SME
Utorok, 7. apríl, 2020 | Meniny má Zoltán

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Martin Huba: Sme Čenkovej deti. Keď vstúpime do kaviarne, len potvrdíme, kým sme (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

huba a kde si ty bol poslednych 10 rokov? lebo ja do kaviarne chodim a poviem ti ze je tu vela dobrych kultivovanych slovakov, niesi to nahodou ty kto sedi doma na zadku a zije vo svojom svete? slovaci sa zmenili ano nie vsetci ale vela, neponukas nic nove iba sedlacke nazory z 90 rokov. si stary a usomrany a je to tvoja chyba.
 

Majster Huba

je jeden z poslednych rytierov tejto doby.... neviem kde ty chodis do kaviarne , ale Martina Hubu si zjavne nepochopil, Cenkovej blbec ....
 

 

Absolútny súhlas...
 

odborník English je jasný dôkaz

že Martin Huba vedí veci správne, al vo svojich výrokoch je príliš mierny.

Pokiaľ len zbežne viem z médiií, Martin Huba je - posledných 10 rokov - rešpektovaný profesor na vysokej škole, jeden z najuznávanejších slovenských hercov v zahraničí - v Čechách natočil za posledných 10 rokov filmy, ktoré dostávajú najvyššie ocenenia, osobne získal, Českého leva, súčasne je mimoriadne rešpektovný režisér - režíroval Čechova, Shakespeara, režíroval špičkových hercov ako napr. Tříska, dokonca operu Figarova svadba ...

Úžasný obrázok debi.l.ka , ktorému nieže slama trčí z topánok, ale z úst my vylieza len how-now


Odborník English - prototyp Slováka, kompetentného, rozhľadeného, vzdelaného, pýta sa - kde bol Huba posledných 10 rokov.


Mal by sa spýtať aj úbožiaka Sagana, kde bol posledných 10 rokov, keď English ho v treťotriednej sídliskovej krčme nestretol.

Určite sedel doma na zadku
 

Presne tak.

Ten clanok je super a Huba je krasny! Presne rytier. Ale to jednoduchym ludom - volicom meciarovskeho typu, nevysvetlis.
Bravo, maestro Huba.
 

Presne tak.

Abslutne suhlasim s Vasim nazorom. Tie Cenkovej deti sa musia ozvat, abz potvrdili mudre slova pana Hubu.
 

Karma ++++

... dal si to na pána!
 

no

esteze tu mame inych odbornikov.
 

 

Do istej miery suhlasim, uz ma otravuju tie neustale sebamrskacske reci o Slovakovi so slamou v topanke. Slovensko sa za 20-30 rokov zmenilo. A Slovaci tiez.
 

ale vacsina, zialbohu,

este nie... Danko je predstavitel coho? Kotleba je predstavitel coho? aj Kollar si moze dat na seba co chce, aaj tak je to sedlak. trend tu je, ale este to 10-15 rokov potrva..
 

 

No dobre, ale snad nebudeme generalizovat a tvrdit, ze Briti su sedlaci lebo Johnson a Farage, Francuzi lebo Le Pen, Nemci lebo Afd, Madari lebo Trianon a pod.
 

zalezi, kde sa pohybujes...

jasne, generalizovat sa nema, ale vseobecne plati, ze to je pol na pol prakticky vsade...
 

 

Takže Hubove výroky neobstoja
 

Bohužiaľ, Slováci, ktorých ja stretávam

spľňajú to, čo hovorí p. Huba.

Nedôtklivosť, neoprávnená hrdosť, čiže neschopnosť sebareflexie vedie k arogancii, a tá vedie aj u celkom inteligentných ľudí k narastajúcej hlúposti (presne popísané syndrómom bavoráku).

Zober si jeden príklad. Docent práva, človek, ktorý je adresátom informácií od tajných služieb, dlhoročný predseda vlády

je nájomníkom u odsúdeného megapodvodníka (za pochybných podnájomových okolností)
susedom cez stenu s najvychytenejším a najznámejším mafiánom v krajine
Do úradu - na očiach celého sveta - si dotiahne milenku, ktorá si počas úradovania 450x telefonuje s treťotriednym kalábrijským mafiánom, ktorého bola predtým milenkou ...
etc ... etc ... etc...

Docent Fico bol mimoriadne inteligentný, šikovný a pracovitý človek, a predsa sa zachoval ako posledný gadžo.

V každej krajine žije relatívne rovnaký počet hlupákov, inteligentných priemerných, rozhodujúce je, ktorá skupina sa prebojuje ku kormidlu.

Na Slovensku dnes vládne luza a masa priemerných si z nich berie príklad, pretože grázli im ukazujú cestu, ako byť "úspešný", bohatý a privilegovaný.

Hovoriť, že Slovákom trčí slama z topánok, je dosť mierne. Množstvo zbohatlíkov, korupčníkov, mileniek, podvodníkov, karuzelárov, ... ktorí sa vozia na autách, aké im v Rakúsku môžu len závidieť, sa rado presmŕda so svojim rýchlo, ľahko a podvodne získaným bohatstvom.
Nejaký tlčhuba z JaT vykrikuje do celého sveta, že naučí Rakúšanov podnikať v cestovnom ruchu! Lenže oni ho v zamrežovanom panelájku naučia, že sa dodržiavajú zákony.

Pritom stačí prejsť hranice z Rakúska na Slovensko a cestujúci driemajúci v aute sa hneď zobudí: Už sme doma!
 

 

Generalizuješ podobne ako Huba. A také výroky pri podrobnejšom skúmaní neobstoja.

Slovákmi nie sú len Fico, Mečiar, Rezeš, Kočner, Bašternák, Počiatek či Rattay, ale i Štefánik, Lettrich, Milan Hodža (premíer ČSR), Golian, Viest, Mistrík, Kiska a Trnka.

Huba je inak skvelý, charizmatický herec, ale to mu nedáva patent na rozum
 

keď nevieš čítať, nepoučuj

nepochoppil si?:

"Na Slovensku dnes vládne luza a masa priemerných si z nich berie príklad, pretože grázli im ukazujú cestu, ako byť "úspešný", bohatý a privilegovaný.

Toto nie je zovšeobecňovanie, ale upozornenie, že väčšina sa prispôsobuje svojim "vzorom"
 

 

Vládnu dnes, po roku 2020 nemusia. A zabrániť im v tom možu len Slováci, ktorí nie sú Čenkovej deti a pri vstupe do kaviarne im netrčí slama z topánok, nikto iný.
 

Zabudol

Si na Ludovita Kosuta
 

 

Ten Košút bol pôvodom Slovák, aj keď pomaďarčený.
 

 

Jasné. Ale netreba začínať Štefánikom. Slovenské dejiny sa Štefánikom nezačínajú. Aj predtým sme mali osobnosti a nemyslím teraz maďaróna Košúta, ktorého tu niekto spomenul. Slováci neboli ani za Uhorska tie Čenkovej deti, ale bolo tu aj veľa slovesnkej nižšej a strednej šľachty a mešťanov. Aj osobnosti, ktoré sa presadili v celom Uhorsku a niekedy aj v zahraničí. Štefánik nebol napríklad ani prvý slovenský francúzsky generál, tým bol Andrej Polerecký v 18. storočí. A to už nehovorím o tom, že v 18. storočí sme mali aj cisárskeho poľného maršála. A mimochodom aj ten pán, ktroý nechal postaviť dnešný prezidentský palác bol v skutočnosti Slovák, aj keď ho väčšinou považujú za Chorváta alebo za Maďara.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Kultúra