SME
Utorok, 14. júl, 2020 | Meniny má KamilKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Emil Horváth o riaditeľovi SND: Veľmi rýchlo sa z ekonóma stal umelec (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Toto mal byť rozhovor na titulke, a nie ten výgrcok FF.
 
Hodnoť

Major Zeman

Prehovoril podporučík Martin Gajdoš
(=:
 

 

...a vy ste čo robili za socíku??? Podpisovali ste Chartu77, nie?
Prečo beriete ľuďom právo na vývoj? Myslím, že tento Pán Herec dlhodobo dokazuje svoje postoje a vie sa za ne postaviť.
Nesúďte aby ste neboli súdený...
 
Hodnoť

Pán profesor Horváth

to vystihol presne a stačí si len prečítať Výročnú správu SND za rok 2018 a všetko je jasné . Ten "skvelý ekonóm" konsolidoval zlý hospodársky výsledok divadla (za ktorý bol z titulu svojej funkcie "ekonomického riaditeľa" spoluzodpovedný) len vďaka tomu , že mu pani ministerka "naliala" do rozpočtu temer 1,5 milióna eur , nuž ako by mohol "nebyť zaviazaný" . Tomu sa za bývalého režimu hovorilo "bol vykopnutý vyššie"
 
Hodnoť

Existuje vôbec...

...nejaká oblasť v spoločnosti,kde by momentálne vládnucá rablobanda brutálnym spôsobom nepchala paprče.
 
Hodnoť

 

Ficoidné metódy práce a rozhodnutia (za celých 13 rokov absolútne nekoncepčné, ani jeden krát) sú presiaknuté nenávisťou voči občanom, sú charakteristické podlízavosťou oligarchom, ktorým visí na hosentrógloch. A ešte na to zneužíva vlastnú zákonitú (osobná skúsenosť ) spolubívajúcu. Fuj. Božie mlyny melú, pomalšie, ale melú.
 
Hodnoť

 

" Dokonca aj štátny tajomník ministerstva kultúry médiám povedal, že neschvaľuje tento krok. "
To bola tretia veta?

Dúfam, že sudruzka ministerka si už vybrala slamu z čižiem.....
Nech ju neomíňa, keď pôjde na predstavenie do SND.
 

Hadam ju odtial vyzenie

uz vratnik.
 
Hodnoť

 

Dobre pán Horvath! Na začiatku sezóny odvolať šéfa súboru je nielen neštandardne, je to úbohosť a hlúposť!!!
 
Hodnoť

Čo si to

ten riaditeľ dovoľuje?!
"V divadle sú umelci, ľudia, ktorí majú danosť, akú iní nemajú.
Preto na čele tejto inštitúcie musí byť človek, ktorý, no prepáčte, ale keď už nič iné, mal by divadlo aspoň obdivovať."
 
Hodnoť

20 miliónov eur ročne

Cirkvi náš rozpočet stojí 44 miliónov eur. Je všeobecná zhoda, aby si ich veriaci platili sami z vlastného vrecka.
SND nás stojí 20 miliónov ročne a je okolo neho vo financovaní ticho. Pripočítajme filharmóniu, galériu....a zrazu zistíme, že tých inštitúcií, ktoré štedro dotujeme je akosi priveľa.
Po týchto žabomyšich vojnách by som ho najradšej ....
 

len si zabudol zvážiť,

že cirkev, hlavne katolícka, je zrejme po slovenských železniciach najväčším vlastníkom pôdy a nehnuteľností. a kým železnice vlastnia pôdu hlavne pod zvrškami, cirkvi patria stavebné parcely, polia a lesy. a stovky budov vhodných k prenájmu a aj prenajaté.

a tak isto si zabudol uviesť, že ani SND ani SNG a ani žiadna kultúrna inštitúcia nemá pri každom vstupe pokladničku, počas predstavenia návštevníkov a divákov neobchádza pánko s meštekom na tyči a nedranká od nich ďalšie peniaze, že múzeá a filharmónie nevyberajú na oferu.

takže, žabo myšie vojny nerieš, rozmýšľaj trochu...
 

