SME
Sobota, 20. apríl , 2019

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slnko v sieti zachytilo špinu, ktorá je cez čiaru (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Pekná realita

až na to, že právnik Mečiar nenechal rozkradnúť Kolibu, ale ju aj vlastní cez najbližších ... takéto schopnosti právnikov v riadení štátnej moci sú skutočne neprekonateľné ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

K Adele len jedna neutralna veta?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Adela nie je hodná

pozornosti, ak ide o zápas o demokratický charkter nášho štátu.

Podobne ako majster Kakubisko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak naco ju tam vobec autorka spominala (a navyse v neutralnej konotacii) ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jakubisko odkedy je v spolku s Deanou, veĺmi mu to nemyslí.
Batorička je už mimo jeho pôvodnej tvorby.Ak Lennon pri Yoko Ono
prichádza s novou víziou hlavne s Imagine, Jakubisko akoby tvorivo padal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mohlo to byť aj horšie.

Vkusne napísané. Jedna malá výhrada, sprievodná hudba mi síce nespôsobila celkom "katarziu", ale každopádne sa mi páčila. Adely mi je ľúto. Nedokáže prekročiť ani tieň svojho otca, o svojom nehovoriac. Inak, ako v jednom vtipe Arnošta Lustiga: "...mohlo by to byť aj horšie."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Adela nieje moja moderátorka...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Adela Banášová

Obraciam sa na Vás takto. Je smutný pohľad, ako sa z ikony slovenského moderátorského neba stal jašter bez názoru a bez chrbtovej kosti. Vaše nezúčastnené pohľady na odovzdávaní ocenení "Slnko v sieti" a zámerné premosťovanie na iné témy, ako téma vraždy mladých ľudí bolo trápne a neprístojné.

Viac by som is Vás vážil, keby ste prezentovali svoj názor, akokoľvek formulovaný a akokoľvek orientovaný - politicky, apoliticky, ..., naozaj akokoľvek, no hlavne jasne.

Stávate sa smutným príkladom toho, ako sa môže zachovať niekto, kto je v pozícii človeka, ktorého názory a komentáre boli vnímané (je jedno ako) a boli rešpektované.

Morálka sa totiž meria a posudzuje z mnohých uhlov, nie len z uhlov prikázaní, či etiky. Aj postoj k vražde je prejavom morálky. A vy ste svoj postoj ukázali verejnosti celkom jasne - nezaujíma Vás to.

Veľmi smutné. Prajem Vám okrem pekného dňa aj pokoj a priestor pre premýšľanie. O čom, to nechám na Vás, na Vašom svedomí a na Vašom postoji k hodnotám..., napríklad k hodnote ŽIVOTA!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž,

takže podľa teba ten, kto neskáče bezhlavo do studne, ako väčšina ostatných, iba kvôli takej "maličkosti", že hlbšie chápe súvislosti, je nemorálny? Ako by som počul starých boľševikov: "Kto nejde s nami, ide proti nám!"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem čo sú "hlbšie súvislosti".MarosStanislav napísal aby povedala svoj názor je jedno aký.Boľševici by to nikdy nepovedali.Prečo skákanie do studne?Co tu treba chápať?Stala sa vražda.A to je neprijateľné aj pre ľudí so sklonom k ezoterizmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž,

prianie je otcom myšlienky. Bolo by to pre určité kruhy politicky "romantické", aby vražda mladej dvojice bola politicky motivovaná a celý protest proti "morálnemu bahnu spoločnosti" táto vražda odštartovala. Ale veď to je cynický hazard s celým inak dobre mieneným protestom "Za slušné Slovensko".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tu nejde o prianie aby bola táto vražda politicky motivovaná.Ide o to čo táto vražda odhalila o našich politikoch.Nevidím v tom nič zlého ani cynického aby sa vymenila politická garnitúra ktorá Slovensko stiahla do toho morálneho bahna a aby boli potrestaný všetci ktorý sú za tento dnešný stav Slovenska zodpovedný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž,

samozrejme, ja sa nechcem pretláčať v detailoch, každý túto realitu vnímame v podstate rovnako, i keď z iného uhla. Poviem ti, čo mi osobne vadí na celom tomto spoločenskom vzdore. Nikto tu nechce na seba vziať politickú zodpovednosť. Nebolo jedného tribúna, ktorý by prišiel s konštruktívnou myšlienkou, s reálnymi tézami, ktoré by sa predložili vláde a prezidentovi. Všetky boli iba čiastkové, nič neriešiace. Premárnila sa situácia, keď vláda dostala bobky a bola ochotná komunikovať s "ulicou". Ulica túto šancu premárnila, pretože nenašla ochotného tribúna, ktorý by ju zastupoval a tlmočil jej rázne požiadavky. Takto vláda prežila, počkala, kým tlak pary demonštračného kotla vysyčí. Jestvujú tri tézy, ktoré by pohli z miesta politickú situáciu na Slovensku. 1. Prijať zákon, podľa ktorého by sa všetky politické strany (hnutia), ktoré by sa dostali do parlamentu, podieľali na zostavení vlády, pomerne, podľa získaných kresiel. Takto by sa dlhodobo zabránilo tomu, aby sa na pomerne malom Slovensku stále vládny politici vyhovárali na tých predošlých. Bola by týmto zaistená vzájomná kontrola. Naviac, tento spôsob vládnutia by prijala väčšina spoločnosti a aj tých strán, ktoré boli v parlamente ignorované. 2. Zmena volebného systému z jednoobvodového na viacobvodový. 3. Predčasné parlamentné voľby na "nátlak ulice", využijúc Čl. 32 Ústavy SR.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súhlasím s tebou že opozícia dostala do rúk silné karty ale zahodila ich.Jediný prezident v tomto smere urobil čo mohol a čo mu dovoľovala ústava.Zmeny zákonov treba a to viacerých.Zákonov o justícii a polícii asi najviac.Väčšia kontrola týchto inštitúcii.Ale to je na dlhšie trate.To sa nedá urobiť zo dňa na deň.Je potrebné postupovať pomalý ale zodpovedne.Pokiaľ nebudú odsúdený vinníci na najvyšších miestach tak sa nič nezmenilo.Lebo dlhodobo na Slovensku ešte nijaký "papaláš"odsúdený a potrestaný nebol a toto je problém.Sú tzv.nedotknuteľný.Kým sa toto nezmení nepomôže nám žiadna kozmetika vo voľbách ani v zákonoch.Treba činy.Oni sa nám všetkým vysmievajú.A není sa čomu diviť ked vedia že ich nikto neodsúdi.To je môj osobný názor
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž,

mám strach, že k ničomu takému nedôjde, ako je odsúdenie papaláša. Majú to perfektne ošetrené a sú nepriestrelní. Ich kontakty siahajú až za hranice.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No a to je náš problém.Na západe je to nemysliteľné.Pokiaľ sa to nezmení môžeme o slušnom Slovensku iba snívať
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trochu sa poučiť v gramatike

Celkom dobrý názor sa úplne pokazí množným číslom s Y
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž,

ďakujem, s gramatikou to nemá nič spoločné. Skôr je to nepozornosť, roztržitosť, keď človek upravuje význam vety, z jednotného do množného čísla, alebo opačne. To sa mi bežne stáva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Opozícia nedáva jasnú víziu.Nestačí niekoho zvrhnúť.
Nedokázali komunikovať s ĺuďmi hnutia.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Kultúra