SME
Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jeho zbičovaný chrbát si ľudia posielali poštou. Otrok Gordon sa nikdy nepoddal (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

ako chapem, ze tento fil bude surfovat na sucasnej vlne, ktora ide v usa ale na strane druhej je sialene co dokaze jeden clovek urobit druhemu cloveku.
 

celá západná

civilizácia je postavená na zotročovaní a otrokárskom businesse. Od Rímskej ríše začnúc až po 20. storočie končiac a vlastne to pokračuje aj teraz, akurát až nie v takej miere. Ale je to bizár, že fašisti sa chvália a rozprávajú o kresťanskej tradícii a kultúre - zaplatenej krvou a utrpením miliónov otrokov.
 

ale no, aj aj v Afrike mali otrokov

)Arabský obchod s otrokmi

Obchod s otrokmi v 13. storočí v Jemene. Jemen od otroctva oficiálne upustil v roku 1962.[3]
Podobne aj Arabi udržovali významný trh s otrokmi, avšak nielen čiernymi, ale aj bielymi. Profesor profesor dejín Robert Davis z Ohio State University odhaduje, že od 16. do polovice 18. storočia bolo v Severnej Afrike zotročených 1 až 1,25 milióna bielych kresťanov z Európy.[4] Prvých dovážali obchodnými cestami cez Saharu a východnú Afriku (tu najmä cez ostrov Zanzibar) a druhých brali do zajatia ich pirátske lode v Stredozemnom mori a na pobreží Afriky. Tento obchod pretrvával od 8. do 20. storočia. Jeho rozsah bol podobný alebo aj väčší ako dovoz otrokov do Ameriky."

https://sk.wikipedia.org/wiki/...(vyu%C5%BE%C3%ADvanie_otrokov)
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

vidis, dokaze

takze uz ostava len spolocnost aby mu v tom zabranila (zakony, policia, pripadne vazenie)
 
Hodnoť

 

Keďže boli výhrady, že vstredovekej počítačovej hre z prostredia Čiech nebol ani jeden černoch, v rámci korektnosti by mal hrať tohoto otroka beloch
 
Hodnoť

zaujímavé, že aj bývalí otroci

vedeli byť otrokármi. nie je to asi vec rasy ale človeka a jeho svedomia.Černošští otrokáři si kupovali své blízké. Nejen proto, aby je zachránili
3. srpna 2017
Ještě si pamatovali rozpálené železo a svištění biče, přitom i oni sami si na svobodě kupovali lidský majetek. Ano, otroky si pořizovali i propuštění černí otroci. Většinou proto, aby je vykoupením zachránili. Někteří však čistě z honby za ziskem. A jako doklad toho, že z utlačovatelského systému mohou profitovat i někdejší utlačovaní.

Zdroj: https://www.idnes.cz/xman/styl...
 


Najčítanejšie na SME Kultúra