Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výtvarníčka Šáteková: Nesúhlasím s postojom Adely, ale pre mňa nereprezentuje zlo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

aj mňa Fico okráda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

som chcel zareagovať tak pekne po svojom, ale potom som si uvedomil, že tento článok je o tom, aby som bol iný, lepší. Tak sa pýtam, drahý spoluobčan, tiežslovák, a odkiaľ že sa vo Vás berie toľko zlosti, že pána Kisku stále spájate so Sorosom a nejakou úžerou, ktorú často spomínate vo svojich príspevkoch?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dakujem

za oslovenie drahý obcan vidim ze protesty za slusne slovensko mali vyznam,,,,takže ja nespajam Kisku pardon pana Kisku so Sorosom kedze on sa s nim spojil sam a ako urcite viete ako prezident Slovenskej republiky opakujen prezident naklusal panovi Sorosovi do kancelarie ,,,asi sa ho pytal na zdravie ze,,,, a to jeho podnikanie bola cista uzera a ako urcite dobre viete bol neskor prijaty zakon o uzere a aj koli takym nebankovkam ake mal p. Kiska ,,,nic nemam voci takemu podnikaniu ale prosim nech sa na druhej strane pokrytecky nehra na Modreho anjela ,,,Kiska ako prezident rozdelil spolocnost pol na pol drahý obcan
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milý pán piťuke.Nemyslím si že by pán prezident rozdelil spoločnosť ktorá bola už roky pred jeho zvolením rozdelená.Pán Soroš straší v hlavách snád iba konšpirátorov a časopis zem a vek no a samozrejme nášho bývalého premiéra.Co sa týka podnikania pána prezidenta tak podnikal tak ako mnohé nebankové subjekty.To že si niekto požičal ale vrátiť už nechcel je iná vec.Všetky podmienky na pôžičku boli zanesené v zmluve ktorú užívateľ po prečítaní mohol ale nemusel podpísať.Podpisom potvrdil že súhlasí s podmienkami.Nikto ho nenútil nasilu niečo podpisovať alebo nedajbože nikto nikomu nasilu nestrkal peniaze do vačku.Pán piťuke prosím vás aby ste sa neurazili a pokiaľ máte také vedomosti vymenujte mi politikov ktorý by mali nadáciu ako mal pán prezident Modrého Anjela.Koľko ich dalo svoj mesačný plat rodinám žijúcim v núdzi.Očierňovanie nášho pána prezidenta je,prepáčte za výraz,úbohé, a ničím nepotvrdené ohováranie je iba sprepytujem hulvátsvo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Firma p. Kisku sa neobťažovala zistiť príjmy záujemcu / napr.zistiť si odvody/ ale uspokojla sa fiktívnymi potvrdeniami zamestnávateľov o výške príjmov, ktoré podnikatelia vydávali záujemcom, ktorí nikde nepracovali za peniaze.Tak potom pri nesplácaní poveril touto úlohou štát - súdy a častokrát ich zneschpnil pri veľkom počte exekučných konaní. Ja som v tom čase záložňu a zarobil som na Kiskových obchodoch dobre, nesťažujem si. p.Kiska tvrdí, že pomohol veľa ľuďom, áno hlavne majiteľom záložní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Potom

mi normálne vnucujete, iste nechtiac, myšlienku, že aj ja som bol tiež podvedený a okradnutý. Lebo v tých časoch som z jeho spoločnosti zobral na splátky televízor, hi-fi vežu, práčku, a walkman. Všetko za lepších finančných podmienok, aké ponúkala v tom čase ktorákoľvek banka. Keby ja toto viem, zachovám sa inak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je to u nás bežné, že sa nediskutuje o veciach, ktoré odznejú v článku,ale sa začne osočovať prezident.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž,

prečo, súdruhovia, prečo? Prečo je tu ďalšia "bojovníčka", prečo tu chce niekoho "vychovávať"? Keby nám súdružka výtvarníčka ešte prezradila, kto za takúto agitačnú činnosť platí? Keď som čítal tento článok, sťa by som spomienkami zaletel do čias normalizácie. Tie isté slovné zvraty, rovnaký žargón, ciele, hľadanie rovnakého nepriateľa, kádrovanie. Navyše, celá škála hľadania "triedneho nepriateľa. Úplne "sexy" je: " Vošla do mňa bojovná energia a povedala som si, že odhodlanie bojovať chcem dať verejne najavo." Alebo: "Prvýkrát sa mi stalo, že sa do mňa silno zahryzla temná sila." Ale vrcholom "angažovanej" rodinnej výchovy je výrok štvorročného dieťaťa o Ficovi, ako vykrádačovi pivníc. Ostáva dúfať, že sa obaja angažovaní rodičia nedožijú "vďačnosti" svojho syna, akú pripravil svojim rodičom legendárny Pavlik Morozov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a ty si co urobil/robis pre tuto krajinu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž,

iba to, že som si nenechal za tzv. angažovanosť platiť. Bol som vždy vnútorne slobodný. Ako za socializmu, tak dnes. Ten pocit ale súdružka Šáteková nikdy nespozná, keď ustavične niekomu slúži, aj keď za slušný peniaz. Iné by to bolo, keby sa tým (angažovanosťou) profesionálne neživila a nebol by to jej hlavný zdroj obživy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak si vnútorne slobodný

prečo automaticky upieraš možnosť slobody aj druhým? Prečo si hneď myslíš, že tí, ktorých názory sa Ti nepáčia ich nemôžu mať z vlastnej hlavy, vnútornej slobody ale musia byť platení? Zvláštne, keď vnútorne slobodný človek si o každom inom myslí, že slobodný nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž,

