SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jakubisko: Keby sa tu znova objavil Kristus, ľudia by ho ukameňovali (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Áno pán Jakubisko je skvelý režisér. No to čo predvádza jeho manželka na pľaci pri nakrúcaní nemá obdobu. Opakovane výmena štábu, neplatenie mzdy a ešte aj nevyplatené ubytovanie. To je móc!
 

 

Ja si Jakubiska vazim, aj ked jeho filmy nemusim. Su pre mna prilus uhucane a misticke. Ale je to pan reziser, akeho moze Slovakom svet zavidiet. A takych Slovakov vela nie je.

Snad by som oponoval v tom, ze prave vdaka tomu, ze ludia v globalizovanom zapadnom svete rychlo zabudaju ha svoje korene, je prave jeden z dovodov, preco prave zijeme tak rekordne dlho bez vojny. Za Wericha by este mal kto za panovnika bojovat, dnes vam nanho mladi nastastie kaslu. Maju dost prilezitosti nato, aby si zariadili svoj zivot sami. Cim dalej na vychod, tym viac potrebuje narod svojho batusku a je to az smutne pizerat sa na toho rusofila na Prazskom hrade. To je predsa opak germanskej kultury.

A prichodzi ekonomicky kolaps je o tom, ze sa vyraba prilis vela nepotrebnych veci. Nieze sa vyraba malo.
 

čosi o tom preniká na povrch,

keď svojho času spomínal Bolek Polívka, (hral toho mnícha) a práve prišiel z predpremiéry "Bathory", povedal mi, že to nie je film o Báthoričke, ale o Deane Horváthovej.
 
Hodnoť

 

Jakubisko? NIE!
Dôvod je jeho postoj k jarným protestom:
„Tak trošku mi je smutno, keď vidím, že sa stále za niečo manifestuje. Všetci tu hovoria niečo o slušnom Slovensku, ale ja by som bol rád, keby sa demonštrovalo za slušný slovenský film, za lepšie podmienky preň. Mali by ste bojovať za slušného slovenského diváka, aby chodil viacej do kina.“ Juraj Jakubisko pri preberaní ceny Slnko v sieti Slovenskej filmovej a televíznej akadémie

Keby takto rozmýšľali všetci, kto by prišiel na námestia?!
Na námestí sa neriešili platy učiteľov a koľkých som na na každom proteste stretla!

Pán Jakubisko je ochotný bojovať len za seba a vidí len svoju krivdu a nedostatok peňazí na jeho projekty. Nedošlo mu, že na námestiach sa manifestovalo aj za jeho požiadavky. Aký je rozdiel medzi slušným divákom a slušným slovenským filmom na jednej strane a slušným Slovenskom na strane druhej? Jedno bez druhého predsa nie je možné. Keď toto pán Jakubisko nechápe, ako chce, aby sme chápali jeho výčitky a kritiku smerom k slovenskej verejnosti?!

O jeho vyjadreniach smerom k mládeži v tomto rozhovore radšej pomlčím.
 

 

V niečom s vami súhlasím ale v niečom mám iný názor.Talent pána Jakubiska je nepopierateľný ale život umelca je trocha excentrický.Vidí svet v iných paralelách a tak samozrejme uniká realite.Pán Jakubisko žije pre film a preto by sa mal vyjadrovať k tomu čo robí profesionálne.Názor mu však zobrať nemôžeme aj ked je trocha fantasy ako jeho filmy.Je veľa umelcov ktorý po sebe zanechali veľkolepé diela ale ich názory na život,politiku atd.boli hrozné.Preto odpustime mu tie malé úlety a tešme sa na dalšie jeho filmy ktoré sa raz možno stanú naším kultúrnym dedičstvom.Pán Jakubisko je so svojím názorom neškodný ale ked máme v parlamente človeka ktorý svoje fantasy projekty uskutočňuje a má dokonca vízie o Slovensku (captain Slovakia) tak toho by som sa bál daleko viac.
 

Každý vidíme život

vo svojich vlastných paralelách. Zháňať peniaze na film je úlohou producenta, presvedčiť divákov, aby šli do kina zase režiséra, podobne ako je úlohou organizátorov zhromaždení, aby ich témou pritiahli davy - kľudne môže jakubisko zorganizovať svoj vysnený protest za slušný slovenský film, ak sa mu to žiada.

A áno, v porovnaní s tými, ktorí si uchytili politickú moc, je naštastie úplne neškodný.
 

Každý má byť hodnoteny

podľa svojej práce a toho, čo dokázal. Jakubisko spravil pre Slovensko mnohonásobne viac ako organizátori protestov za slušné Slovensko. Ze mu tie protesty prišli akože o ničom? Aj mne, pretože bolo jasné, že je to len opozičná hra, ktorá nedosiahne nič. A rovnako ako protesty po Gorile nedosiahli nič. Pri Gorile som veril v zmenu, mrzol som pred parlamentom a veril. Teraz som nebol nikde. Kebyže protesty mali nádej na úspech... Ako aj po Gorile, aj teraz tu vládnu alebo by chceli vládnuť ti istí ľudia. Možno iné tváre ale tie isté príbehy.... Ten istý Smer, ta istá SNS, ten isty Sulik, ten istý Matovic, ten istý Bugar... Pre normálneho človeka nie žiadna alternatíva, ale žiadna možnosť. Ak by tu aj vznikla čestná vláda, tak bude mať trvanie ako tie dve predošlé - Moravcikova a Radicovej. Ich čestnosť skončila veľmi rýchlo a vedúce osobnosti, ktoré znamenali záruku zmeny poslali do zabudnutia. Nemá kto vztycit zástavu zmeny a už vôbec nie šašo z paláca.
 

