SME
Sobota, 21. september, 2019 | Meniny má Matúš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

TV Joj sa musí kajať za fóry s miništrantmi. Dostane pokutu aj biskupov ťažký hriech? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Rovnaký meter
Je blbé že si nevedia spraviť srandu sami zo seba, ale kto si dnes vie? Keby si spravia srandu z LGBT tak sú verejné protesty.
1461086
Keď
už tak ! Natíska sa otázka . Skupina či spoločenstvo s najväčším pomerným zastúpením ***** vo svojich radoch a pravdepodobne aj pedofilov tu ide určovať to čo je morálne alebo nemorálne ?
lovec3006
<< < 1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

daj zdroj, odkiaľ máš, že je to spoločenstvo s najväčším pomerným zastúpením pedofilov vo svojich radoch, a najmä s ohľadom na situáciu na Slovensku. Ja myslím, že ešte väčší počet môže byť tu, po jednoduchom zadaní do gúglu a kopa prípadov je tam aj zo Slovenska:
https://www.google.sk/search?s...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a kto by ich verejne organizoval neprezradis?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Klasika inakšie. Už nedokážem písať neutrálnejsie komentáre. Človek sa snaží napísať niečo zmysluplné ale hrdinom národa je v podobných diskusiách ten čo najviac uráža nadáva osocuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

SME v Stredoveku

Nesmieme hanobit nabozenstvo a dokonca ani presvedcenie
Teda hlupe a debilne presvedcenia do ktorych sa zahrnaju aj nabozenske presvedcenia sa.nesmu hanit .
Pritom na nezmysly sa.ine ako hanobenie urobit neda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nikdy ti nenapadlo, že to čo ty povazuješ za nezmysel, môže inému dávať zmysel? Či ty máš patent na rozum, lebo máš titul aj MBA dokonca?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

chcem priznať

podporu Vašej mienky. Aj keď vidím veľa mínusov.
Pekné rozprávky rád čítam ale im veriť znamená nič o nich nevedieť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja tu nevidim ziadne hanobenie nabozenstva. Len cirkvi. A to je velky rozdiel, pretoze ta cirkev si svojimi kauzami za to moze sama. Za nabozenstvo sa len schovava.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bolsevicki pokrytci v RVR

Serial Ministri je SUPER dobry serial a velmi dobre sa mu formou satiry podarilo poukazat na negativne praktiky v slovenskej spolocnosti - predovsetkym na neduhy FicoBolsevizmu ktory je dnes pri moci a zaslu slavu slovenskeho katolickeho kleru ktory sa stale, aj ked uz dnes na to nema silu, snazi ovplyvnovat dianie slovenskej spolocnosti

treba si uvedomit, ze Slovensko dnes uz nie je ta bigotne veriaca katolicka krajina spred 2. sv. vojny, ako sa nam to pretrvavajuce klise pokusa nahovorit.
Slovensko dnes je uz bezna europska ateisticka krajina, v reci kleru bezbozna,
a indicii sa da najst mnoho:

- zrusenie knazskeho seminaru v Badine pri BB pre NEZAUJEM studovat dnes za knaza

- taraniny biskupa Oroscha o tom, ze kto voli Caputovu, ten vraj spacha tazky hriech - tieto klamstva nemali absolutne ziadny ucinok na volicske hlasy odovzdane pre prezidentku Caputovu

- stylizovanie sa FicoBolsevickeho nominanta Sefcovica do roly veriaceho krestana a rovnako samotneho birmovaneho precedu Fica predstavovaneho ako veriaceho, na ateistickom slovensku vo volbach nezvysilo pocet hlasov volicov

preto i stale pritomna snaha FicoBolsevikov ziskat si stylizaciou seba samych ako veriacich krestanov
je kontraproduktivna, no napriek tomu FicoBolsevici v SMERe-SD, odtrhnuti od reality v tejto snahe neprestavaju
a teraz im prisli na pomoc bolsevici v RVR (Rada pre vysielanie a retransmisiu)

ktori nepochopili satiru a napluli televiznym divakom do tvare udelenim skandalnej pokuty serialu Ministri

Tento serial triafa na 100 % do cierneho pri neduhov v slovenskej spolocnosti - Amoralna, skorumpovana vlada SMERu-SD spolcenoho s klerom, snaziacim sa zachranit zvysky svojich priaznivcov

Pokuta udelena Teamom RVR serialu Ministri ma neprekvapuje, staci sa len pozriet na cenzorov sediacich v RVR
click
http://www.rvr.sk/sk/zlozenie-...

teda sefka - penzistka (*10.1.1950 vo Zvolene na konci funkcneho obdobia bude mat 74 (!) rokov) tu si pamätam ako predsednicku CSM na nasej SVS-ke vo Zvolene, v casoch, ked tam bol riaditelom Mojmir Mamojka, otec dnesneho SMER-aka Prof. Mamojku
click
http://www.rvr.sk/sk/zlozenie-...

ked v RVR sedia taki ludia ako dalsia penzistka
- poslankyňa za Komunistickú stranu Československa, neskôr Stranu demokratickej ľavice
a poradkyna Roberta Fica (!) pre kulturu
sudruzka Gbriela Rothmayerova
click
https://sk.wikipedia.org/wiki/...

tak je potom jasne, preco satiricky serial Ministri, parodujuci FicoBolsevisticku vladu snaziacu sa o podporu kleru
dostal pokutu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

U mňa palec hore za Ministrov - Nech dá JOJKA účet, kľudne prispejem na pokutu. Cirkev na Slovensku / a myslím aj vo svete / orie suterén.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nereaguj predčasne

počkaj, kým bude na webe zápisnica z rokovania, v nej bude uvedené menovite, kto ako hlasoval. v komisii sú aj ľudia iného zmýšľania.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No a teraz si predstavme, že by

nejaký názorový oponent šéfredaktoky SME, B. Balogovej, robil takéto explicitné vulgárne vtipy o jej pohlavnom orgáne.

