Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Arpád Soltész: Organizovaný zločin v 90. rokoch spustila tajná služba (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Organizovaný zločin na Slovensku spustila ekonomická transformácia a nie SIS. Autor asi nezažil malú privatizáciu, kde počas dražieb verejne pôsobili partičky pochybných individuí. V priestoroch, kde boli policajti sa bez problémov posúvali obálky so státisícmi, kto chcel dražiť bol automaticky oslovovaný aj s ponukou, koľko treba dať bokom aby niekto nedvíhal sumy atď. Potom prišli výpalníci, podvodníci a neviem ešte kto. Štát sa na to pozeral a nič veľmi významného sa neudialo. Autorom výroku, že špinavé peniaze nie sú, že sú len peniaze nebol Mečiar. Súhlasím, že po voľbách 1994 to tu nadobudlo škaredé rozmery, a že sa tu diali neuveriteľné veci. Ale tvrdiť, že do Mečiarovho nástupu tu bol kľud a divoký východ prišiel až s partičkou HZDS/SNS/ZRS nie je pravda. Organizované skupiny tu veselo fungovali aj predtým, za Mečiara sa už len správnym spôsobom našli a použili....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Organizovaný zločin je starý

ako ľudstvo samo. Podvody, výpalné, zakúpenie si policajta alebo vlastného nezávislého sudcu sa deje, viac alebo menej, vždy a všade. Lenže práve SIS-ka a Mečiar toto všetko zoštátnili. Proste to zahrnuli do politiky a výkonu štátnej moci.
A povedané "že všetci s tou svojou hanbou spokojne dožijú v ústraní a blahobyte" nemôže byť tak celkom pravda ... Nuž ale záleží na tom, kto si ako definuje spokojnosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiez nesuhlasim s jeho tvrdenim ohladne tejto temy. Ja osobne za pociatok toho marazmu povazujem Havlovu amnestiu. A to sa uz teda neda hovorit ani o tom, ze na slobodu sa vdaka tej amnestii dostala iba piata pralesna liga. Ti sa vedeli obracat za minuleho rezimu, v tom demokratickom to vedeli nasobne vyuzit.
PS netreba zabudnut ani na ŠtBakov, ale to spada do 80-tych rokov. O tom Arpiho kniha nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nejdem obraňovať väzňov

Nejdem obraňovať väzňov, je to prípad od prípadu ale musím sa zastať Havla. nakoľko plošne vyjadril vôľu, omilostiť plošne jednu generáciu, kde aj po rokoch vychádzajú na povrch prešľapy a protizákonné excesy, politicky motivované. Preto, moderná spoločnosť nepozná trest smrti, už dopredu dáva priestor, procesne nezabiť nevinného. Moderné vyšetrovanie, prináša často dôkazy o nevine. Dnes sa tiež často zneužíva správne konanie, ako pomsta mocných. Či už je to daňový úrad, obec, ministerstvá, je tu častý úkaz zaneprázdnených zodpovedných, že nevedia, čo podpisujú. Pokuty zo správneho konania, sú často exekučný titul a súdu trvá roky, kým Vás očistí. Potom sa domáhajte škody, zodpovedný úradník, je už na dôchodku. Minulý režim, to vedel neskutočne zneužívať. Marazmus tu bol vždy. Otvorená spoločnosť sa viac dozvedá. Rušenie redakcií, relácií, je len dôkaz, že marazmus, viacerým zodpovedným ľuďom aj dnes vyhovuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ukazkovym "holandanom" kupil

jeden dnesny parlamentny multipapik sodovkaren v topolcanoch kde musel a ochotne posolil istemu misenkovi.ale kto by si na to dnes pamatal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je treba si uvedomiť, že tzv. "Nežnú" pripravovali už vopred aj potom režírovali tajné služby. Museli si pripraviť pôdu aj v justícii, v ekonomike a samozrejme v silových zložkách. Mečiar tam bol od začiatku, už za federácie a jeho prioritou vždy bolo mať pod palcom ministerstvo vnútra.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem prečo

Ivan Mikloš nemá vo Wikipédii napísané, že bol minister privatizácie....

https://sk.wikipedia.org/wiki/...

keď ním bol....

https://sk.wikipedia.org/wiki/...

a preslávené holandské dražby zaviedol on a intenzívne ich obhajoval...