 

Záleží na tom, koho, alebo čo, považujete za Slovensko. Ale v každom prípade organizátori protestov za slušné Slovensko sa minimálne podieľali na tom, aby časť SMER-áckych pijavíc prisatých na štátnom rozpočte a na eurofondoch odpadla a preto môže pán Jakubisko mať viacej peňazí na robenie "čohosi pre Slovensko" z Audiovizuálneho fondu.
Jakubisko je umelec, takže chápem že vníma svet inak než bežný človek, ale na druhej strane, v názoroch na neho som zajedno s bioetikou.
 

Haaah

Niekto odpadol? Kto, kedy, kde?
 

Prečo diskutuješ

keď nemáš prehľad? Zisti si, kto všetko odstúpil a čo všetko sa stalo a hlúpo sa nepýtaj :-)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Nie, nemám dôvod

viesť také rozhovory s matkou ako to robíš ty, pretože na rozdiel od teba mám dobrú pamäť, dobré vzdelanie a prehľad, som inteligentný a rozhľadený :-)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Niekto sprostý sa na teba pozerá

každý deň v zrkadle šuhajko, samozrejme, že Fica, Kaliňáka a spol, sa veľmi dotklo a veľmi ich bolelo keď odstupovali, veď sa držali funkcií ako prasa válova a boli nasrdení a zlostní, to nevidel iba slepý a hluchý alebo sprostý, môžeš si vybrať. Najbohatší budú vždy posúvať figúrky, len nesmierne naivný ťulpas si môže myslieť, že to bude inak. Vládnucich štvali demonštrácie bolo to vidieť z ich reakcií, bolelo ich, že niektorí museli opustiť svoje fleky.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Napísať 25. 12. 2018, že protesty Za slušné Slovensko nič nepriniesli je naozaj veľmi obmedzený názor. Protesty Gorila nepriniesli nič s tým súhlasím a to hlavne preto, že ľudia si v tom istom roku zvolili do parlamentu jednoliatu vládu hlavných aktérov Gorily. Ale tie v roku 2018 majú a budú mať pre Slovensko dlhotrvajúce následky - a vidíme ich dennodenne ako sa SMERáci pomaly snažia vytratiť z popredných pozícií (tí ktorí pochopili, že SMER je už len potápajúca sa loď).
 

Takéto protesty

Musia priniesť zmeny okamžite, inak na to polovica Slovenska zabudne. Smer nie je o Maďaricovi, Kazimírovi.... Ale o Ficovi a ten vládne ďalej. Obetovali Kocnera a Basternaka a ďalším sa nič nestane. Tak, ako Mečiar obetoval Černáka.
 

K+

nikdy nezabudnem Jakubiskovi ako podporil Fica pri prezidentskej kampani, ja som si ho vtedy, podobne ako iných umelcov a iné verejne známe osoby zaradil medzi tých, ktorí sú schopní pre peniaze udať aj vlastnú mater. A mám tých podporovateľov zla zaradených už dosť na mojom blackliste (Hammel, Škrtel, Nikodým, Marcin, Ráž a mnoho iných...), ono to nie je len o tom, či niekto pekne spieva alebo vie točiť dobré filmy alebo či je špičkovým futbalistom, paralympionikom, profesorom. Je to o hodnotách a charaktere. Pretože keby sme to brali len podľa toho, s akým darom sa človek narodil, v konečnom dôsledku aj Hitler vedel krásne maľovať...
 

 

Jakubiskovi, ktorý žije v nejakej magickej bubline, chýba pokora. nové srdce dostal vo veku, keď sa zvyčajne netransplantuje. niekomu mladšiemu sa neušlo.

jeho filmy sú výtvarne krásne, také živé obrazy, ale stačí ich vidieť raz. jedine vianočnú Perinbabu si človek zopakuje.

na časy socializmu spomína s nostalgiou. no neviem, čo by hovoril, keby patril k obyčajným smrteľníkom, ktorí si pamätajú zničené životy.

o akých nespravodlivo väznených v dnešných časoch hovorí? chce povedať, že niekoho nespravodlivo uväznila Ficova súdna garnitúra? toho Fica, ktorého Jakubisko neskrývane obdivuje?

Jakubisko senilnie, má 80 rokov a namýšľa si, nevedno prečo, že má vo všetkom jasno. pľuje na mladých, ktorým záleží na tom, v akej krajine budú žiť.
odsťahovať sa do Prahy a pindať spoza plota ako Jakubisko je fakt super.

mne nechýba podávanie rúk, chýba mi elementárna slušnosť a spravodlivý štát, ktorý bude merať rovnakým metrom oligarchu a obyčajného občana.

Jakubiskovi ide len a len o peniaze. pre ne sa pokloní aj diablovi.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Kultúra