SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Maticu slovenskú čaká zmena. Aké sú ciele Matovičovej vlády v kultúre? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Tak to by ma zaujimalo co to znamena "zvážiť systémovú zmenu najmä financovania Matice slovenskej"
 

To je jednoduche,

nenalievat peniaze do personalne predimenzovanej a kulturne poddimenzovanej ustanovizne. Peniaze radsej pouzit na obnovu a rekonstrukciu pamiatok.
 

 

Systemova zmena by bola ju zrusit. Tiez si myslim, ze tie peniaze sa daju vyuzit lepsie.
 

Asi s v živote

v Matici v Martine nebol- okrem iného spravuje literárny a archívny materiál o svojej činnsti, len v MT má svoje 2 krásne historické budovy a "novú" s knižnicou a archívom na Hostihore . V MS sa treba zbaviť predimenzovanej administratívy a priživnikov hlavne po okressoch ,čo pod jej hlavičkou rozkrádajú peniaze a určite aj historické poklady, prekrúcajú dejiny a hlavne hrajú sa na vedcov a národovcov. Tohto balastu sa treba zbaviť. Za komunistov bola Matica odkladacím proestorom pre množstvo ľudí "ideologicky závadných" čo tam urobili množstvo mravenčej práce, za posledných 30 rokov je tam spolok príživnikov a zlodejov s hubami plnými národa, promenádujúcimi sa aza štátne penize po zahraničí a nestarajúcich sa o posledné zvyšky Slovákov napr. aj na území bývaléjo R-U )krajiny si doplňte)
 

Ta "nova"

budova je Slovenska narodna kniznica, pokial MS pred odclenenim SNK sa starala o kniznicny fond a fungovala aj ako normalna kniznica, tak jej cinnost este mala zmysel. Ked sa SNK stala samostatnou instituciou a MS zacala robit politiku a "biznis", tak uple stratila opodstatnenie. Inak tie historicke budovy su pekne, ale to je vsetko.
 

Znamená to odstrihnút

defraudantov a klérofašistov od štátneho peňazovodu
 
Hodnoť

 

A dokedy budú existovať vypalnicke fondy a autorom s mizernymi honoráru budú "solidárne" a najmä povinne prispievať iní autori z honorárov rovnako mizerných, ak nie ešte mizernejsich?
 
Hodnoť

Spomalenie

ukončenia rekonštrukcie SNG bude znamenať v konečnom dôsledku jej predražené, ktoré p. Milanova pred časom kritizovala a bude to mať dopad aj na fungovanie galérie a jej postavenie v spoločnosti.
 

v SNG treba

najskôr urobiť audit.lebo je to zrejme čierna diera "našich". A potom rozhodnúť čo ďalej a to naozaj nemusí byť v PVV. Určite to nebude zastavené. Podobne tam nie je ani Krásna Hôrka- ako nekonešná pamiatková obnova, a určite sa to bude riešiť. Oboje patrí aj k pamiatkam- a tak zrejme to bude skôr v programe, čo s Pamiat.úradom v Bratislave, ktorý ma delegované právomoci MK a má za všetkých vlád smeru na hlave plno masla s obnovami pamiat.fondu po celej republike ( lebo systém-padajúceho h..a len na hlavy krajov a jednotlivých pracovníkov asi už stačiť nebude- verím).
 
Hodnoť

Ani dzurinda nezrusil maticu

Ale matovicovi sa to podari...
 

Ak stop nalievaniu

peňazí do ustanovizne tohto druhú znamená jej zrušenie, je to najlepší dôkaz jej absolútnej zbytočnosti
 
Hodnoť

Klerofasti su aj v sme.sk

Vsetci redaktori.

Nakoniec to bolo vidiet ako matovic nakladal s osadami a nikto ho nekritizoval A to iste dzurinda.
 

Netáraj

a sem- tam si aj prečítaj čo k tomu hovorili tí, čo poznajú mentalitu našich milých rómov- svorne (s malými odchýlkami) sa vyjadrovali, že to bolo jediné riešenie, lebo tí blbci boli schopní cestičkami utekať ,aby sa stretli so svojou rozvetvenou rodinou aj pár km ďalej- a veselo by to svinstvo C-19 roznášali. Sám Ledecký sa vyjadril, že prišelcov zo zahraničia vítali bašavelmi- choď sa pozrieť napr. do nejakého mesta okolo ktorého v rozpätí aj 15 km sú osady a lokality s rómami- oni nechodia ani na bežný nákup len dvaja- ale s celou perepúťou detí a odrastenej mlade, tínežeri vysedávajú po staniciach v tlupách aj niekoľko hodín (skúsenosť z BR) . len naozaj niekto od klávesnice môže hlásať bludy o porušovaní ľud.práv. Cigáni žiaľ nerešpektujú miestnu políciu- iba vojaka "s flintov" a rómskeho kráľa
 
Hodnoť

 

Zdá sa, že okrem Matice a RTVS (?) na všetko ostatné chce dať vláda viac peňazí, zostáva však drobná otázka, kde na to chce vziať pri nadchádzajúcom prepade rozpočtových príjmov.
 
Hodnoť

Prežitý relikt

názov nie je nič iné iba dávno prežitým reliktom sám o sebe popierajúci dejinnú skutočnosť, že Slováci vstúpili medzi moderné a demokratické národy Európy v spojení a v úzkej spolupráci s inými národmi a nie vymedzovaním sa voči iným národom.
Obsah MS, teda jej agenda a personálne zastúpenie nebol v súčasnosti nedávnej aj dávnejšej minulosti ničím iným, iba ideologickou kolaboráciou s komunistami, Mečiarom, SNS a vzdialeným koketovaním s vojnovým slovenským štátom, voči ktorému sa nedokázala riadne a bez akýchkoľvek pochybností a hlavne nezvratne vymedziť. Asi preto, že ak by tak urobila, stratila by aj tie zbytky priaznivcov. Dotovanie tejto inštitúcie zo štátneho rozpočtu je nehanebná nehoráznosť. Nech si ju dotujú tí jej priaznivci, ktorým ako prejav národného uvedomenia postačuje stádovité papagájovanie hejslovenských replík
 
Hodnoť

rtvs - volba gen.riad.- co najviac

apoliticky- ide o vagnu formulaciu,
to ze nr voli riad. rtvs znaci, ze ide
politic.volbu - vysledok zavisi
od koalicie , je vopred znamy,
ako to bolo pri reznikovi, volit vy mala
tv rada, tak ako je tomu v zahranici
vratane cr, v nej by vsak nemali byt
nominantni ps, ale zastupcovia
roznych kultur-spoloc.organizacii
 
Hodnoť

Maticu nezrušia

Len jej upravia názov na "Matoviču" a jej nápňou bude tlač a distribúcia matovičových vládnych novín do každej schránky (áno, aj do tých na Cypre...)
;-)
 


Najčítanejšie na SME Kultúra