https://www.sme.sk/c/3362388/i...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

garatulujem arpimu

skúsim len objasniť dnešnú slovenskú "kultivovanosť"

to, že boli pozatvárané tie bandy pouličných zlodejov a výpalníkov, určite nie je proces spravodlivosti a kultivácie našej spoločnosti
skutočným dôvodom je ovládnutie tohto štátu úzkou skupinou najhorších zločincov, ktorí urobili z ostatných vagabundov slovami arpiho "mäso",
takéto mäso urobia po čase aj z politikov alebo privatizérov, ktorých nám mediálne predhadzujú ako dôvod nášho marazmu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

knihu si určite kúpim

tiež to podobne cítim, Mečiar nebol otec národa, on konal proti vôli národa a nie v jeho prospech. Keby sa v čase delenia štátu konalo referendum, tak Mečiar by vyhorel a zhasol. Mečiar teda ie je otec národa, Mečiar je ten, čo Slovensko dal mafii na tácke. Mečiar je ten čo znefunkčnil kontrolné štátne zložky a urobil z nich mafiánske slúžky. Slovensko sa z toho doteraz nespamätalo a stále je to ťažký boj pri personálnom obsadení do výkonných funkcií nie len polície, prokuratúry či súdnictva, ale napr. aj takej RTVS. Niektorí členovia vlády SR, sú opakovane a dlhodobo podozrivý z ťažkých zločinov. To, že môžu ešte aj teraz drať vládne stoličky je dôsledok Mečiarom znefunkčnených inštitúcií. Zločinci si tieto inštitúcie naďalej kontrolujú a regulujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

VIDÍM TO TAKTO

Dějiny všeobecní, 1920: "Již přeběhla revoluce komuniskická v Rusku, lěč k této přidaly se živly nekalé a zlodéjské"... Znamená, že už tri roky po VOSR sa vedelo, čo to je komunistická "svoloč". Takže nič nové ani v r. 1989.
- Norimberský proces: zosnovatelia fašistického komplotu odsúdení na šibenicu a ťažké žaláre
- Proces v Dachau: 420 veliteľov koncentrákov a vojnových zločincov odsúdených na šibenicu, okrem toho mnohí na ťažké žaláre
- okrem toho, aktívni príslušníci NSDAP nemohli 10 rokov vykonávať žiadnu politickú činnosť a ani byť zamestnaní v štátnej správe
- Mussolini v Taliansku obesený dole hlavou na strune od piana
- Čaušesku so ženou v Rumunsku zastrelení pred kamerou
- tzv. revolúcia v r. 1989 v ČSSR: nomenklatúrne zločinecké komunistické a SZM-ácke kádre sa s radosťou a tichým súhlasom ostatných "tzv. revolucionárov" bezodkladne chopili (najma) ekonomického ovládania štátu ako z pozadia, tak aj ako oficiálni predstavitelia novej štátnej moci. Znamená, že žiadna revolúcia nebola, lebo nikoho neodsúdili, nieto že by obesilil, aj napriek tomu, že KSČ bola oficiálne vyhlásená za zločineckú organizáciu...
Komunistický predák Šalgovič, ktorý sa obesil, alebo pologramtný a chudobný duchom Biľak, ktorý si zachoval svoje (aj keď si myslím, že pomýlené) presvedčenie až do smrti - to boli podľa mňa čestní ľudia, na rozdiel od ponovembrových komunistických svíň...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

OPRAVA

Správne má byť:
"Mussolini bo zastrelený a následne obesený za nohy dole hlavou".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tento marazmus...

...pokračuje aj v súčastnosti. Napr. zvolením Mišíka do súdnej rady.
Sme svoji,sme svoji...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Toto je však moje dielo a ľudia ho nielen čítajú, oni sú dokonca ochotní zaň platiť. To je úžasné. Musím si dávať pozor, aby mi z toho neuletel dekel, lebo som dosť arogantný, sociopatický bastard aj bez toho."

Toto pekne dal. :D :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemám archív ako Leško,nemá ho ani autor

Ale len taká drobná vsuvka. Medzi krstičmi knihy je aj herec Landl. Ozaj milený čávo. Až na drobnosť - nechal sa zvoliť za mestského poslanca v Ba za HZDS. Ale na druhú stranu - šak sme všetci Slováci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je nepochybné že sis za mečiara

mala všetky znaky organizovanej zločineckej skupiny - podľa médii zakladateľom a osnovateľom bol močiar, dodnes však nepoznáme analýzu kto by mal za zosnovanie a založenie stáť pred súdom, dodnes nie je známe ani kto založil a osnoval organizovanú zločineckú skupinu smer i keď všetky náznaky poukazujú na duo fico - kali, spracuje niekto niekde a niekedy analýzy s chronologicky usporiadanými dôkazmi skôr ako sa aktéri poberú na druhý svet?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Kultúra