Slovenskí veriaci nezažívali po nástupe Mareka Krajčího do funkcie ministra zdravotníctva najlepšie časy.
Najprv sa začal šíriť jeho článok z čias predvolebnej kampane, kde písal o tom, ako sa na Koncerte modlitieb a chvál stretol s manželkou Kamilkou, ako ho ona začala volať Pokladík a on ju Kvetinka. Pre príbuzných sa stali Pokladíkovci.

A neskôr sa našlo aj video, v ktorom opisuje extatický zážitok so stretnutia s Duchom Svätým. Stalo sa to, keď sa modlil za kamaráta, ktorý cvičil jogu a „mal dočinenia niečo s okultizmom, cítil sa poviazaný“.
Prišiel vánok a muž „padol dozadu so slovami – chalani, ja som slobodný“, tvrdil Krajčí.
Prvou reakciou boli posmešky, aký naivný je jeho prejav, druhou obavy, ako budú vyzerať zákony z oblasti zdravotníctva, keď ho bude viesť on. Spolu s ním si to však odskákala aj viera sama osebe.
Z komentárov na sociálnych sieťach, neraz veľmi útočných, ktoré pod Krajčího článkom a videom pribúdali, mohol vzniknúť dojem, že na Slovensku sa nič netoleruje.
Pripočítajte k tomu množiace sa filmy o konformizme cirkvi za socializmu (slovenský film Služobníci) alebo o sexuálnych škandáloch (poľský Nikomu nič nepovedz), výsledkom je, že dotknutá strana sa bráni – a to rovno útokom.
Priestor na to má vo vlastnom mediálnom priestore, ktorým je televízia Lux, kde sa nie vždy podarí napĺňať heslo Kto do teba kameňom, ty doňho chlebom. Povedané slovníkom sociálnych sietí, neveriacim tam vedia poriadne nakladať.
Tí, ktorí zaujímajú len málo vzdelaných
Hovoríme o relácii vKontexte, ktorú televízia vysielala v piatok 16. apríla. Kňaz Jozef Jančovič v nej recenzoval literárne dielo štyroch predstaviteľov tzv. nového ateizmu.