne povedal by som zaostávame za starými civilizáciami.Aspoň v kontakte s prírodou.A čo sa týka majetku.Aj keby sme mali veľa aj tak to nebude dosť.Väčšina ľudí takto jednoducho premýšľa.A to nie iba teraz ale počas celého trvania tzv.modernej civilizácie.
 
Hodnoť

Pozri sa na neho...

On nemá vek!
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Ach tito frustrovani starci... :D

Dufam, ze tak nedopadnem. Je absolutne nedostojne takto starnut. Videl som pred par dnami dokument o Belmondovi, uplne iny clovek.. Toto je chudak...
 


Najčítanejšie na SME Kultúra