Tiež by sme tu filozofovali o satire a slobode slova???

Chcem žiť v spoločnosti, kde vulgárnosť, perverznosť a zvrátenosť nemajú miesto.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Žeby Balogová

pohlavne zneužívala deti??? Dal si HODNE zlý príklad.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ja chcem žiť v spoločnosti, kde nemá miesto žiadne náboženstvo. V 21. storočí je už dávno náboženstvo prežitok.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a ja chcem žiť v spoločnosti, kde si jedni nebudú myslieť, že zjedli všetku múdrosť sveta a nebudú opovrhovať inými len pre ich odlišný, viac spirituálny pohľad na svet...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V seriáli neopovrhovali veriacimi, ale

pokrytectvom ich zástupcov. Je nemiestne vysmievať sa konkrétnym ľuďom pre ich názory. Ale je úplne OK vysmievať sa akýmkoľvek názorom.

To zn.: v slobodnej spoločnosti neexistuje myšlienka, ktorá nesmie byť kritizovaná. To, že to niekto vztiahne na seba a urazí sa, je jeho problém.

"A veriaci má spirituálnejší pohľad na svet ako neveriaci?" - tak tento motív by si zaslúžil samostatnú seriálovú časť :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ja som nereagoval na článok, ale na predrečníka. A to s tým, že v "slobodnej" spoločnosti neexistuje myšlienka, ktorá nesmie byť kritizovaná, vysmievaná, je dosť "zaujímavý" názor. Akože je podľa Vás OK vysmievať sa názoru, že dieťa má mať oboch rodičov a tí sa majú oň s láskou starať? Alebo že chorým a postihnutým spoluobčanom treba zabezpečiť kvalitnú zdravotnú a sociálnu starostlivosť? Alebo že kradnúť sa nemá? Alebo že podvádzať svojho manžela/ku sa nesmie?
Je to strašne sebecký pohľad podľa mňa, len aby som si udržal svoju "slobodu" slova, ale už kašlem na to, komu tou mojou "slobodou" slova ublížim a ako ho zasiahnem. Podľa mňa sú na tejto zemi veci, z ktorých sa sranda jednoducho nerobí. Verím, že je ešte dosť normálnych ľudí, ktorí to chápu a cítia rovnako...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno porozumeli sme sa

V slobodnej spoločnosti smieme kritizovať akúkoľvek myšlienku, vrátane štyroch vašich príkladov. Dokonca sa z nich môžeme vysmievať.

To nie je "moja" sloboda slova. To je sloboda slova.

Bez obáv. Ak ju ktokoľvek používa na zmysluprázdne útočenie na ostatných členov spoločnosti, dostane veľmi promptnú spätnú väzbu a príde o možnosť komunikovať s nimi ďalej. Dúfam, že vyčlenenie sa na perifériu nepovažujete za práve zanedbateľnú cenu. Existujú úplne prirodzené balančné mechanizmy. Ale pokuty a basa sú nezmysel a tanec na tenkom ľade - samozrejme s tými najlepšími úmyslami. Čím je to tá cesta dláždená? Aha, už viem! Presvedčením, že JA viem, čo je jediné správne.

Podľa vás sú veci, z ktorých sa sranda nerobí. V poriadku. Nerobte si ju. Ale neočakávajte, že to, čo nie je pre vás, nesmie byť ani pre nikoho iného. Jeden, ktorý by síce nemal v úmysle uraziť, ale ani by si nemal dôvod brať servítku pred ústa, by povedal, že máte sklony k totalitnému zmýšľaniu. A ešte sa pokrytecky a s takou typickou aroganciou sám zaraďujete medzi "normálnych" a zaštiťujete sa argumentum ad populum. No s pánom bohom...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je Váš názor, btw. ja som pokuty a basu nikde nespomínal. Skôr som chcel apelovať na srdce a morálku. Je napr. podľa Vás normálne vysmievať sa z názoru, že dieťa si zaslúži zvýšenú ochranu? Že rodičia sa majú o deti starať, nezanedbávať ich, vrátane výživy? Že nebudeme biť a okrádať starých ľudí na ulici? Atď. takto by sa dalo pokračovať. Ale opakujem, nehovoril som o zákazoch v zmysle zákona, ale apeloval som na svedomie a morálku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To, že ste o pokutách nehovorili vy,

neznamená, že pokuty nepadajú. Viete, pod akým článkom sa práve bavíme...

Na všetky situácie, ktoré ste uviedli, poznám aspoň jeden dobrý vtip. Znamená to, že ich nemám šíriť? Nie, vo vhodnom prostredí považujem z užitočné nimi pobaviť aj okolie. Pôjdem preto večer prepadávať starčekov na ulici? Teraz neviem...

Tým sme vyriešili humor. A pokiaľ ide o samotnú možnosť kritiky týchto javov, v čom je problém? Stretli ste niekedy ľudí, ktorí by nesúhlasili s tým, že deti je vhodné nadštandardne chrániť? Dovoľte mi predpokladať, že nie. Ale keby áno, stretávali by ste sa s nimi opakovane? Považovali by ste ich za hodných svojej spoločnosti? Nepodceňujte sa. Máte nemalý výtlak :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ci padaju pokuty, to nemusi mat nic spolocne s tym ako vtipkuju. Kritizovali aj Fica, ale davat za to pokutu by sposobilo rozruch. Tak sa bude pokutovat za vselico a Fico sa este vyhlasi za ochrancu krestanov.
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Kultúra