 

V našom zbore zvonček nemáme. Pokladnička je určená hlavne pre návštevníkov a hostí. Členovia zboru milodary/príspevok posúvajú kompetentným. Na to dostanú príjmový doklad. Zbor vlastní ornú pôdu, tá je v družstve. Dostávajú za ňu 200€ ročne. Podobne je to s majetkom v urbároch. Staráme sa o viaceré kultúrne pamiatky na ktoré štát dáva figu borovú. V obci máme aj RKC farnosť tá je na tom podobne. Vo financiách to vychádza len tak, tak. Ak si budeme musieť platiť aj duchovných, môžeme to zavrieť. Cirkvi sa starajú o kultúru v obci, duchovný chodia na návštevu chorých a imobilných. Ale kľudne ich môžu nahradiť herci. Taký ženský zákon, alebo statky zmätky v podaní súboru činohry SND určite osloví ľudí naprieč vekovým aj politickým spektrom.

V SND je určite pokladnica, kde sa kupujú vstupenky. Nikdy som v novom SND nebol, ale keď večer idem po nábreží vidím dôchodcov vystupujúcich z autobusov. Autobusy majú rakúsku ŠPZ. Pýtate sa prečo chodia do divadla k nám? Vstupné na operu vo Viedni je 250€, u nás 10€.
 

Nuž neviem ,

ako je to vo vašom zbore ,ale viem ako je to vo Viedni - vstupné na operu v Staatsoper vo Viedni - je od 20 € (na státie) až do 239 € v najdrahšej lóži . Vstupné do opery SND je od tých tvojich 10 € až do 39 € . A teraz pozor - ročná štátna dotácia pre Staatsoper je 71,4 miliónov eur a čuduj sa svete väčšine Rakúšanov to vôbec nevadí . Toto síce celkom nesúvisí s rozhovorom pána Horvátha , ale nedalo mi nezareagovať ,lebo niektorí ľudia radi píšu a šermujú rôznymi číslami , bez toho aby mali o veciach prehľad.
 

 

Ja len toľko. Keď si máme platiť cirkevnú kultúru z vlastného vrecka, nech si aj SND žije bez dotácií. Potom by sa ukázalo, aký generálny riaditeľ je odborník na financie a manažér
 

Cirkev

nie je inštitúcia zriadená štátom , ale aj napriek tomu je nemám s tým problém ,že platy duchovných sú v plnej miere dotované štátom , len nikde v Európe inštitúcie typu "národného" či "kráľovského" divadla sa nezaobídu bez dotácie , lebo vstupenky by si mohlo dovoliť kúpiť len pár dobre zarábajúcich ľudí a poslaním divadla je , aby tu bolo pre všetkých ,čo majú záujem , aj pre tých s nižšími príjmami.
 

nepodareny zart? snd bez dotacii

kolko zozerie ta ohavna budova
chodby a chodby
mk ma vraj tisic zamestnancov, honosnu
budovu a na cele arogantnutapu, ktoru
si vybral sam pelerina, vraj je pracovita
ta si vybrala tiez podla svojho gusta a pokracuje
v tom aj antala, inak ma myslitelske foto
v portali,paci sa mi jedna veta - ambiciou sucasnikov
je tvorivo nadviazat ... prinasat umenie zdravo!!!
provokujuce atd....
snad to tato haved raz zabali
 

Prepáč 1468787

Si chytrejší ako som si myslel. Zrejme Tebe bolo "Vzhúru dáno " až priveľa.....
 

neskutočné

Je mi Ťa ľúto. Češi hovorievali : " Komu není vzhúru dáno v apatice nekoupí "
Sorry, tomu asi neporozumieš..........
 
Hodnoť

aky narod take divadlo

takze je to len zrkadlo malomesta aci provincie slovenskej...
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Kultúra