SME
Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Igor Timko z No Name sa vymedzil proti iniciatíve, ktorá bojkotuje Babiša (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Aha, tak Timko rád zahrá na smeráckom MDZ aj Kotlebovi.
 

 

prečo No name spomínajú v sekcii Kultúra ?
 

 

:D :D :D
 
Hodnoť

To by tak bolo,

keby sa šaškovia začali búriť proti kráľom, ktorí ich živia!
 
Hodnoť

sklamal

chápem, že to majú ťažké, lebo sa tým živia a trh je tu malý aj mnohí z nás by sa divili, čo všetko kupujú a pre koho pracujú (pozdravujem všetkých, čo chodia na khl). Ale oceňujem, ak tí, čo sú za vodou, predvedú, že ich nezaujíma len vlastná kariéra a prachy, oceňujem klusov postoj. Ako opačný príklad uvediem lucku bílú, ktorá je v ryži a nie je odkázaná spievať bugypolitikom. Timko trepe, vyhlásenie, že nikto nie je čistý, je alibizmus, ktorým si čistí cestu na čokoľvek. U nás na slovensku je veľa špiny a ťažko to preosievať, s tým súhlas, ale je istá hranica, sú isté očividné zlodejské skupiny, ktoré sú z iného rangu ako nikto nie je čistý. Ak sa timko verejne tak rýchlo vymedzil (nemusel) na iniciatívu českého pesničkára, tak je zrejme za tým niečo viac. Viem, že timkovci si vybojovali poctivo hudobnícku kariéru od nuly a fandím im, lebo to robia poctivo a dobre (určite patria ku slovenskej špičke v rámci žánru), ale čistením cesty pre zlodejov a vrahov si nepomôžu.
 

 

K+
Timko sklamal,
ale aj tak radšej počúvam Tomáša Klusa.
 

Timko ma pravdu...

Timko sa jasne vyjadril ze respektuje Klusov nazor...zato ty zjavne nerespektujes jeho ked hovori ze "cisti cesty pre zlodejov a vrahov" tak ako to je potom s tou toleranciou nazoru ?
Uraza niekde Timko Klusov nazor, tak ako ty urazas jeho nazor?

to ze Babis je zlodej a vrah to hovoris ty...
 

neberiem timkovi právo na názor

rešpektujem ho, len som tiež napísal svoj. Keď som si to prečítal dnes znova, uznávam, že to mohlo vyznieť tak, že timko podporuje zlodejov a vrahov, a to som nechcel. Hudobníci u nás musia hrať pre všetkých, jednak je to správne a jednak nemajú na výber, len v samotnom londýne je niekoľkonásobne väčší hudobný trh ako na celom slovensku. Napriek tomu si myslím, že hudobníci, ktorí netrú biedu ( a timko už dávno netrie) majú pomáhať tvoriť spoločenskú klímu, lebo vedia osloviť masy a ich správanie má vážny dopad na spoločnosť. Vyhlásenie, že nikto nie je čistý, jednak uráža konkrétne mňa a jednak hovorí, že babiš, fico, široký a podobné xichty sú v pohode, nie sú o nič horší ako iní a v tom s timkom nesúhlasím.
 

neberies ale zosmiesnujes...

nikto nie je cisty v tom zmysle, ze ked podnikas tak celis konkurencnemu boju, musis mat znamosti aby si ziskal dotacie, bojujes o eurofondy...a dalsie veci ktore si kaviarnici ako ty alebo Klus nevedia predstavit...byt moralistom z pohodlia umelekeho prostredia alebo kaviarne ludom, ktori v zivote nepodnikali alebo nemanazovali podnik je ubohe...krajinu neposunie dopredu ziadna matka Tereza ani Klus ani Havran ani Drahos...

krajinu posunie dopredu len clovek so skusenostami z realneho zivota...s tym Klus nic nespravi a svojim bojkotom len ukazuje ako je mimo...
 

nikoho som nezosmiešnil

popisuješ podnikanie naviazané na dotácie, tam vládne korupčné prostredie, ktoré podporuje aj samotný babiš (kauza čapí hnízdo). A miešaš hlavných tvorcov korupčného prostredia s bežnými malopodnikateľmi, ktorí sú odkázaní na prešľapy ak chcú prežiť v tejto skorumpovanej republike. Tých malých nikto nerieši, pointa je v hlave chobotnice. Klus je skutočný reálny podnikateľ, ktorý sa sám živí (aj dosť ľudí okolo seba), živí sa svojou prácou a robí ju tak dobre, že sa dobre živí aj bez dotácií z eurofondov, to nie je žiadny kaviarnik, ten nie som ani ja, mám dosť skúseností z podnikania, akurát z toho neodkázaného na štátne dotácie, lebo systém, dejte mi prachy a já to udélám neznášam, priamo provokuje rozkrádanie a nezodpovedný prístup. Stav našej spoločnosti je spôsobený aj apatiou elít aj konkrétne umelcov, ktorí sa často až príliš starajú len o vlastné vrecko. V tom je klusov prístup výnimočný a odvážny a dúfam, že ho nasleduje viac umelcov. O to viac kontrastuje timkov proti postoj, lebo priamo hovorí, nechajme hlavu chobotnice na pokoji, nie je horšia ako ktokoľvek z nás. Možno nechcel, aby to tak vyznelo, ale vyznelo. Najmä nesmie ujsť pointa protestu - nerieši malých ľudí a podnikateľov, ktorí sa snažia v marazme prežiť - rieši tých, ktorí tu ten marazmus tvoria, ktorí sú na najvplyvnejších miestach našich polomafiánskych štátov.
 


Najčítanejšie na SME Kultúra