omyl, ja nikomu neupieram slobodu prejavu. Iba tuším súvislosti, ktorých som už raz, za socializmu bol svedkom. Aj za socializmu mal umelec dvere otvorené, keď šiel po ruke uzneseniu posledného zjazdu KSČ o podpore kultúry a hodnôt v intenciách zmýšľania moderného socialistického človeka, najskôr mládežníka, budovateľa krajšieho sveta. Boli dokonca preferované témy, kritizujúce neduhy v socialistickom spoločenstve. Samozrejme mali svoj rámec, ktorý bol ešte pre hlavný prúd únosný a prijateľný. Aj umelec sa mohol rozhodnúť, či bude ochotne slúžiť strane a ľudu, za solídne sociálne zázemie a mesačný plat, alebo pôjde svojou cestou nezávislosti. Tak je tomu aj dnes. Dnešné "budovateľské" heslá, témy o novom modernom Európanovi, sú výdatne finančne podporované rôznymi grantmi, projektmi, neziskovkami. Takže každý umelec, ktorý by sa snažil ísť tej-ktorej spoločenskej témy, či problematiky do hĺbky, nedajbože by chcel polemizovať o zmysle tzv. angažovanom umení, žiaden grant, projekt nezíska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja som zase

hlboko presvedceny, ze najvacsim problemom dnesnej doby sa stava neznasanlivost, rasova nenavist a ruskom exportovany fasizmus. O grant ziadal Rostas rusov a ocividne ho dostal. Nevidim dovod preco by mala EU podporovat hodnoty ktore ju potencionalne rozbiju.
V poslednej dobe okolo seba vnimam odmietanie zakladnych principov dobra, slusnosti a spolupatricnosti, na ktorych je zalozena nasa sucasna europska prosperita a na druhej strane vidim bagatelizovanie primitivnych pudov nenavisti k vsetkemu inemu a cudziemu. To nie je normalne a nic dobre nam to nemoze priniest.
Apropo ten Fico bol spomenuty v rozhovore na odlahcenie ako sebaironia. Urcite sa Pavlik Morozov v sucasnosti nemoze na Slovensku zopakovat a budme za to radi a snazme sa to udrzat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž,

práve ty mi prídeš ako otrok svojej pýchy a pocitu slobody. Potrebuješ si kopnúť do niekoho kto je slobodný a robí si to čo sa mu páči a tak ako sa mu to páči, ak ju aj niekto platí, známe to len toľko že to čo robí slobodne sa niekomu veľmi páči a vidí zmysel finančne podporiť danú slobodu a kreativitu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž,

byť slobodný, tiež niečo stojí. Aj za socíku som nemohol byť vedúcim prevádzky, čo nebola len technická funkcia, ale aj politická a zároveň o sebe tvrdiť, že som vnútorne slobodný. Tak som šiel rovno k lopate, kde som mal skutočnú slobodu. Mohol som z titulu robotníka ignorovať všetky tie boľševické výzvy a záväzky, slobodne kritizovať "sovietske metódy práce" a všetky tie boľševické kraviny. Pani Šáteková sa nesie na hlavnej vlne, osvedčenej európskej tzv. salónnej ľavici, ktorá si žije vo svojej bubline a kvôli spestreniu umeleckej nálady, si vymýšľa témy formou dotazníka. Napr.:"Niektorí ma dokázali prekvapiť tým, ako vytesnili negatívne vplyvy druhej svetovej vojny a videli v spojení s fašistickým Nemeckom pozitívnejší krok než v spojení s komunistami." Pekný umelecký konštrukt, ktorý sa ale v skutočnosti stal. To by ale západoeurópska ľavica musela zložiť svoje ružové okuliare a vidieť komunizmus, boľševizmus a všetky jeho zverstvá. Áno ukrajinské obyvateľstvo, po boľševickom terore, útrapách, hladomore, sprevádzanom kanibalizmom, vítalo nemeckých vojakov, ako osloboditeľov. Škoda, že sa to umelkyňa nedozvedela, alebo nechcela vedieť o svojom salónnom videní komunizmu. Skrátim to. Dnes sa pohybujeme na tenkom ľade latentnej totality. Chceš byť úspešný? Stačí otvoriť tému holokaust, rasizmus, fašizmus, nacizmus, všetky tie homofóbie, xenofóbie a dvere máš všade otvorené. Ale pozor! Akonáhle tomu dáš rozmer konfrontačný, plný nepríjemných otázok, dokonca otvorených bez odpovede, skončil si. Pani Šáteková rešpektuje a je si vedomá hraníc v ktorých sa môže pohybovať. Dovtedy si aj môže užívať priazeň a finančné zabezpečenie svojich projektov. Ale to už nie je sloboda, nezávislosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nevychovava

len nam nastavuje zrkadlo. A tebe sa ocividne nepaci co v nom vidis.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž,

aj nastavovanie zrkadiel sme tu za normalizácie mali. A ako to všetko skončilo? Stačí, ak si v archíve zalistujete dobovou dennou tlačovou a prekvapivo zistíte, že súčasný spôsob vedenia propagandy hlavným prúdom, smiešne výzvy k rôznym dobrovoľne - povinným občianskym postojom, je nepodareným plagiátorstvom komunistických politrukov a nástenkárov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Normalizacia

Asi si ju nezažil alebo nevieš čo to znamená.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pre mňa nie je dôležité, či niekto ide s prúdom, alebo proti nemu, ale či sa dokážem stotožniť s jeho postojmi. Nie som si istá, či máš názory, ktoré máš z vlastnej hlavy, alebo je pre teba dôležité, že si v opozícii pri tvojich postojoch.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Kultúra